Rozhovory
0

Králové českého boxu vyráží do zahraničí k důležitým zápasům

Český profesionální box se dostává do popředí pozornosti, když se v zahraničí v rychlém sledu utkají tři naši špičkový boxeři v těžkých duelech. Vasil Ducár (9-3-1) je už v Anglii, kde se v sobotu 20. března utká ve Wembley o kontinentální titul WBA a jeho soupeřem bude domácí Chris Billam – Smith ( 11-1). Je to […]

Český profesionální box se dostává do popředí pozornosti, když se v zahraničí v rychlém sledu utkají tři naši špičkový boxeři v těžkých duelech.

Vasil Ducár (9-3-1) je už v Anglii, kde se v sobotu 20. března utká ve Wembley o kontinentální titul WBA a jeho soupeřem bude domácí Chris Billam – Smith ( 11-1). Je to další pokus Vasila urvat cenný zahraniční titul a tentokrát bude v cestě stát světová dvacítka křížové váhy.

Dalším českým zástupcem, který jede vyniknout na světovém poli bude Pavel Šour (13-3). Pavel bude boxovat 27. března v Londýnské Copper Box Aréně v zápase vypsaném na 10 kol. Pavel se střetne s Nathanem Gormanem (17-1), který ve své kariéře utrpěl pouze jednu prohru, a to s tituly ověnčeným Danielem Duboisem.” Protivník je velmi kvalitní, patří mu 49. místo ve světovém žebříčku” řekl nám k soupeři Pavel. “Příprava probíhá dobře a doufám, že dobře vyjde superkompenzace,“ dodal Pavel k zápasu.

Posledním českým zástupcem, který se jede poměřit se světovou špičkou bude Václav Pejsar (15-10). Vašek bude boxovat 2.dubna v Moskvě s Alekseiem Papinem (12-1). Zápas je vypsaný na 10 kol.

Vašek nám k chystanému zápasu řekl: „O soupeři toho víme celkem dost, je velice šikovný, o čemž svědčí i to, že je po 13 ti zápasech na deváté pozici ve světovém žebříčku. To znamená, že poráží silné soupeře a nedostává slabé protivníky. Je hodně silný v přijímání úderů i jejich rozdávání a má dobrý přehled v boji. Jinak už jsme měli první face to face a společnou tiskovou konferenci v Moskvě a je to stejně pohodovej kluk jako já . Příprava probíhala standardně, víceméně jsem navázal na přípravu z minulého roku a doufám, že ji teď zužitkuji. Hodně se teď zaměřuji na sparingy, a hlavně na kvalitní sparingy. S tím byla v minulé přípravě trochu starost díky covidu, ne že by teď nebyl, ale snažím se dělat pro ty sparingy více a více vyhledávat ty kvalitní. V boxerských trénincích jsem se teď připravoval s Lukášem Navrátilem, se kterým se známe léta a dřív jsme spolu dlouhou dobu také trénovali a jinak na kondiční a silovou přípravu mám stále Petra Klikoše. Teď jsem nakoukl i do Ruska, jak se sportovci připravují tam a opět mi to dalo za pravdu, že tady u nás máme hodně co dohánět….říkám to pořád a vždy se v tom při nějaké cestě za hranice utvrdím. Můžeme být rádi za každého, kdo se to tady u nás snaží trochu pozvednout na vyšší úroveň. Měli bychom táhnout za jeden provaz, abychom mohli být v budoucnu plnohodnotnou konkurenci všem.“

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!