Rozhovory
0

Václav Pejsar: S Vasilem jsem připravený na 10 kol totální války

Na Galavečeru profesionálního boxu a K-1 v Lucerně se chystá boxerský duel, který tady kvalitou obou soupeřů dlouho nebyl. Českého šampiona křížové váhy Václava Pejsara čeká první obhajoba titulu a jeho vyzyvatelem bude Vasil Ducár. Oba to jsou vynikající boxeři se zahraničními zkušenostmi a žádný fanoušek boxu si tento duel nemůže nechat ujít. V červnu […]

Na Galavečeru profesionálního boxu a K-1 v Lucerně se chystá boxerský duel, který tady kvalitou obou soupeřů dlouho nebyl. Českého šampiona křížové váhy Václava Pejsara čeká první obhajoba titulu a jeho vyzyvatelem bude Vasil Ducár. Oba to jsou vynikající boxeři se zahraničními zkušenostmi a žádný fanoušek boxu si tento duel nemůže nechat ujít.

V červnu jsi získal profesionální pás českého šampiona v boxu vítězstvím nad Davidem Vicenou za minutu a pět vteřin. Čekal jsi takto hladký průběh?

Nečekal jsem, že to bude takhle rychle za minutu, ale čekal jsem, že to bude v některých kolech na začátku zápasu. Trenér mi řekl, ať do něj zkusím pořádně vletět hned na začátku, ať vidíme, co to udělá. Zkusil jsem to a když se mi tam povedlo trefit první tvrdé, čisté údery, tak jsem tušil, že to můžu hned ukončit.

V Lucerně tě čeká první obhajoba, kdy vyzyvatelem bude Vasil Ducár. Bude zde platit, že titul bývá těžší obhájit, než ho získat?

V tomhle případě to bude platit určitě na 100 %. Vasil je mnohem kvalitnější soupeř než David, proto očekávám mnohem náročnější, delší a tvrdší zápas. Samozřejmě je to box a může se stát cokoliv takže není vyloučeno, že zápas bude trvat taky minutu a pět vteřin. Je to ale malá pravděpodobnost a já jsem připravený na 10 kol totální války.

Jak dlouho o zápase víš a kdy jsi začal s přípravou?

Tenhle zápas už se pokoušelo domluvit minulý rok do Lucerny, my jsme ten zápas chtěli mít v Lucerně, takže to znamenalo, že když to nevyšlo minulý rok, že to bude tento rok. Definitivně jsme si plácli v létě. S přípravou jsem začal více méně v lednu. Nebyla to příprava na tenhle zápas, ale tím, jak byla všechna omezení a rušily se zápasy u nás i v zahraničí, tak jsem ji neměl kde zúročit a trénoval celý rok, bez pauzy. Poslední měsíce se přidaly tréninky taktiky a pilování strategie. Ale jak říkám, jinak jsem v plném tréninkovém tempu od ledna.

Kteří trenéři ti nejvíce pomáhají a zaměřil ses na něco speciálního?

Nejvíce mi pomáhají klasicky boxerský trenér Veselin Karagyozov, Petr Klikoš který plánuje celou přípravu, skladbu tréninků, pracuje se mnou na kondiční i silové stránce a v závěru přípravy je to Filip Grznár, díky kterému mám připravenou potřebnou váhu. Tím že nebyly žádné zápasy celý rok, tak jsme měli hodně času pracovat na silové stránce.

Tentokrát bude Galavečer v Lucerně možno sledovat pouze přes PPV. Chtěl bys pozvat fanoušky ke sledování turnaje? Samozřejmě bych chtěl všechny pozvat! Startovka, která je teď v Lucerně, nemá vůbec v Čechách obdoby. Tolik zápasů a tolik zajímavých jmen na jednom galavečeru tu ještě nebylo. Tohle by si neměl nechat ujít žádný fanoušek bojových sportů. Navíc je v téhle těžké době důležité podpořit i organizátory takových akcí!!! Uspořádat takhle velkou akci je velice finančně náročné a zpět se jim vrátí pouhý zlomek financí. Takže pokud chceme zachovat galavečer Lucerny i do příštích let, tak je zakoupení PPV důležité a jak říkám, jsou tam zápasy, které prostě stejně chceš vidět.

Máš pro Vasila nějaký vzkaz?

And still…

Pay Per View live stream na www.boxvlucerne.cz

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!