Rozhovory
0

Roman Dík se na ACA utká s veteránem UFC

Dalším bojovníkem, který bude reprezentovat Česko na čtvrtečním turnaji ruské organizace ACA, bude Roman Dík. Roman má v ACA smlouvu na více zápasů a hned na úvod ho prověří veterán UFC, zkušený Levan Makashvili. V posledním zápase jsi zvítězil ve finské organizaci Cage s domácím soupeřem. Jak zápas probíhal a na co jsi ho ukončil? […]

Dalším bojovníkem, který bude reprezentovat Česko na čtvrtečním turnaji ruské organizace ACA, bude Roman Dík. Roman má v ACA smlouvu na více zápasů a hned na úvod ho prověří veterán UFC, zkušený Levan Makashvili.

V posledním zápase jsi zvítězil ve finské organizaci Cage s domácím soupeřem. Jak zápas probíhal a na co jsi ho ukončil?

Můj poslední zápas na akci Cage byl před rokem a půl, tudíž si už na přesný průběh zápasu nevzpomínám. Řekl bych k tomu jen, že to byl můj třetí profi zápas během tří týdnů, a především na něho byla směrována veškerá moje tehdejší příprava. V zápase jsem byl psychicky velmi koncentrovaný a klidný, což mám v plánu i teď. Abych to shrnul, tak po několika zajímavých výměnách jak v postoji, tak i na zemi rozhodčí přerušuje zápas v můj prospěch ve druhém kole po sérii tvrdých loktů, které soupeř nakoupil především v half-guardu.

Nyní tě čeká start v ruské organizaci ACA. Jak tuto organizaci hodnotíš?

ACA hodnotím po sportovní stránce a kvalitou jejich zápasníku jako nejprestižnější evropskou organizaci.

Bude to pouze jednorázový zápas v této organizaci?

Kontrakt mám podepsaný na více zápasů, takže teď je ještě zapotřebí se tam dobře ukázat. Je to pro mě velká čest a rozhodně to neberu na lehkou váhu. Na zápas a celý průběh dění se už celkem těším. Bude to pro mě nová zkušenost.

Kdo bude tvým soupeřem a jaké máš o něm informace?

Můj soupeř bude Levan Makashvili, který má bilanci 16-3. Vím o něm, že je výborný wrestler a bývalý UFC zápasník.

V jaké váhové kategorii budeš startovat a kolik kilogramů upravuješ váhu?

Zápasit budu ve váze do 70 kg, což mi sedí nejvíc.

Kde se na zápas připravuješ a na co se v tréninku nejvíce zaměřuješ?

Na zápas se připravuji jako vždycky v ostravském klubu JMFS s Jakubem Müllerem spolu s mým sparingem Vítěslavem Rajnochem.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!