Rozhovory
0

Jak se žije v karanténě našim bojovníkům – III. část

Karanténa, která omezila mnoho věcí, bohužel také dopadla na bojové sporty a na pořádání akcí na všech úrovních. Vyzpovídali jsme naše přední hvězdy napříč bojovými sporty s otázkou, kde tráví karanténu, jak v tomto omezení trénují a jak se jim daří dodržovat životosprávu. Další část odpovědí si můžete přečíst v následujícím článku. Jiří Denisa Procházka […]

Karanténa, která omezila mnoho věcí, bohužel také dopadla na bojové sporty a na pořádání akcí na všech úrovních. Vyzpovídali jsme naše přední hvězdy napříč bojovými sporty s otázkou, kde tráví karanténu, jak v tomto omezení trénují a jak se jim daří dodržovat životosprávu. Další část odpovědí si můžete přečíst v následujícím článku.

Jiří Denisa Procházka (MMA):

Karanténu jsem trávil nejvíc v mých rodných Hostěradicích u mamky a nebo tady u sebe v lese v Brně-Bystrci. Většinou jsem měl tréninky samostatně, ať už ve sklepě u kamaráda, kde jsem si mohl odjet trénink s činkami, takže nezahálím a jedu pořád. Do toho jedu tréninky s vlastním tělem, běhy, angličáky, sprinty, stínování a tak dále. Tréninky jsem zařadil každý den minimálně jeden trénink a pak si četl knížky a udělal, co je třeba. Dietu ani nemám, ale držím ten svůj režim, kdy si dám ráno malou snídani, nějaké ovoce, pak mám trénink, oběd, kde si dám nějakou větší přílohu a kousek masa. Odpoledne si dám ještě dvě jídla na dojezení a takhle se cítím skvěle. Váhu si držím pořád stejnou okolo 96 až 97 kg a cítím se skvěle, silný, rychlý, připravený.

Martina Schmoranzová (box):

Karanténu trávím doma v Praze s přítelem, trénuji teď převážně sílu a kondici, každý den něco abych z toho nevypadla, když se teď neví, kdy a co nás čeká. Ale se životosprávou je to špatný 🙂 nemám teď sílu uhlídat hihi, a tak celkově užívám, že mohu cokoliv

Viktor Pešta (MMA):

První zhruba měsíc jsem byl v Praze na bytě. Teď jsem se přesunul za rodičema do Rožmitálu a pravděpodobně tu ještě nějakou dobu zůstanu. Maloměsto je v těhle dnech rozhodně příjemnější. Trénuju vlastně každý den. Samozřejmě, že ne tak intenzivně, ale snažím se udržovat v tempu co to jde. V podstatě střídám dva typy tréninků. Jeden silový/výbušný, kdy jedu kalistheniku a sprinty a druhý je vytrvalostní, tedy jen dlouhý běh. Občas si i zastínuju, ale jinak techniku bohužel moc cvičit nejde. Dietu rámcově držím, ale ne nějak přehroceně. Řekl jsem si, že využiju tohle období k tomu, abych dostal váhu dolů a neměl pak tolik práce se shazováním do 93ky. Tak uvidíme, jak to půjde.

Eldar Rafigaev (BJJ):


Karanténu trávím doma. Trénuji každý den, běhám 5 kilometrů. Rozcvička, protahování, drilly na panáku. Až to všechno skončí, tak první, co chci, je jet na závody 😊 a budu ready.

Ano životosprávu dodržuji jako vždy, nic jsem nepřibral za dobu karantény naopak trošku shodil. Jinak čtu knížky, stavím lego (co mi tady leželo akorát rok 🙂 a koukám na filmy.

Viktorie Bulínová (muaythai):

Karanténu trávím doma s rodinou. Mám teď aspoň více času na školu. Finišuji bakalářku a připravuji se na zkouškové. V létě mě mělo čekat hodně zápasů, ale nakonec mi zbyde asi jenom ten nejtěžší, a to budou státnice, na které se můžu plně soustředit.
Trénuju teď každý den doma. Spíš mi dělá problém, dát si jeden den v týdnu volno. Hodně cvičím s vlastní vahou, protože jsem nikdy nebyla velkým zastáncem železa. Snažím se zapracovat na mobilitě a věnuji se více kompenzačním cvičením. Co se týče boxování, pověsila jsem si tenisák na římsu a pořídila punchball. Bez problémů je to zábava na pár hodin. Bohužel doma nemáme místo na pořádný boxovací pytel, ale nenechala jsem se odradit a pořídila si domů lapy. Takže teď bráchy učím boxovat a lapovat.
Jsem typ zápasníka, který dodržuje životosprávu celoročně. Byla jsem teď po dlouhé a náročné dietě na zápas s Monikou Chochlíkovou, který se musel přesunout na září. Takže se teď snažím hodit tělo zase do normálního stavu a zbytečně ho nestresovat energetickým deficitem nebo nadbytkem.

Michal Martínek (MMA):

Karanténu trávím převážně na chatě s rodinou a snoubenkou. Je tu klídek a příroda. Lepší než být doma v Praze pro mě. Zařídil jsem si přes partnery fitko na chatě. Pytel mám z pneumatik. Nějaké vybavení od hayashi. Od fitpra doplňky a stroje od insportline (veslo, airbike) a ještě jsem si pořídil climber. Takže já se stále udržují ve formě, co se týče síly a kondice. Fitka jsou zavřený. Potkávám se s trenérem Andrém Reindersem na lapy 1x týdně a chodím se tahat s Karlosem Vémolou a občas s Milošem Petráškem. Takže jsem stále na nějakých 7 trénincích týdně alespoň. Dietu jsem nikdy neuměl držet. Jsem stará hokejka. Nějak se neomezuji. Mám rád pravidlo dvě zdravá jídla a jedna prasárna. Dělám sport, abych se pral. Nejsem model a nepotřebuji břišáky, abych dobře vypadal. Jím pro mě efektivně.

Martin Parlagi (box):

Takže karanténu väčšinou času trávim doma a už je to fakt na hlavu 🙂 takže som strašně rad keď si môžem ísť zatrénovať. Snažím sa trenovat každý deň, ob deň 2x. Ráno si dávam jak na Ukrajine školu boxu, takže si precvicujem kombinácie s činkami a večer buď sparing alebo pytel a další deň troska ľahší tréning, buď beh alebo posilka a takto to dávam do piatku, sobota voľno a nedeľa ľahký beh a stinovy. Samozrejme snažím sa vyhýbať väčšiemu množstvu ľudí, nie z dôvodu že by som sa covid 19 bál, viem že by som to vylezal, ale už len ta predstava, že budem musieť byt 2-3 týždne doma, tak je sialena.
A čo sa týka životosprávy, tak ta je asi trosku horšia, troska som sa rozpapal a pribral asi na 68kg (po dobrej večeri aj 70kg 🙂 ) ale až sa to všetko zase vráti do normálu, tak to padne… dávajte na seba všetci pozor, opatruje sa a pevne dúfam a verím, že sa opäť čoskoro vidíme v gymech a na konci roku všetci v Lucerně, ktorá až všetko pôjde podľa plánu bude fakt brutálna.

Michaela Kerlehova (K-1):

Nedávno jsme v Jablonci dostavěli vlastní tělocvičnu, takže z 90 % trávím čas v gymu.
Trénuji každý den, jako by žádná karanténa nebyla, akorát mám teď víc prostoru pracovat na svých nedostatcích, které během přípravy opomíjím, nebo mě nebaví. Navíc jsem zařadila víc silových tréninků. S životosprávou jsem trochu naštíru, chodím pozdě spát a s dietou se teď taky úplně nekamarádíme, ale myslím, že nebude problém naskočit zpět až přijde správný impulz…

Matouš Kohout (MMA, muaythai, K-1):

Karanténu trávím doma s manželkou, naštěstí máme zahrádku, tak teď už je to příjemnější, když je hezky.

No, moc pestrý to není… Běhání, sprinty, lehká posilka s gumičkama. Naštěstí mi z Hayashi poslali aspoň speedball tak trénuju oko a přesnost uderu

Snažím se…Ale naštěstí jak hodně běhám, tak váha je pořád stejná. Což jsem rád, ale ta správná motivace na držení striktního jídelníčku není 🙂

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!