Rozhovory
0

Manažerská extraliga, zápasy amatérů i profíků či návrat Šafiho v paraboxu

Už 8. ročník boxerskeho galavečera, který pořádá Daniel Vencl a jeho klub Boxing Poděbrady se zítra představí se startovkou, na které uvidíme duel v paraboxu, plejádu domácích nadějných boxerů a v profi zápase Michala Dufka s maďarskou jedničkou. V neděli nás čeká další galavečer boxu v Poděbradech. Jak ti tento ročník dal zabrat po organizátorské […]

Už 8. ročník boxerskeho galavečera, který pořádá Daniel Vencl a jeho klub Boxing Poděbrady se zítra představí se startovkou, na které uvidíme duel v paraboxu, plejádu domácích nadějných boxerů a v profi zápase Michala Dufka s maďarskou jedničkou.

V neděli nás čeká další galavečer boxu v Poděbradech. Jak ti tento ročník dal zabrat po organizátorské stránce?

Jelikož je to už 8. ročník zimního (jarního) gala, tak už vše běží jako na drátku bez větších stresových situací. Samozřejmě se snažíme o lepší provedení večera a vychytáváme drobné chybičky z minulých let. Nyní náš klub Boxing Poděbrady už pořádá tři gala ročně. Toto, pak v květnu na plovoucím pontonu v Nymburce a v září přímo na náměstí.

Součástí budou i zápasy managerské extraligy, můžeš nám říct, koho zde uvidíme?

S manažerskou extraligou boxu máme už kontrakt na tři zápasy ročně (na těch, které jsem před chvílí zmínil) a poslední se koná vždy v České národní bance v prosinci, kterou pomáháme připravovat. S vedením MEB jsme nejen partneři, ale i přátelé a tak vše klape jak má. V zápasech uvidíme bývalého mistra MEB Josefa Horáčka, Petra Martina, Adama Rajmonta (syn našeho moderátora Matouše), znovu boxujícího Petra Spilky a dalších borců. Zápasy budou stát za to.

Na koho dalšího se můžeme těšit v hlavní části programu?

V hlavní části je jasné, že jsme vsadili na zápas v Paraboxu (ale o tom později). Nejlepší utkání v amatérském boxu bude určitě v podání domácího Tomáše Tyityise, ale těšit se můžete i na Pavla Němce, Michaela Adamce, Tomáše Kučeru či Tomáše Hrbka a překvapením bude i Lenka Volejníková, která si přivezla z mezinárodního turnaje ve Švédsku stříbro. Pak samozřejmě i profi, kde se těším na zápas Michala Dufka s maďarskou jedničkou…

Jak už u tebe bývá zvykem, na galavečeru bude i zápas v paraboxu, kde po dlouhé době uvidíme Zdeňka Šafiho Šafránka. S kým bude boxovat?

Se Šafim jsme se potkali asi před půl rokem a dali hlavy dohromady. Zdravotně je již v pořádku, začal se silovou přípravou s mým kamarádem Oldřichem Štefkou z Viking Gym Nymburk a pak se mnou na boxu. Hlavní zápas je to z důvodu úcty k paraboxerům a Šafimu osobně. Jeho soupeřem bude skvělý reprezentant Polska – Przemyslaw Zdziabek. Kluci se dohodli na něčem, co není obvyklé (jestli je tedy Parabox vůbec něco obvyklého 🙂 ) a budou boxovat 3×2 minuty a bez přileb.

Kolik zápasu celkem uvidíme?

Celkem uvidíme 17 utkání, pak vystoupení taneční skupiny Promo Dance, vystoupení dětí z Boxing Poděbrady a 2 předzápasů přípravky. Děti budou před 18 hod. a od 18 hod. startujeme celé gala. Osm zápasů MEB, šest olympijských utkání, dva profi a jeden parabox.

Celou show odmoderuje Matouš Rajmont a ringem budou provázet nádherné hostesky.

Budeme vybírat i finanční prostředky pro “Dobrý skutek”.

Ty jsi před časem ukončil svou karieru, je to stale definitivní?

S mou kariérou je to tak, že jsem začal na plno trénovat a překonal veškeré zdravotní komplikace. Jednoduše řečeno jsem omezil, respektive úplně vypustil posilovnu a jen boxuju, běhám, cvičím Cross Training…. Bez činek jsem rychlejší, lépe ovládám své tělo a mám větší fyzičku. Určitě sis všimla, že jsem na plakátu. Když vznikal tak plán byl 10 zápasů amatérů a 3 profi. Nyní jsme na 17 utkáních a bohužel je každý další zápas časový problém. Návrat mezi provazy tedy odkládám na zmiňovaný květen a Boxing On The River v Nymburce. Krom toho je cena zahraničních boxerů velmi vysoká a jelikož gala i pořádám, tak mám finance připraveny spíše na zkvalitnění celé akce, než na návrat jednoho starého blázna 🙂


Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!