Rozhovory
0

Jak se žije v karanténě našim bojovníkům – I. část

Karanténa, která omezila mnoho věcí, bohužel také dopadla na bojové sporty a na pořádání akcí na všech úrovních. Vyzpovídali jsme naše přední hvězdy napříč bojovými sporty s otázkou, kde tráví karanténu, jak v tomto omezení trénují a jak se jim daří dodržovat životosprávu. První porci odpovědí si můžete přečíst v následujícím článku. Vasil Ducár (box, […]

Karanténa, která omezila mnoho věcí, bohužel také dopadla na bojové sporty a na pořádání akcí na všech úrovních. Vyzpovídali jsme naše přední hvězdy napříč bojovými sporty s otázkou, kde tráví karanténu, jak v tomto omezení trénují a jak se jim daří dodržovat životosprávu. První porci odpovědí si můžete přečíst v následujícím článku.

Vasil Ducár (box, K-1, MMA):

Karanténu trávím samozřejmě doma a už chodím i do práce, chodím běhat ven a tak. Dietu neřeším, ale teď možná začnu. Přihlásil jsem se do Underground Oktagon, tak uvidím, jestli mě vezmou. Vzhledem k tomu, že se tam prý váží v den zápasu, tak chci mít 90 kg normálně, což znamená 4 kg dolů a nechci to dělat na vodě.

Vašek Sivák (K-1):

Karanténu trávím spíše doma, anebo v přírodě. Nikde jinde se nedá ani jít. Trénuju normál každý den, ale spíše více kondiční cvičení (vytrvalost, síla). životosprávu také celkem dodržuju, nehrotím to nějak, protože na zápas se bude hubnout až za dlouho.

David Vinš (K-1):

Zdravím všechny čtenáře Czechfighters a všechny fanoušky bojových sportů. Karanténu trávím doma v Liberci nebo venku v přírodě.
Tréninky mám každý den jednou až dvakrát. Buď lapy, pak jezdím ke svému fyzioterapeutovi cvičit nebo kondiční tréninky venku a běh v přírodě.
Životosprávu se snažím stále dodržovat, ale nebudu lhát… sem tam nějaká ta zmrzlina nebo burger padne za oběť 🙂
Buďte na sebe opatrní, cvičte a už brzy se určitě uvidíme na nějaké sportovní akci!

Lucie Pudilová (MMA):

Karanténu trávím doma. Když se nad tím zamyslím, tak pro mě se v tomto směru toho moc nezměnilo. Něco si přečtu na internetu, nebo několik stránek z knížky, podívám se na nějaké filmy, také něco s babičkou a s mámou uděláme na zahradě, nebo vezmu sekeru a poštípu nějaké dříví, a jezdím nakupovat jídlo a pochopitelně se snažím i regenerovat mezi tréninky. Ale zrovna před týdnem jsme dokončili práce v přístavku u baráku, kde nám to zabralo několik dní i nocí. V podstatě jsme vnitřek s trenérem přizpůsobili tak, abych tam mohla trénovat, jak jen to je v tuto dobu možné. A tím rovnou navážu na další dvě otázky. Do této doby jsem trénovala převážně právě v tomto přístavku, byla jsem zrovna v trénikové fázi, která byla zaměřená na silovku, jak se závažím, tak cvičením s vlastní váhou. Na to je také zaměřený můj jídelníček, pro nabírání svalové hmoty. Což ale neznamená, že bych nechodila běhat třeba do lesa i se psem, v kratších intervalech střídavě s chůzí, stínový box, strečink, apod. Teď jak se to vše začíná postupně uvolňovat a je i krásné počasí, tak chodíme s Láďou na povolená venkovní sportoviště. Tréninky nyní upravujeme tak, abychom ze silových tréninků začali pomalu přecházet na vytrvalostní a rychlejší tréninkový program v našem nastaveném konceptu, a s tím je spojený nákup a následná úprava stravy. Makroživiny, co se týče objemu, začínáme pozvolna redukovat tak, abych měla i při menším objemu stravy zachovány základní nutriční hodnoty v celodenním jídelníčku. Zjednodušeně, výdej – příjem a k tomu pitný režim. V této době už jsem tréninkově plně zaměřená na dvoufázové tréninky. V podstatě trénuji intenzitou a objemem tréninku tak, jako bych se připravovala na nějaký zápas. A myslím si, že podle našich aktuálních informací, může proběhnout za měsíc, dva anebo tři. To vše ale záleží na celkovém vývoji v naší společnosti, jaká omezení a jak dlouho budou trvat. Každý máme svůj boj, ale věřím, že tento boj s koronavirem bojujeme společně. Přeji všem lidem, aby vytrvali. Sílu, trpělivost a hlavně zdravíčko vám všem…

Matěj Peňáz (K-1, muaythai):

Karanténu trávím normálně v Brně, když je možnost, tak přes víkend vyjedu někam do přírody, abych vypadnul z města.

Tréninky se snažím stále střídat, držím se tréninkového plánu, třebaže člověk nemá všechny možnosti skrz tělocvičnu. Takže normálně silové i boxerské nácviky a kombinace.

A k životosprávě bych se radši nevyjadřoval, tu to totiž aktuálně fakt nedodržuji, ale snad do toho brzo zase naskočím.

Artur Omarov (řecko-římský zápas):

Trávím ho doma s rodinou a nikam radši ani nechodím. Trénuji každý den, jen víkendy si dávám volno. A každý den něco jiného. Mám štěstí, že mám na půdě skvělou posilovnu s různými trenažéry a to mi umožní být v kondici.

Dietu žádnou držet nemusím právě naopak potřebuju jako jeden z mála přibírat.

Martin Pacas (K-1):

Maja karantena prebieha v práci…Netrenujem vôbec, občas 1-2x tyzdenne si zacvicim nejake kliky drepy, inak nič, kickbox mi zatial nechyba. Uživam si ten kĺud, ktorý je teraz väčší ako na Vianoce.
Čo sa týka životosprávy…nejem tolko ako v príprave a keďže aj necvicím, tak som mierne schudol…inak k tomu si ešte aj normálne zapalim cígo a som v pohode 🙂

David Pulkrábek (judo):

Karanténu trávím doma na Vysočině. Musím tedy uznat, že lepší místo pro karanténu jsem si nemohl vybrat. Jsem tady doma a domov je jen jeden.

Trénuji denně, ráno chodím vždy se svým psem běhat na 40 min, pak mám práci kolem domu a na zahradě a odpoledne v 15:00 mám silový trénink (činky a posilování). Já jsem na domácím fitness vyrůstal, takže mi nedalo problém si to vše oprášit a připomenout, je to pro mě takový čas nostalgie. Životosprávu se snažím dodržovat, ale nejsem úplně striktní, taky si občas zajdu k babičce na oběd a tam se neodmlouvá 🙂

David Dvořák (MMA):

Jsem v Hradci a trénuju i v tomto období. Čistě tréninku dávám zhruba 5-6 hodin denně a cca 2 hodiny věnuju studiu zápasů, marketingu a podobně.
Trénuju vše, krom sparingu, protože nejsme s teamem tolik v kontaktu a hala, kde se spárovalo, je zavřená.
Životosprávu popravdě teď neřeším. Jím úplně všechno, co kde najdu.

Karolina Klusová (muaythai):

Karanténu trávím doma v Třinci s přítelem. Díky zahradě ve volnem čase střílím z luku, hrajeme míčové hry…Máme velký obývací pokoj, kde mívám tréninky. Každý den ráno začnu studenou sprchou, jógou a meditací. Pak trenink Thaiboxu, tady se ukázalo, že je velmi výhodné mít za partnera trenéra  Plně se mi věnuje a sestavuje tréninky. Tréninky Thaiboxu mám každý den a odpoledne je to různé, kolo, procházky, čtu….a natačíme videa jak cvičit pro naše boxery. Už se na ně neskutečně těším!!! Stravu si řeším sama, díky tomu, že mě to hodně zajímá a hlavně baví, mám možnost zkoušet nové recepty a víc si vyhrát v kuchyni.

Pavel Šour (box):

Karanténu trávím v práci, doma a na tréninku.

Mám možnost soukromého fitness, kde trénujeme 5x týdne s trenérem (2x posilovna a 3x boxerský trénink). K tomu 5x týdne 25-40 min běh. Takže se snažím mít 10 fázi každý týden…

Snažím se dodržovat rytmus 3 – 1. 3 dny dietní režim a 4. den cheat day.

Chci se odrazit z pomyslného dna a 2 roky tvrdě bojovat až do konce kariéry, který pokud vydrží zdraví, bude 6. 10. 2022.

Michal Reissinger (muaythai, K-1):

Karanténu trávíme doma s přítelkyní, už je to celkem dlouhý, ale aspoň doháníme resty a práci na baráku a na zahradě. Trénuju každý den. 2 x týdně boxuju a skoro každý den běhám, takže se snažím být furt v tréninku, aby ten návrat do plného zatížení nebyl tak těžký. Nedávno jsem se vsadil s kamarádem, že do půlky března zhubnu na 112 kg, takže si stravu hlídám a ani moc neprasím, i když je někdy o velikém odříkání, kor když je člověk furt doma, svití sluníčko a nálada a chuť grilovat je téměř denně.

Anatoli Hunanyan (box, K-1, muaythai):

Celou karanténu vylepšujeme gym. Čistíme, opravujeme to, co nešlo v běžném provozu… až otevřeme, tak bude vymazlená.
3 x v týdnu vedu online kruhový trénink na svém Instagramu, kde posilujeme vlastní vahou a cviky bez pomůcek. Vzhledem k čerstvé operaci vazu mně to vyhovuje se pomalu zesílit 🙂
Nikdy se nepřejídám a mám pořad stejnou váhu.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!