Rozhovory
0

Nejúspěšnější česká bojovnice Lucie Pudilová se vrací na domácí scénu

Nejlepší česká MMA bojovnice a veteránka prestižní světové organizace UFC Lucie Pudilová, se vrací na domácí půdu, kde chce restartovat svoji zápasnickou kariéru a dostat se zpět na vrchol. První výzva ji čeká už 5. prosince 2020 na turnaji OKTAGON 19. Na hlavní kartě se utká se švédskou soupeřkou Cornelií Holm. Lucie Pudilová (8-6) je […]

Nejlepší česká MMA bojovnice a veteránka prestižní světové organizace UFC Lucie Pudilová, se vrací na domácí půdu, kde chce restartovat svoji zápasnickou kariéru a dostat se zpět na vrchol. První výzva ji čeká už 5. prosince 2020 na turnaji OKTAGON 19. Na hlavní kartě se utká se švédskou soupeřkou Cornelií Holm.

Lucie Pudilová (8-6) je nejzkušenější  československou zápasnicí a jedinou ženou, která se z domácí scény dostala až do UFC. Tam se od své premiéry v březnu 2017 utkala s těmi nejlepšími světovými bojovnicemi, jako Irene Aldana, Liz Carmouche nebo Antonina Shevchenko. V únoru loňského roku vyprodala pražskou O2 arénu v rámci turnaje UFC FIGHT NIGHT 145

Blachowicz vs. Santos, kde zápasila právě s Liz Carmouche.

Po ukončení UFC kariéry na začátku letošního roku se Pudilová rozhodla pro celkový restart, během léta vyměnila trenéra a našla novou chuť a motivaci dosáhnout nejvyšších cílů na československé scéně. Nyní ji čeká první MMA zápas po 10 měsíční pauze a s ním i první velká zkouška. Její soupeřkou je švédská bojovnice Cornelia Holm (4-2), která není v organizaci OKTAGON MMA žádným nováčkem.

Cornelia se domácím fanouškům poprvé představila vloni na turnaji OKTAGON 12 v Bratislavě, kde porazila přesvědčivě na body Veroniku Rodovou. Má za sebou i cenné zkušenosti z Cage of Warriors, kde odstartovala svou profesionální kariéru. Švédská bojovnice dokázala zvítězit třikrát z posledních čtyřech zápasů na TKO, submission i na body, což svědčí o její univerzálnosti. I když je favoritkou zápasu Lucie Pudilová, Holm se nechala slyšet, že svoji soupeřku zničí.

Pudilová je dle svých slov i přes nestandardní přípravu z důvodů vládních opatření proti covid-19 na zápas připravená a je rozhodnuta předvést domácím fanouškům pěkný zápas a zvítězit. „Chci jít dál kvůli svým fanouškům, rodině a lidem co mi věří, nechci je zklamat. Mám těžkou soupeřku, která bude chtít útočit na moje slabší stránky. Budu si muset dát pozor aby mě neudržela na kleci, nebo na zemi, ale ona si bude muset dát pozor na můj box. Ta z nás, která si dokáže prosadit svůj styl, získá zápas na svoji stranu,“ říká Pudilová.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!