Rozhovory
0

Naše cesta online kurzem trenéra MMA

Dostali jsme příležitost zúčastnit se online kursu pro trenéra MMA třetí třídy, kde se sešlo zhruba třicet účastníků z Česka a Slovenska. Stěžejní osou tohoto projektu byly online přednášky, které byly rozděleny do několika částí. V té úvodní na nás MMAA přichystala VIP hosty, mezi kterými byly legendy českého MMA Petr Macháček a Petr Monster […]

Dostali jsme příležitost zúčastnit se online kursu pro trenéra MMA třetí třídy, kde se sešlo zhruba třicet účastníků z Česka a Slovenska. Stěžejní osou tohoto projektu byly online přednášky, které byly rozděleny do několika částí. V té úvodní na nás MMAA přichystala VIP hosty, mezi kterými byly legendy českého MMA Petr Macháček a Petr Monster Kníže, zápasníci UFC David Dvořák a za Německo Peter Sobotta a svůj životní sportovní příběh nám odvyprávěl Zdeněk Ledvina.

Výhodou všech těchto přednášek bylo, že každý posluchač mohl aktivně reagovat, a klást otázky přímo naživo. V průběhu kurzu se budoucí trenéři MMA dověděli informace o struktuře sportovního tréninku a tréninkové jednotky od Dominika Nováka, jak se dobře rozcvičit a přitom se neunavit předvedl Roman Radovski, silový trénink měl na starost Daniel Zach a Jan Pádecký nám vysvětlil, proč je dobré měřit a znát tabulkové hodnoty u silového a kondičního tréninku v MMA. Koncepci kondičního tréninku přednášel Jan Hrabík, Martin Levý poradil, jak nejlépe zlepšovat svou rychlost a vytrvalost v běhu a se základy výživy nás seznámila Iris Ledvina. Dvě části přednášek obsahovala analýza zápasů v MMA od Radka Sachra, který dokáže dopodrobna zanalyzovat soupeře svého svěřence a toho pak následně co nejefektivněji připravit do zápasu. Nedílnou součástí byly také znalosti pravidel MMA, se kterými nás seznámil Marek Berg a v průběhu trenérského kurzu nám zadával úkoly s hodnocením a bodováním různých zápasů domácí scény i zahraničí.

Tento kurz je sice primárně určen pro budoucí trenéry MMA, ale jak jsme mezi „spolužáky“ viděli, přínosný je i pro sportovce a veřejnost, která se chce vzdělávat a rozšiřovat své obzory.

Pár otázek ohledně online kurzu jsme položili i Zdeňku Ledvinovi z MMAA.

Kdo přišel s nápadem na online kursy a jak dlouho se to realizovalo?

Institut Sportovního Vzdělávání má za cíl pomáhat se vzděláváním malým a novým sportům. Což v sobě skýtá různá úskalí, např. úzký trh zájemců, ale zároveň to přináší určitou svobodu, či flexibilitu.. Mezinárodní kurz Trenér MMA III.třídy byl náš třetí karanténní kurz. Prvním byl kurz Sportovní instruktor dětí a mládeže, který měl startovat 13. března – tedy přesně na počátku všech zákazů.. Měli jsme přihlášených tuším 16 zájemců, uzavřené prostory a omezení shlukování… Během víkendu 14. a 15.března jsme šli s Honzu Hrabíkem (můj vážený kolega a kamarád) do risku, že nás všichni pošlou kamsi, ale povedlo se nám vysvětlit situaci, nabídnout řešení a rozjet online přednášky, které slavily úspěch – za což patří velký dík našim přednášejícím a studentům(jejich zpětné vazbě,atd)… Za pochodu jsme testovali různé platformy, až jsme u trenéra MMA najeli nově na ZOOM, který se osvědčil a věřím, že i dle reakcí, byla spokojenost na obou stranách – tedy lektor x student.

Jak jsi spokojený s prvním kursem trenéra MMA?

Z kurzu mám obrovskou radost – možná to teď hodně lidí nedocení (asi ani já úplně ne, jsem na sebe pes), ale povedlo se nám kurz propojit s MAMMAL (řešili jsme spolupráci několik měsíců), díky online formě se nám povedlo dostat do rolí přednášejících i osobnosti, které bychom na kurz normálně nedostali (ať už s ohledem na vzdálenost, vytíženost, či finance)… Jaký kurz se může pochlubit, že měl mezi přednášejícími 4 lidi s nálepkou UFC.

Chystáte další online vzdělávání i do budoucna?

Online forma pro nás byla ostrým testem, protože nás v brzké době čekají větší věci v mezinárodním měřítku. Když zůstanu na české scéně, či slovenské. Online jsme měli v plánu už cca rok (řešili jsme to na FTVS, řešili jsme IT rozhraní) a paradoxně nám pomohla doba – kdy jsme museli jednat. Pro další kurzy (ne všechny), máme v plánu menší část přednášek převést do online formy – ušetříme tak náklady nám, čas studentů, jejich peníze (za ubytování, za cestu) a opět budeme moc využít osobností, které bychom jinak živě na kurz nedostali… Rád bych vyzdvihl jmenovitě naše VIP přednášející – Peter Sobotta, David Dvořák, Petr Macháček, Petr Kníže a celému týmu (Honza Hrabík, David Waldhans, Dominik Novák, Dan Zach, Honza Pádecký, Marek Berg), našim super lektorům a skvělé partě studentů a v neposlední řadě prezidentovi MAMMAL Marku Herdovi, že jsme do toho společně šli.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!