Rozhovory
0

Pozápasový rozhovor s Jiřím Procházkou: Volkan byl jeden z nejlepších soupeřů, s kterým jsem se setkal

Jedenáctou výhru v řadě si připsal Jiří Denisa Procházka svým debutem v UFC, když ve 49 sekundě druhého kola porazil Volkana Oezdemira, který po devíti zápasech v UFC poznal poprvé pachuť KO. Jiřího styl byl snad ještě nečitelnější než obvykle a první kolo způsobilo mnoha fanouškům téměř infarktové stavy. Inkasoval i rozdával, nicméně v druhém kole rozhodil Volkana […]

Jedenáctou výhru v řadě si připsal Jiří Denisa Procházka svým debutem v UFC, když ve 49 sekundě druhého kola porazil Volkana Oezdemira, který po devíti zápasech v UFC poznal poprvé pachuť KO.

Jiřího styl byl snad ještě nečitelnější než obvykle a první kolo způsobilo mnoha fanouškům téměř infarktové stavy. Inkasoval i rozdával, nicméně v druhém kole rozhodil Volkana highkickem, následovala přední a zadní hák, který Volkana poslal k zemi a rozhodčí zápas ukončil.

Jak bys popsal svůj debut v UFC. Byl to pro tebe nejtěžší soupeř v kariéře?

To první kolo byla trošku rvačka, ale co se týče výkonu, tak asi jo, dá se říct, že to byl jeden z nejlepších soupeřů, s kterým jsem se setkal. Co se týče přístupu soupeře, musím říct, že byl velmi kvalitní.

První kolo tě soupeř několikrát nachytal. Jak měl tvrdé údery a otřáslo to s tebou?

Údery měl tvrdý jak který. Ty, které jsem úplně neočekával, ty mě tam prošly a uškodily trošku, ale jinak se to dalo ustát.

Co ti o přestávce říkali trenéři?

Museli jsme to trošku pozměnit, protože po tom prvním kole to bylo takový z mé strany moc utahaný, pomalý. Nebyly tam úplně přesně věci tak, jak jsme chtěli, takže jsme to odlehčili do druhého kola. Konkrétně abych byl lehký a prostě dostat do toho víc lehkost a víc si s tím hrát.

V trénincích jsi piloval preciznost a přesnost. Myslíš, že toto rozhodlo?

To piluju vždycky, takže to vždycky rozhoduje.

Jaké byly ohlasy na tvůj zápas mezi lidmi v UFC?

Musím říct, že super, za to jsem rád. Jsem rád, že jsem svým výkonem pobavil. Jedeme dál.

Čekal jsi pozápasový rozhovor v angličtině?

Ano čekal, tady se domlouváme jenom v angličtině.

V jakém časovém horizontu by jsi mohl mít v UFC další duel?

Myslím si, že tak za půl roku, třičtvrtě roku.

Kdyby sis mohl přát, koho bys chtěl v dalším zápase?

To je mi jedno.

Zeptali jsme se i trenéra Martina Karaivanova, jak viděl Jiřího zápas a jaké instrukce si řekli během pauzy.

První kolo byl Jiří trochu zatuhlejší, nedařily se nám starty do technik. Získali jsme si ale trochu respekt několika trefenými údery. V pauze byly instrukce jasný, uvolnit se a zrychlit údery. Padl tam dobrý highkick, který Volkana chytnul, Jiří pak už nezaváhal.

Co Jiřího ruka, je v pořádku? V zápase si na ní často sahal.

Ruka nic, je v pohodě.

A pohled trenéra Jaroslava Hovězáka:

Můj pohled na zápas: předzápasový klid a soustředění se nám osvědčilo, Jiří nastupoval s klidem a odhodláním zvítězit, nepřipouštěli jsme jakoukoli pochybnost. Těšil se na zapas. První vteřiny se snažil dle domluvy naladit na jeho rytmus… potom v zápase jsme se ho s Martinem snažili usměrnit, aby nedělal zbytečně chyby, což jsme společně zvládli v pauze mezi koly. Bylo tam znát to dostávání se do zápasu…, vstávání o půl třetí ráno a pak rychlý kolotoč, tejpy, autobus, přesun, poučení, rozcvičení a tak. Do druhého kola už Jirka šel absolutně v klidu a za jasným cílem, což se podařilo. BJP!

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!