Rozhovory
0

České finále Oktagon Underground je zde!

V sobotu se finálovými zápasy zakončí česká pyramida Oktagon Underground a my se opět můžeme těšit na parádní fighty. Hlavní zápas večera obstarají Leo Brichta a Matouš Kohout. Leo v pyramidě předvádí atraktivní zápasy a je skoro neuvěřitelný, že je bez zranění. Zápas s tvrdým Šachem ho stál hodně sil a duel s nejlepším českým […]

V sobotu se finálovými zápasy zakončí česká pyramida Oktagon Underground a my se opět můžeme těšit na parádní fighty.

Hlavní zápas večera obstarají Leo Brichta a Matouš Kohout. Leo v pyramidě předvádí atraktivní zápasy a je skoro neuvěřitelný, že je bez zranění. Zápas s tvrdým Šachem ho stál hodně sil a duel s nejlepším českým postojářem Kozubovským byla paráda sledovat. Největší výhoda Lea v těchto pravidlech je jeho pohyb a komplexnost, kdy boduje jak v postoji, tak má i velkou úspěšnost v bodovaných takedownech.

Matoušova cesta do finále byla o něco snazší, když v prvním kole porazil Michala Rybu, který se nemohl dostat do zápasu a dále v taktické bitvě zvítězil nad Kubou Bahníkem. S ním šlo o odvetu, kdy v prvním zápase zvítězil Kuba, z čehož si vzal Matouš ponaučení, nyní se vyhýbal přestřelkám a rozhodla jeho silová práce na pletivu a thajboxerský klinče.

Šok způsobila před čtrnácti dny Tereza Bledá, když ve své profesionální premiéře prorazila dosavadní jedinou českou UFC zápasnici. Výborně eliminovala Lucky postoj, a hlavně jí předčila silově, kdy ji dokázala kdykoliv odtrhnout od země, když měla dobrý úchop. Jediný slabší okamžik si Terka vybrala, když při škrcení soupeřky předváděla, že je v pohodě tím, že mávala do publika, což mohl rozhodčí vyhodnotit jako vzdávání a zápas ukončit.

Další finalistkou bude Magdalena Šormová, která cesto do finále porazila Terezu Dvořákovou. Magda v prvním duelu prodala své zkušenosti a výborným wrestlingem rozhodla zápas. Bohužel v této pyramidě má váhovou nevýhodu, když její soutěžní váha je 52 kg, a to jí do jisté míry bude v tomto zápase limitovat. Nedivili bychom se, kdyby Magda chtěla pro sebe rozhodnout zápas nějakou submission v postoji, nebo gilotinou při pokusu Terezy o takdown.

Jeden z největších hypu na turnaji má Tadeáš Růžička, který zvládl výborně vyhrocený duel s Tomášem Le Sym a v extraroundu zvítězil nad Štěpánem Gubou. Zatímco v duelu vs Le Sy stříkal testosteron a “nenávist”, což je pro Tadeáše hnací motor, souboj se Štěpánem se kterým jsou kamarádí, se odehrál v přátelském duchu, což společně se zraněními zkomplikovalo pro Tadeáše jeho průběh. Jinak Štěpán Guba podal výborný výkon a při jeho mládí ještě o něm určitě uslyšíme.

Zápas dvou thajboxerů bude finále do 90 kg Matěj Peňáz vs Jakub Klauda. Matěj je momentálně náš nejúspěšnější zástupce v Glory, a proto byl v této pyramidě velký favorit. Potvrdil to v prvním kole s Matějm Hrkalem a i ve druhém s Adamem Dvořáčkem. Pravda, Adam v zápase ukázal, že kromě tvrdé brady má i tvrdý úder a dokázal Matěje poslat k zemi, ale bohužel pro něj ho nedokázal ukončit a prohrál na body. Potvrdil však to, že v těžších vahách opravdu může zápas rozhodnout jediný úder. Jakuba , který je trojnásobný mistr Evropy a dvojnásobný vicemistr světa znají většinou jen fanoušci muaythai a pro něj je tento projekt výborný z hlediska zviditelnění i pro širší spektrum příznivců bojových sportů. Jakub v prvním kole porazil Adama Dvořáčka a druhý zápas svedl s Václavem Holotou. Ten nastoupil do pyramidy za zraněného Daniela Vítovce a hned od začátku do toho vlítnul s cílem ukončit zápas před limitem a opravdu dokázal Jakuba dostat do úzkých. V dalším průběhu se začala karta otáčet, a nakonec se z vítězství TKO a postupu do finále radoval Jakub.

 Poslední finálovou dvojici budou tvořit těžké váhy Daniel Škvor a Martin Horský. Daniel je profesionální mistr světa K- 1 WAKO a byl prvním Čechem, který dostal smlouvu v Glory. V úvodním duelu porazil Jana Gottwalda hned první vydařenou kombinací v klinči a dá se říct, že si ani pořádně nebouchl. Jeho soupeřem bude z důvodu zranění Melvina Maného Martin Horský, který by měl být proti Danovi outsider, ale jak už jsme zmiňovali, v těžké váze může rozhodnout jedna rána. Nevýhodu Martina byla v předchozích zápasech horší fyzická kondice.

Organizátoři doplnili startovku superfighty, kdy se vrací potřetí “nezničitelný” Jan Pajtaš, tentokrát proti Joky Janotíkovi, dále také uvidíme Terezu Dvořákovou a své štěstí v malých rukavicích vyzkouší i Bernard Plavec.

Sleduj ŽIVĚ na 👉 www.oktagon.tv 👈

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!