Aktuality
0

Vítězslava Rajnocha čeká těžký soupeř v ACA

Druhý start v organizaci ACA bude mít po vítězné premiéře Vítězslav Rajnoch (9-3). Jeho soupeřem bude 23. dubna bývalý šampion M-1 Artiom Damkovsky (23-13). V loňském srpnu jsi měl vítěznou premiéru v ruské organizaci ACA. Jak těžký debut to pro tebe byl? Premiérový zápas v ACA pro mě nebyl až tak těžký. Soupeř byl sice […]

Druhý start v organizaci ACA bude mít po vítězné premiéře Vítězslav Rajnoch (9-3). Jeho soupeřem bude 23. dubna bývalý šampion M-1 Artiom Damkovsky (23-13).

V loňském srpnu jsi měl vítěznou premiéru v ruské organizaci ACA. Jak těžký debut to pro tebe byl?

Premiérový zápas v ACA pro mě nebyl až tak těžký. Soupeř byl sice velice šikovný na zemi, ale naštěstí jsem ze všeho utekl bez problémů. Spíš ty okolnosti tomu přitížily, zápas vyšel až na potřetí kvůli covidu. Příprava byla už strašně dlouhá, a nakonec jse do zápasu šel s poraněným kolenem, změna váhy a její dělání mi taky moc nesedla, už v životě nechci tolik potit.

 

 

Druhý zápas máš až nyní. Proč tak dlouhá pauza?

Nabídka na další zápas byla hned po tom prvním, ale já hned po něm musel na operaci. Další turnaj v Polsku muselo ACA zrušit, kde jsem mohl být a do Ruska je teď problém se dostat, takže to vyšlo až teď na turnaj v Bělorusku.

Kdo bude tvým soupeřem a jaké máš o něm informace?

Dnes ACA oznámilo soupeře, bude to Damkovsky. Velice kvalitní, prakticky celou kariéru se pohybuje podle fightmatrixu do 200. místa v lehké váze. Má přes 20 zápasu v M-1 a dokonce tam držel titul. Je to skvělý striker, na zem se mu moc nechce, takže konečně soupeř, který mě nebude chtít hned házet.

Na co si budeš dát největší pozor?

Největší pozor si budu muset dat na jeho kopy, je strašně rychlý a tvrdý, co jsem viděl, tak čímkoliv je schopen posadit soupeře na prdel.

Jak jsi spokojený s přípravou a vyjíždíš někam na sparingy?

Na to, jaké máme omezení a zavřenou tělocvičnu, musím říct, že příprava jde zatím skvěle, jen váha mi trošku přidělává vrásky na čele. Klasicky se připravuji jen v domovském gymu s odchovanci našeho klubu a kde mi hlavního sparring partnera dělá Jakub Müller.

Co ti probíhá hlavou cestou k oktagonu, když jdeš do zápasu?

Nad touhle otázkou jsem dlouho musel přemýšlet, krom toho, že už se těším, až padne konečně první úder, vlastně nic, mám čistou hlavu a poslouchám hudbu.

Jak vidíš sám sebe v českém žebříčku lehkých vah?

Já jsem snad jediná naše lehká váha, co nezápasí doma, v top 3 určitě jsem, ale myslím si, že porazit kohokoliv tady v 70 jsem schopný a když porazím následujícího soupeře, tak mi můžou políbit klobouk a jsem tady 1.

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!