Aktuality
0

Jeden z nejočekávanějších boxerských zápasů v České republice

Dvanáctý ročník tradiční akce s názvem Boxing Lucerna letos přináší pro diváky jeden z největších duelů českého profesionálního boxu mezi dvěma, v současné době nejlépe postavenými boxery křížové váhy, Vasilem Ducárem a Václavem Pejsarem. Václav Pejsar, který se drží ve světovém žebříčku na 72. místě, je v současné době držitelem mistrovského pásu ČUBP. Ten nedávno získal knockoutem po pouhých […]

Dvanáctý ročník tradiční akce s názvem Boxing Lucerna letos přináší pro diváky jeden z největších duelů českého profesionálního boxu mezi dvěma, v současné době nejlépe postavenými boxery křížové váhy, Vasilem Ducárem a Václavem Pejsarem.

Václav Pejsar, který se drží ve světovém žebříčku na 72. místě, je v současné době držitelem mistrovského pásu ČUBP. Ten nedávno získal knockoutem po pouhých 65 sekundách nad Davidem Vicenou. K duelu s Ducárem se Vašek vyjádřil: „S Vasilem jsme přátelé a respektujeme se, ale oba víme, že jednou k tomuto zápasu muselo dojít.“

Proti němu se postaví 30letý Vasil Ducár, 64. boxer světového žebříčku BoxRec. Civilním povoláním policista speciálních jednotek, který má v popisu práce dohlížet na dodržování zákona, má jasno: „Je potřeba u nás nastavit nové pořádky, pokud chceme, aby byl box vnímán stejně jako ve světě. Pokud chceme, aby kredit boxu u nás stoupl a byl vnímán podobně jako ve světě,  tak je potřeba tu udělat pořádek. A to je můj cíl,“ říká čerstvý otec s odkazem na známý americký seriál Zákon a pořádek.

Oba borci se utkají podle pravidel klasického boxu o mistrovský pás nově vzniklé organizace ČPB (Čeští profesionální boxeři), kterou zaštítila IBF. Desetikolový zápas se uskuteční v pražské Lucerně 29. 12. 2020. „Jsem rád, že se nám podařil získat tento zápas na náš Galavečer do Lucerny, jelikož si myslím, že taková to událost si zaslouží být v legendární Lucerně – mecce českého boxu.“, řekl Matouš Rajmont, promotér Boxing Lucerna. Na tomto galavečeru se mimo jiné v titulovém zápase představí i slovenská jednička Martin Parlagi či Michal Dufek. Dalšími lákadly galavečera v duchu 30. let bude např. Roman Kracík, Vladimír Idrány, Daniel Vencl, Michal Reissinger, Vladimír Říha, Josef Vít a mnoho dalších.

Lístky jsou již nyní v prodeji v síti Ticket portal, letos poprvé promotéři nabízí i sledování tohoto večera prostřednictvím PPV (pay-per-view) a také v přímém přenosu na sportovní televizi.

Výjimečně se tento galavečer neuskuteční 30. prosince, ale 29. 12. a to po vzájemné dohodě s organizací Oktagon, která má naplánovanou akci v pražské O2 aréně na 30.12.

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!