Rozhovory
0

Ducár vs Pejsar, Šuda vs Kutil,… letošní Lucerna je prostě výjimečná!

Letošní Galavečer profesionálního boxu a K-1 v Lucerně bude bohužel bez diváků a magické atmosféry, zato nás však čeká startovka z říše snů, kterou můžeme sledovat prostřednictvím PPV na www.boxvlucerne.cz  Jak se tvořila letošní Lucerna a jak to bude se zápasem Kutil vs Šuda, jsme se zeptali promotéra Lucerny Matouše Rajmonta. Letos bude rekordní počet […]

Letošní Galavečer profesionálního boxu a K-1 v Lucerně bude bohužel bez diváků a magické atmosféry, zato nás však čeká startovka z říše snů, kterou můžeme sledovat prostřednictvím PPV na www.boxvlucerne.cz  Jak se tvořila letošní Lucerna a jak to bude se zápasem Kutil vs Šuda, jsme se zeptali promotéra Lucerny Matouše Rajmonta.

Letos bude rekordní počet zápasů. Proč ses rozhodl jich tolik vypsat? Jak dlouho předpokládáš, že bude gala trvat?

Tak ono se to letos celkově dost měnilo a my se snažili operativně přizpůsobit. Když jsme na Lucerně v lednu začali pracovat, žádná opatření nás ani v nejhorším snu nenapadla, po první vlně jsme znervózněli, ale vše bylo ještě tak daleko, že jsme stále věřili v normální průběh večera. No a ve chvíli, kdy začalo být jisté, resp. velmi pravděpodobné, že Lucerna asi bude bez diváků, tak jsme začali pracovat s variantou PPV live přenosu a tam si myslíme, že větší počet zápasů je naopak výhodou.

Pokud někdo v rámci přenosu nebude mít chuť sledovat nějaký zápas, tak může jít třeba se psem a pak se k tomu kdykoliv vrátit. Druhým aspektem je také to, že kluci mnohokrát o své zápasy letos přišli v rámci zrušených Galavečerů a měli chuť a potřebu zápasit, což nám samozřejmě svým způsobem pomohlo. I když je to vlastně smutný.

Samozřejmě teď kdyby se stalo, že diváky vláda povolí, tak zase sedět v roušce v Lucerně třeba 10 hodin je taky šílený.

Lucerna je známá tím, že většina návštěvníků dodržuje dress code. Letos to však bude bez diváků pouze s organizátory. Budete i tak oblečeni ve stylu Lucerny?

Tohle mě mrzí strašně moc, protože vybudování té celkové image 30 tých let, která k Lucerně patří nám trvalo strašně dlouho a teď to samozřejmě ztrácí význam. Ten pohled na narvanou Lucernu a lidi v modelech z 30 tých let mi bude strašně chybět, ale teď je těch starostí tolik, že stylizovat ještě večer do tohoto modelu, je fakt práce navíc. Letos třeba ani nebude naše tradiční Síň slávy, protože ta je především o emocích a ty tam bohužel bez diváků nebudou. To mě třeba taky mrzí moc, protož je to krásná chvíle toho večera a ten pohled na stojící tleskající lidí v tomhle svatostánku je neskutečnej. Vždyť to znáš.

Jak zamíchal covid celým pořádáním? Připouštěli jste si scénář, že by Lucerna vůbec nebyla?

Hele i to mě napadlo. Převážně večer, když už jsem měl všeho nad hlavu, ale ráno jsem vždycky zase dostal novej impuls a říkal jsem si, jak mě vůbec taková blbost, že by Lucerna nebyla mohla napadnout.

Navíc když nějakej Dana White si udělal vlastní ostrov, aby mohl něco pořádat 😊 Když to dokáže on, tak my taky přece 😊 A jestli Covid zahýbal s Lucernou celkově? Tak vzhledem k tomu, že zahýbal s ekonomikou celého světa apod. tak s Lucernou samozřejmě také.

Ale my to prostě udělat už musíme a nějak to zvládnem …. vždyť i ten pán ze Slovenska, co je ve vládě, maká 20 hodin denně, nebo kolik to říkal 😊

Před pár dny jsi vyjel s exhibičním zápasem Kutil vs Šuda. Proč tě napadlo dát dohromady zrovna tento zápas?

Tak v případě tohoto do sebe všechno tak nějak zapadalo. Jedná část z té mozaiky je teda velmi smutná, ale bohužel to byl jeden z těch impulsů tento lákavý duel oživit.

Když se v Kutil Gymu stala ta šílená tragédie, tak jsme automaticky řešili, jak bychom mohli pomoct. Rozhodli jsme se věnovat prvních 100 prodaných PPV na obnovu tohoto legendárního Gymu.

Ale vzhledem k tomu, že očekáváme velkou sledovanost celého večera, tak jsme ještě hledali, jak víc něco vymyslet. K Lucerně populární zápasy patří a pro mě jako promotéra by byl velký úspěch dostat zpátky do ringu Luboše Sudu a Láďu Kutila. No a ve chvíli, kdy se blížil zápas Tyson vers Roy Jones jr. bylo jasno. Jeden telefon Láďovi, druhej Lubošovi a jeden z největších českých charitativních zápasů byl na světě. A že to bude exhibice? No a co … Mike s Royem měli taky exhibici a bylo to super.

Navíc tady každý ví, proč se tyhle dva do ringu vrátili.

A věř mi, že Luboše kontaktuji každý rok a pokaždé mě pošle do háje, že už do ringu nechce …. Tady se rozhodl během deseti vteřin, za což před ním smekám klobouk.

Celý výtěžek z prodeje PPV tohoto zápasu půjde na pomoc obnovení Kutil gymu, který nedávno zcela vyhořel. Jak půjdou rozpoznat platby, aby bylo zřejmé, že příspěvek jde na Kutil gym?

Takže diváci si budou moct v této chvíli koupit za 270 Kč kompletní našlapanou startovku Lucerny, a nebo k tomu přikoupit zápas Kutil versus Šuda, který bude jen o 130 korun dražší tj za 400 Kč, ale tím zároveň přispěje celou touto částkou na pomoc Kutil Gymu. A ve chvíli, kdy si toto koupí hodně lidí, tak se nejedná o malou částku.

A navíc si myslím, že to bude i super box, protože exhibice, když máš jméno, víš, že to sleduje ranec diváků, je dle mého exhibicí do prvního trefeného úderu 😊 Nechme se překvapit.

Na kartě budou špičkové zápasy, na jaký z nich se nejvíc těšíš?

Jako ta karta je letos fakt nesmysl. Celé to začalo zápasem, o kterém jsme už komunikovali v loňském roce Vasil Ducár a Vašek Pejsar. Tenhle zápas, i kdyby nebyl o žádný titul, lidi prostě chtěli vidět a já po něm samozřejmě do Lucerny toužil. Štěstí bylo, že i kluci chtěli mít takovýto zápas v Lucerně, která si za ty roky vybudovala nějakou tradici kvalitního Galavečera. Jakmile jsme oznámili tento top zápas, tak se postupně začali přidávat další kluci, kteří u toho chtěli také být atd. A samozřejmě i když to zní hloupě, tak ta situace okolo pandemie nám trochu nahrála, protože většina večerů se zrušila a kluci zápasit chtějí. A ptala ses na který zápas se nejvíc těším…  klišé odpověď, ale na všechny.

Který zápas tipuješ, že neskončí na body?

To si netroufám říct, ale když sleduji přípravy všech zápasníků, tak mám pocit, že všichni všechno ustojí a vydrží nesmysl. Ale to jsme pak na deseti hodinách večera samozřejmě 🙂

Budou muset být zápasníci před Lucernou v bublině?

Ano to vše se právě teď řeší, a je to celkem záhul. Těch povinností je tolik, že člověk by mohl dělat jenom to, ale to samozřejmě nejde. Jediný pozitivum, které jsem na tom našel je, že něco jako bubliny, testy, výjimky apod děláme poprvé, takže se to dá brát jako nová zkušenost. Ale to je na těch sračkách s tím spojených asi všechno. Nicméně díky všem, kteří nám s touto dobrodružnou akcí pomáhají. Nechci jmenovat, protože kdybych na někoho náhodou zapomněl, tak by to nebylo fér.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!