Rozhovory
0

Michal Dufek se v titulové bitvě utká s polským Maurycy Gojkem

Bohužel dnešní doba cestování nepřeje a tak se Michal Dufek svého mexického soupeře nedočkal. Neštěstí pro něj zrušili v zahraničí zápas i polskému Maurycy Gojko a tak se narychlo domluvil duel, jenž bude odvetou jejich tři roky starého zápasu. Ten tehdy skončil remízou, avšak Michal je teď dle svých slov v jiné formě a připraven […]

Bohužel dnešní doba cestování nepřeje a tak se Michal Dufek svého mexického soupeře nedočkal. Neštěstí pro něj zrušili v zahraničí zápas i polskému Maurycy Gojko a tak se narychlo domluvil duel, jenž bude odvetou jejich tři roky starého zápasu. Ten tehdy skončil remízou, avšak Michal je teď dle svých slov v jiné formě a připraven na cokoliv.

Jak jsi prožíval po sportovní stránce letošní covidový rok?

Tento sportovní rok byl zvláštní pro nás pro všechny. Bylo to nahoru a dolu…..spíše bych řekl poslední dobou pořád dolů. Já naštěstí díky majitelům Padera gymu mohl trénovat, když to vláda dovolila profesionálům. Proto patří velké díky Martinovi a Zuzce (majitelé).

Nyní tě čeká titulová bitva na Galavečeru profesionálního boxu a K-1 v Lucerně. O jaký titul se jedná a kdo bude tvým soupeřem?

Ano bude to zápas o titul RBO KING, je to sjednocující titul. Jelikož jsem minulý rok vyhrál RBO World právě v Lucerně nad Saidem Rahimim. Soupeře jsme vybrali z Mexica Humberto de Santiago, ale bohužel ten nám nedávno oznámil, že má pozitivní test na Covid. Hledali jsme dále v Mexiku, aby to byl opět TOP boxer výsledkově i pro lidi. Našel se Juan Olvera velmi kvalitní boxer, ale tam to také ztroskotalo. Už jsem si říkal, že to se může stát jen mě. Ale hodně mi v tomto pomohl Linda Wiedmanová od Matouše. Když už jsme měli vše vyřízené a kontrakt podepsaný, tak v Mexiku přijeli na letiště a nepustili je do letadla. Přesto, že ze stejného letiště se stejnými povoleními o den dříve odletěl Martinův soupeř, který už je v Praze. Byl jsem už opravdu na dně. Příprava a vše co jsem do toho dal plus samozřejmě sponzoři a úsilí celého týmu Matouše Rajmonta šlo najednou do háje. Den před vážením mě obrovsky pomohl Lukáš Konečný. Když už bylo na vše pozdě, tak domluvil Maurycy Gojko, kterému též v zahraničí zrušili zápas. Už jsme spolu boxovali, ale byla to remíza. Jsem teď v jiné formě a připraven na cokoliv.

Máš o něm nějaké informace?

Informace o něm nějaké mám, ale hlavně už to bude mezi námi druhý zápas a na to se zaměříme.

Jak jsi spokojený s přípravou na zápas? Chtěl bys pozvat diváky ke sledování turnaje v Lucerně?

Příprava byla TOP, nejlepší, nic jiného k tomu nejde říct. Děkuji trenérům Jiří Dufek, Jaroslav Dvořák a Marian Múdrik. Chci pozvat všechny diváky, aby nás i Lucernu podpořili u obrazovek PAY PER VIEW. Protože to, co v této situaci a době vše pro Vás připravil celý tým, co pracuje na Lucerně je neskutečný. Všem děkuji a zdravím.

PPV zakoupíte zde:

https://www.boxvlucerne.cz/

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!