Rozhovory
0

Jan Rudolf: Cítím, že si v ringu ještě chci něco prožít

Na letošní našlapané fighcard Galavečera profesionálního boxu a K-1 v Lucerně bude startovat i Jan Rudolf, který se po roce a půl vrací do ringu. Jeho soupeřem bude nakonec slovenský Boris Závadský. Dlouho o tobě nebylo slyšet. Kdy jsi měl poslední zápas a kde jsi byl? Poslední zápas jsem měl v květnu 2019 s Tadeášem […]

Na letošní našlapané fighcard Galavečera profesionálního boxu a K-1 v Lucerně bude startovat i Jan Rudolf, který se po roce a půl vrací do ringu. Jeho soupeřem bude nakonec slovenský Boris Závadský.

Dlouho o tobě nebylo slyšet. Kdy jsi měl poslední zápas a kde jsi byl?

Poslední zápas jsem měl v květnu 2019 s Tadeášem na Heroes Gate, kde jsem prohrál na body. Již během přípravy na zápas o titul WAKO, který jsem o měsíc dříve vyhrál nad Gorem Harutjunjanem, jsem cítil, že potřebuji pauzu. Přerušil jsem magisterské studium na UK FTVS a po Heroes Gate odletěl na půl roku do Austrálie. Žil jsem v Sydney, studoval jsem, pracoval a surfoval.

Trénoval jsi někde v zahraničí v tomto období?

Chtěl jsem vypnout a věnovat se i jiným věcem, takže na tréninku thajboxu jsem byl za tu dobu celkem 3 x. Jako fighter se už nikam nehrnu. Baví mě trénovat a cítím, že si v ringu ještě určitě chci něco prožít.

Jaké máš nyní plány se svojí fighterskou kariérou?

U thajboxu i tak zůstávám, ale věnuji se nyní primárně trenérské činnosti. Z Austrálie jsem se vrátil kvůli škole, jinak bych tam zůstal. V říjnu jsem dodělal Mgr. a do února plánuji dodělat rigorózní zkoušku a získat titul PhDr., to moc thajboxeru nemá 🙂

Nyní tě čeká zápas na Galavečeru profesionálního boxu a K-1 v Lucerně. Co říkáš na svého soupeře?

Původně jsem měl jít zápas s Pajtym, který si řekl o odvetu. Na to jsem se těšil dost. Byl by to atraktivní zápas, Pajty se v posledních dvou letech dost vyzápasil. Bohužel se během přípravy zranil, tuším. Jako náhradníka jsem dostal další odvetu s Drábikem, ten bohužel musel do karantény. Nakonec jdu s Borisem Závadským ze Slovenska, o kterém toho moc nevím.

Jak jsi spokojený s přípravou na tento zápas?

Tak příprava i pres covidova opatření je tak nějak za mnou a já se cítím super. Netrénoval jsem nyní tolik jako dřív, a i tak vím, že ve sparingu s kondicí, technikou, rychlostí, silou ani okem určitě nestrádám. Pepíno by potvrdil 🙂

Tentokrát bude možné Lucernu sledovat pouze prostřednictvím PPV. Chtěl bys pozvat diváky ke sledování turnaje?

Lucerna bez diváků bude hodně zvláštní. Nenaděláme ale nic. Matouš, který určitě nemá klidné spaní (vlastně už pár let) a jeho tým si zaslouží velké uznaní a support za to, jak se podmínkám přizpůsobili a dělají vše pro realizaci tohoto tradičního galavečeru. Startovka je super a doufejme, že už ji covid nijak nenaruší.

Pay Per View live stream na www.boxvlucerne.cz

 

 

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!