Rozhovory
0

Koho tipujete na vítězku OKTAGON UNDERGROUND?

Karanténa je dlouhá, fanoušci bojových sportů vyhlíží jakýkoliv náznak, že se svět začne vracet do normálu a s tím se opět spustí kolotoč turnajů a galavečerů. Než tedy dojde na regulérní turnaje MMA s obecenstvem, promotéři Oktagon MMA připravili koncept Oktagon Underground s atraktivními pravidly, kdy boj bude zaměřen hlavně na standup a dále budou bodovány […]

Karanténa je dlouhá, fanoušci bojových sportů vyhlíží jakýkoliv náznak, že se svět začne vracet do normálu a s tím se opět spustí kolotoč turnajů a galavečerů. Než tedy dojde na regulérní turnaje MMA s obecenstvem, promotéři Oktagon MMA připravili koncept Oktagon Underground s atraktivními pravidly, kdy boj bude zaměřen hlavně na standup a dále budou bodovány takedowny s alespoň třísekundovou kotrolou soupeře. První oznámená osmičlenná pyramida bude v ženském podání ve váze -61 kg a zvláště na české straně je kvalita zaručena.

Tereza Dvořáková má mnoho zkušeností z ringových sportů jako je muaythai a zvláště K -1, kde absolvovala těžké zápasy se zahraničními soupeřkami a v osmičlenné pyramidě vybojovala titul WKN a v další se dostala do finále. Její nevýhodou bude nevyzápasenost s malými rukavicemi a jsme zvědavý na její obranu proti takedownům.

Tereza Bledá je největší talent na Česko-slovenské MMA scéně a přes svůj nízký věk má v amatérském oktagonu sérii vítězství bez jediné prohry a je mistryní ČR v boxu. Je velmi dobře silově vybavená a je hladová po vítězství. Nevýhodou bude, že při premiéře v profesionálním oktagonu bude mít oproti některým soupeřkám podstatně méně zkušeností z těžkých zápasů.

Třetí českou bojovníci bude Magdalena Šormová (9-2), která získala titul v ukrajinské organizaci WWFC, zvítězila v prestižní ženské organizaci Invicta a často se její jméno skloňovalo s UFC. Magda je chytrá zápasnice a určitě je jednou z favoritek pyramidy, ale v její neprospěch mluví hmotnost, když své dosavadní zápasy absolvovala ve váze -52 kg a tak se pro tento turnaj bude muset “dojídat”.

Jasnou favoritkou na celkové vítězství bude jediná česká bojovnice, která se účastnila bitev v UFC, Lucie Pudilová (8-6). Pravidla Otagon Underground budou Lucce sedět, protože je silná v postoji a má také výborný wretling. Také ze všech účastnic jak na české, tak slovenské straně má zkušenosti ze zápasů s top soupeřkami a po odchodu z UFC bude mít určitě chuť ukázat, jak výbornou je bojovnicí.

Slovenskou část pyramidy tvoří bojovnice rekrutující se převážně z postojových disciplín. Pavla Marčišová má zkušenosti z ringu a Alena Gondášová má v MMA v amatérech bilanci 1-2 a v profi 0-2.

Lucia Krajčovič je zkušená postojová bojovnice ověnčená titulem mistryně světa WKU a také reprezovala Slovensko na mistrovství Evropy IFMA a v profi MMA to má 1-1.

Naši největší favoritkou na postup do finále ze slovenské pyramidy je Lucia Szabová. Lucia je finalistkou reality show Oktagon MMA a hlavně je výborná postojářka s tvrdým pojetím boje. Český fanoušek ji zná z osmičlenné pyramidy WKN Girl power, kde získala titul po vítězství nad Terezou Dvořákovou.

Náš tip na finále Oktagon Underground je tedy Lucie Pudilová vs Lucia Szabová, kde česká Lucka nepřipustí překvapení a zvítězí v této československé pyramidě.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!