Rozhovory
0

Jak se žije v karanténě našim bojovníkům – II. část

Karanténa, která omezila mnoho věcí, bohužel také dopadla na bojové sporty a na pořádání akcí na všech úrovních. Vyzpovídali jsme naše přední hvězdy napříč bojovými sporty s otázkou, kde tráví karanténu, jak v tomto omezení trénují a jak se jim daří dodržovat životosprávu. Další část odpovědí si můžete přečíst v následujícím článku. Makhmud Muradov (MMA): […]


Karanténa, která omezila mnoho věcí, bohužel také dopadla na bojové sporty a na pořádání akcí na všech úrovních. Vyzpovídali jsme naše přední hvězdy napříč bojovými sporty s otázkou, kde tráví karanténu, jak v tomto omezení trénují a jak se jim daří dodržovat životosprávu. Další část odpovědí si můžete přečíst v následujícím článku.

Makhmud Muradov (MMA):

Mám se dobře, makám, běhám, dělám kliky a tak.
Takže užívám domova s rodinou, se ženou, dělám domácí práce 🙂 Každý den udělám minimálně 500 kliků a dřepů 🙂

Daniel Vítovec (muaythai, K-1):

Karanténu trávím doma na Šumavě, většinu času jsme v lese, trénuju tam, chodím tam se psem s malou, běhám tam 😊 Trénuju si s nadšením 2 x denně. Ráno si boxuji nebo cvičím a večer chodím většinou běhat a přes den chodím s malou v nosítku po lesích. Trénovat se dá hodně, záleží jen na tobě, jak moc jsi pohodlný a co jsi schopen si vytvořit za tréninkové prostředí. Mě to baví, je to po těch letech zase změna, dal bych do toho jednou měsíčně lesní zápas a bylo by to ok 😀

Tomáš Hron (K-1):

Karanténu trávím u sebe doma v Brně. Mám tu gym, tak mi celkem nic nechybí. Trénuji 11 tréninků týdně a volná je jen sobota. Věnuji se hodně silové přípravě, na kterou je trochu více času a každý týden je změna co se tyká počtu opakování i zátěže. Samozřejmě i kondiční příprava je na pořadu dne a zařadil jsem hodně běhaní do kopce, což je pro mě peklo. Co se týče boxu, tak pytel hlavně a stínovaní.

Řekl jsem si, že udělám trochu změnu v životosprávě, musím říct, že ji poctivě dodržuji víc než kdy před tím. Restauraci máme zavřenou, a protože mam čas, tak si vařím každý den a snažím se zdravě. Když je čas a prostor, udělám něco pro sebe, a tak to dodržuji. Až tohle špatné období skončí, chci být ve formě lepší než kdy před tím.

Daniel Škvor (K-1):

Karanténu trávím doma a chodím na procházky.

Udržuji se jen lehce, spíše odpočívám a mám krátké lehké tréninky.

Životosprávu moc nedodržuji, jím jako dobytek.

Adéla Hanzlíčková (řecko-římský zápas):

Karanténu trávím přímo na Olympu, kde naštěstí zatím můžeme trénovat. Tréninky mám zatím lehčí, protože ještě nevíme žádná data dalších závodů, takže si dělám jen takové udržovačky, chodím si občas zaběhat, zaposilovat, nebo se projet na kole. Životosprávu nedodržuji skoro vůbec. Jím všechno, co mě napadne a zatím si to docela užívám 🙂 než zase přijde čas do toho šlápnout.

Miloš Petrášek (MMA):

Karanténu trávíme s rodinou. Snažíme se být zodpovědní a dodržovat nařízení.
Trénuju ráno s bráchou u kamaráda v garáži, který ji má suprově vybavenou, takže si dokážeme odjet plnohodnotný fyzický trénink. Není to sice žíněnka, ale lepší než nic.
Snažím se jíst tak, abych se cítil dobře, takže pizze a burgeru se nevyhýbám.

Tomáš Možný (K-1):


Počas karanteny som doma.
Priznám sa, neboxoval som už skoro mesiac… Chodievam behat, mam airbike, veslo, zopar činiek, tak robim, trénujem, čo sa dá. Trénujem minimalne 1x do dna, 2- 3x do týždna dam aj 2 fazovku, ale priznávam sa, ze to neni na 100 % ta treningova obtiažnost. Snažím sa udržiavat, ako sa len da.
A dieta??? Absolutne nie…tolko volneho času mam, tak vačšinu travim v prostredi kuchyne
Jem trosku viac ako zvyčajne, no verim, ze to čoskoro šetko skonci a vratime sa do normalneho rezimu.

Daniel Brunclík (MMA):

Omezení, co jsou, tak trávím buď doma nebo v práci. Jako člověk v první linii mám teď v práci více služeb než za normálního stavu, takže když mám mezi službami, během těch 4 dnů, co tam jsem zavřený, čas, tak cvičím na pokoji, protože mám zakázaný pohyb mimo něj, aby nedošlo k možnému šíření viru mezi kolegy. Trénuji s váhou vlastního těla, kruhové tréninky a tabaty. Když jsem ve volnu doma, tak zde mám zařízenou garáž, kde mám mimo hrazdy, trx a gum, ještě pytel a velkou vzpěračskou osu s kotoučemi. Dál bydlím na kraji vesnice, takže pro výběh ideál. Chybí mi ale dát si do huby 🙂
Trénovat se snažím ve stejný frekvenci, podle tréninkového plánu, který mi dává dohromady trenér.
Mám měsíc po zápase, takže já si zatím stále užívám toho, že nejím, ale žeru všechno, na co mám chuť 😀 Váha už se pomalu taky blíží ke stovce, takže to zabrzdím zas.

Václav Pejsar (box):


Karanténu trávím samozřejmě doma, ale také v tělocvičně. Omezil jsem styk se všemi známými, a i staršími členy rodiny.
Trénuji pořád stejně jako v průběhu celého roku a myslím, že moje příprava neutrpěla výraznější změny. Tréninky jsou trochu, pouze málo upravené vzhledem k okolnostem, to znamená, že nechodím např. do bazénu nebo na sparingy. Jinak trénuji standardně jednou až dvakrát denně po celý týden. Tréninky jsou téměř klasicky, boxerské, činky, kruháče a běhání.
Stravu se snažím držet i v tomto období i když ne až tak striktně. Dopřávám si o trochu větší porce, ale stále kvalitní stravy. Držím určitou váhovou toleranci, ze které jsem schopen dostat se během cca 2-3 týdnu na zápasovou váhu a tu nechci překročit.

Michael Krčmář (muaythai):


Karanténu trávím doma v Jesenici se svojí ženou.
Trénuji každý den. Rozhodl jsem se, že využiji situace a budu se věnovat takovým cvičením, na které v běžném tréninkovém procesu není až tolik času. Běhám skoro každý den, a hodně se věnuji mobilitě kloubu a strečinku. Každý druhý den trénuji na hrazdách. Na rukavice ani nesáhnu
No popravdě ze začátku mi dělalo hodně problém vůbec něco dodržovat. Ale po pár dnech jsem si řekl, že to takto nepůjde. Jídlo si hlídám tak jako pohyb 🙂

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!