Rozhovory
0

Jak se žije v karanténě našim bojovníkům – V. část

Karanténa, která omezila mnoho věcí, bohužel také dopadla na bojové sporty a na pořádání akcí na všech úrovních. Vyzpovídali jsme naše přední hvězdy napříč bojovými sporty s otázkou, kde tráví karanténu, jak v tomto omezení trénují a jak se jim daří dodržovat životosprávu. Další část odpovědí si můžete přečíst v následujícím článku. Vašek Mikulášek (MMA) […]

Karanténa, která omezila mnoho věcí, bohužel také dopadla na bojové sporty a na pořádání akcí na všech úrovních. Vyzpovídali jsme naše přední hvězdy napříč bojovými sporty s otázkou, kde tráví karanténu, jak v tomto omezení trénují a jak se jim daří dodržovat životosprávu. Další část odpovědí si můžete přečíst v následujícím článku.

Vašek Mikulášek (MMA)

Karanténu trávím víceméně stejně, jako by byl normální život, trénuju s pár omezením, hodně vařím a občas zajdu sousedům do obchodu  Jinak jsem doma v Bohumíně do Prahy nejezdím skoro vůbec.

Snažím se trénovat 2 x denně, ale jelikož jsem bez gymu, tak občas to je obtížné, protože jsem dělal více silový trénink než normálně. Ale člověk se přizpůsobí, takže občas běhám a jinak mi můj gym půjčil činky a podobně věci, takže mužů trénovat právě takové tréninky.

No ta životospráva u mě nefunguje nikdy, tak proč to měnit začal jsme hlídat váhu až teď, když nám dali možné datum. Měl jsme dokonce 112 kg, ale už jsme zpátky na nějakých 100 kg a rychle to letí dolů, takže opravdu žádné velké změny.

Tomík Nguyen (muaythai)

Poté co vypukla karanténa, jsem odjel do Dobřichovic s přítelkyní. Rodinný dům, obrovská zahrada, za domem les, a hlavně klid od všeho. Bylo super si odpočinout. Skvělých 5 týdnů mimo ruchu velkoměsta.

Tréninky jsem si upravil, jelikož jsem neměl kolem sebe pytle a sparringy partnery, se kterými normálně pracuji. Snažil jsem se tedy věnovat silové části, atletickým dovednostem či práci dechu. Během karantény jsem se snažil i sám sebe vzdělávat od anatomie člověka po tréninkoá videa trenérů z celého světa.

Jídlo jsem se snažil hlídat, ale ne vždy se to povedlo. Raději si nestoupám na váhu, nerad bych dostal z toho zjištění infarkt

Petr Novák (řecko -římský zápas)

Karanténu trávím doma na Vysočině (Sázava u Žďáru). Dělám teď hodně kruhové tréninky, abych se udržel aspoň v nějaké kondici. Životosprávu dodržuji tak napůl,hřeším hlavně o víkendech a na váhu si radši ani nestoupám.

Leo Brichta (MMA)

Karanténu trávím doma, snažím se dodržovat všechna nařízení, nikam moc nechodit, nestýkat se tolik s lidmi.

Snažím se každý den si alespoň trochu zacvičit, udržet se ve formě a nestagnovat. Dá se říct ze více teď trénuju Call of duty, na to je teď času dost

Vůbec, ale tu se nedodržoval nikdy jim co mi přijde pod ruku, to je většinou Mc Donald

Josef Vít (muaythai, K-1)

Karanténu trávím doma v Praze:( využil jsem období karantény k silovým tréninkům a naprav všech zranění. Poslední 2 týdny chodíme s Aplikem tak 2x týdně na lapy a 3x v týdnu běhám. Dietu teď moc neřeším, ale začnu hned, jak budeme vědět, kdy povolí větší akce -galavečery (jsem pěknej buřt 🙂 )

Michal Janáček (muaythai, K-1)

Karanténu trávím doma s rodinou a občas jsem se zajel podívat za rodiči a sourozenci.

Po pravdě jsem toho moc nenatrénoval, občas jsem si byl zaběhat a zastínovat v přírodě.
Ohledně jídla se asi nezměnilo vůbec nic, jím pořád stejně, ale jelikož nebylo tolik pohybu, tak se to možná trošku projevilo

Vítězslav Rajnoch (MMA)

Mě se ta karanténa moc nedotkla, chodím do práce a trénuji, teda krom toho že mi posunuli zápas na ACA na červenec. Prakticky pokračuji v přípravě, chodíme trénovat ven na hřiště, kde hlavně jedem boxerské drilly, fýzy a pak máme naší skvělou garáž, kde můžeme trénovat cokoliv. Životosprávu dodržují tak na 50%, ale trénujeme každý den.

Ladislav Krištůfek (muaythai, K-1)

40 dní trávím celkovou karanténu doma, což je šílené na psychiku. Nikam ani krok!

Před celkovou karanténou jsem chodil ven běhat, lapovat do parku, posilovat na Work-outové hřiště. Nějak jsem se udržoval. Poté jsem přišel do kontaktu s nakaženým a musel jsem být v celkové karanténě, kde to už trochu drhlo. Cardio jsem cvičil v pokoji, co se týče lapování, tam to nedopadlo, ale zase jsem si skvěle obouchal zeď . Silovku jedu s nějakýma činkama co mám doma, ale žádná sláva. Ještě jsem zařadil sprinty u nás na dvoře, ale víc jsem si nemohl dovolit. Snažím se trénovat 2x denně.

Životosprávu dodržuji, snažím se shodit nějaké kila, abych pak neměl toho moc najednou. To neznamená, že jsem párkrát nezhřešil 🙂

Jakub Tichota (MMA)

Karanténu trávím doma a dodržuji režim jako by se nic nedělo. Trénuji, co se dá, a školu máme online. Už chci ale, aby se vše vrátilo do normálních kolejí a mohlo se vše dělat bez omezení. Už se těším na zápasy. Životosprávu dodržuji také.

Lucie Sedláčková (box)

Karanténu trávím v ČR, doma V Monaku se mi zlomil zub a náhodně jsem jela domu ještě o týden dřív, kvůli Karlosovi Vemolovi a jeho show, kde jsem byla pozvaná. Přijela jsem pouze s příruční taškou a už jsem se nedostala nazpátek. Jsem šťastná, že jsem ale doma v ČR s rodinou.

Pro mě se nic extra nezměnilo v tom akorát, že nemohu do tělocvičny a do boxovny. Ale každé ráno vstanu a udělám si trénink, buď doma- kvůli počasí, nebo venku. Mám svoji rutinu, kterou dodržují i v karanténě. Rozhodně nevyspávám a nevstávám na oběd a nesedím u TV. Snažím se pořád na sobě pracovat každý den, i když je to velmi teď náročné. Jediné co, netrénuji dvakrát denně, ale odpoledne se přeci jen jdu projít, nebo si vytvořím nějaký “aktivní pohyb”

Jak jsem psala, ano dodržuji, ale při mém počtu hodinových tréninků denně, mi bohužel jeden trénink denně nestačí k tomu, abych byla zpátky ve formě. Udržují se, ale není to žádný zázrak bohužel.

Samozřejmě teď je pro nás všechny nejdůležitější zdraví, jsem nesmírně šťastná, že mohu být s rodinou a nejsem momentálně v cizině, i když mi zázemí moc chybí.

Andy Čehovský (muaythai)

Karanténu trávím doma v Praze. Trénuji každý den. Chodím běhat, dávám si pytel v mé domácí tělocvičně a s Mikym Vančurou chodím na soukromý lapy, kdy jedeme pekelných 5 kol po 8 minutách.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!