Rozhovory
0

Oktagon Underground: Salčák vs Polívka

Pavel Salčák předvedl v posledním zápase proti Simonu Michálkovi výborný výkon a přípravu na zrušený turnaj v Ostravě si prodloužil až do teď. Zdeněk Polívka po nezdaru v Road FC má nyní za sebou dvě výhry a rád si svoji úspěšnou bilanci prodlouží. Jaký je váš favorit na vítěze v tomto duelu? Pavel Salčák: Proč […]

Pavel Salčák předvedl v posledním zápase proti Simonu Michálkovi výborný výkon a přípravu na zrušený turnaj v Ostravě si prodloužil až do teď. Zdeněk Polívka po nezdaru v Road FC má nyní za sebou dvě výhry a rád si svoji úspěšnou bilanci prodlouží. Jaký je váš favorit na vítěze v tomto duelu?

Pavel Salčák:

Proč ses přihlásil do Oktagon Underground a jak ti vyhovují pravidla?

V polovině března jsem díky vládním nařízením přišel o zápas na Oktagonu 16 v Ostravě. Vzhledem k tomu, že jsem pak rovnou pomáhal s přípravou Machovi na UFC, jsem neměl žádný výpadek v přípravě, a proto byl Underground jasná volba a vyplnění volného času, než přijdou oficiální zápasy.

Jak hodnotíš svého soupeře?

Můj soupeř je mladý, silový a dynamický typ. Osobně se neznáme a okrajově jsem ho vždy vnímal jako potenciální mladý MMA talent, kterému ovšem vždy chybělo kvalitní trenérské vedení.

Jak jsi spokojený s přípravou a na co ses nejvíce zaměřil?

Přípravu jsem měl celkem optimální. Vlastně jsem jen navázal na přípravu na stornovaný březnový zápas. Ideální snad nebyl jen bohatý výběr sparringů, který jinak u nás v týmu a gymu vždy bývá.

Může ovlivnit tvůj styl boje nulová divácká kulisa?

Z amatérů, Oktagon Výzvy nebo z boje o holý život při každém sparringu v London Shootfighters jsem zvyklý zápasit s minimální diváckou kulisou, takže na mě to žádný vliv mít nebude.

Co myslíš, že bude rozhodovat o celkovém vítězi pyramidy?

O celkovém vítězi bude rozhodovat především los soupeřů a zranění z předešlých zápasů v pyramidě. Primární ovšem bude kvalita každého z nás.

Budeš chtít i v budoucnu zkoušet postoj v malých rukavicích bude-li k tomu příležitost?

Nikdy jsem nezažil profizápas v thajském boxu, kterému jsem se před tím věnoval. Takže s postupem času to byl vždycky nesplněný sen. Proto bych se nebránil dalším podobným zápasům podle modelu Oktagon Underground. Jsem si jistý, že lidem se budou tyhle zápasy líbit, a proto po nich bude do budoucna poptávka.

EXKLUZIVNÍ vstupenka do světa OKTAGON UNDERGROUND! www.oktagon.tv

Zdeněk Polívka:

Proč ses přihlásil do Oktagon Underground a jak ti vyhovují pravidla?

Oktagon mě sám oslovil, a byl bych hloupý, kdybych se této šance nechopil.

Je to určitě něco nového, a zároveň velká výzva. Chci ukázat svou komplexnost a vyzrálost si poradit i s omezením, která v pravidlech jsou.


Jak hodnotíš svého soupeře?

Šikovný zápasník z dobrého gymu s dobrým trenérem, těším se na střet!

Jak jsi spokojený s přípravou a na co ses nejvíce zaměřil?

Na přípravu bylo málo času, ale jsem překvapen, kolik úsilí jsem do krátkého prodlení mohl vložit s pomocí mého týmu a lidí, kteří do mě vkládají naději a víru. Budu připraven…
Příprava se neliší od předchozích, pouze se vynechala zem, a mé nejoblíbenější dobíjení na zemi groundandpound.

Může ovlivnit tvůj styl boje nulová divácká kulisa?

Nulová divácká kulisa nenaruší mou koncentraci, naopak, nebudu vnímat diváky a pouze se soustředit na okamžik boje a boj samotný.

Co myslíš, že bude rozhodovat o celkovém vítězi pyramidy?

Troufl bych si říct že taktika. Kdo si nová pravidla se svým stylem dokáže nejlépe využít ve svůj prospěch. Bude to pro všechny nové. Uvidí se až v kleci, kdo se s tím jak popasuje, ale stále je to boj. Každý má svou hlavu, dvě ruce – dvě nohy.


Budeš chtít i v budoucnu zkoušet postoj v malých rukavicích bude-li k tomu příležitost?
Já jsem ryzí MMA zápasník. Komplexnost a víc možností ve fightu mi vyhovuje rozhodně víc. Tudíž bych se držel tam, kde se cítím nejlépe. Nicméně kdo ví, chci se rvát. A pokud bych zrovna neměl v domluvě nějaký zápas MMA s kompletními pravidly, nebránil bych se tomu.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!