Rozhovory
0

Postavil se Buakawovi, teď chce uspět v One FC

Michael Krčmář v průběhu své kariéry startoval v mnoha prestižních organizací a v sobotu na turnaji ROAD TO ONE má šanci se zviditelnit pro ONE Championship. Jeho soupeřem bude rakouský Manuel Sembera. Na postojovém turnaji Oktagon Underground jsi absolvoval tři zápasy, který z nich byl nejtěžší? Nejtěžší zápas po psychické stránce byl s Láďou Krištůfkem, jelikož […]

Michael Krčmář v průběhu své kariéry startoval v mnoha prestižních organizací a v sobotu na turnaji ROAD TO ONE má šanci se zviditelnit pro ONE Championship. Jeho soupeřem bude rakouský Manuel Sembera.

Na postojovém turnaji Oktagon Underground jsi absolvoval tři zápasy, který z nich byl nejtěžší?

Nejtěžší zápas po psychické stránce byl s Láďou Krištůfkem, jelikož jsme sparingový parťáci a přátelé. Nejtěžší fyzicky byl samozřejmě s Milanem Minči Pálešem, byl to už třetí zápas v řadě, a tak to bylo náročný.

Co jste si s Láďou říkali před zápasem, byl tam nějaký náznak rivality nebo jste byli úplně v pohodě?

Rivala tam před zápasem nebyla, ale rozhodně jsem se spolu před zápasem nebavili a ani jsme se na sebe nepodívali 😊

Jaká byla taktika do celého turnaje?

Taktiku jsem zvolil zápasit tak, jak je potřeba a nezranit se do dalších zápasů, což se povedlo a myslím si, že to bylo docela úspěšný.

Byl zápas s Láďou jednodušší na taktiku, když ho dobře znáš?

V prvním kole to bylo trochu složitý, protože ani jeden z nás nevěděl pořádně jak začít. Spíš to bylo hodně o pohybu, ale pak jsme se do toho oba dva dostali a už to šlo lépe.

Ve finále jsi se střetl s Milanem Minči Pálešem. Jak málo stačilo k vítězství?

Podle mého názoru jsem byl ve vedení a kdyby v tom třetím kole nepadnul ten úder, tak bych zřejmě zápas dotáhl do vítězného konce. Pokračoval bych tak, jak jsem s Minčim zápasil a myslím, že bych ho přes klinč udělal, ale bohužel přišel ten jeden úder, co rozhodl zápas.

Jak se ti líbila pravidla Undergroundu?

Bylo to pro mě něco úplně nového, poprvé jsem zápasil stand up v kleci, poprvé s malými rukavicemi a ten styl boje byl úplně jiný, je potřeba se více pohybovat. Člověk se za ty malý rukavice tak neschová, což mi docela vyhovovalo, takže bych si to rád někdy v budoucnu zopakoval.

Měl jsi z turnaje nějaké významné zranění?

Měl jsem zraněný kloub na prstu, který cítím tedy ještě teď, ale už to není nic vážného. Jinak pak taková klasika, rozkopané holeně, potlučený klouby.

Ten kloub sis zranil při kterém zápasu?

Myslím, že to bylo v prvním zápase s Vladem, trefil jsem ho hákem a po zápase jsem cítil, že mi to natéká, takže jsem si ani nesundal rukavice, abych je vůbec zpět nasadil. Rozcvičoval jsem se už pak jen jednou rukou a nohama, jinak jsem si druhou ruku šetřil.

Nyní budeš startovat na turnaji ROAD TO ONE. V jakých významných organizací jsi zápasil?

V amatérech jsem zápasil v IFMA, což je nejlepší organizace mezi amatéry, co se týče thajského boxu, dále u nás C.M.T.A., v zahraničí BLF v Číně, Kunlun v Číně, Tatněft v Rusku, bylo toho celkem dost, ale asi bych nejvíce vyzdvihl organizaci All stars fight, která se konala v rámci Prague Harley Days a já na ní nastoupil proti Buakawovi. Tím, že mám tuto organizaci spojenou s Buakawem, tak to patří mezi nejvýznamnější.

S Buakawem jsi dokázal udělat nádherný zápas a možná mohlo stačit kolo navíc a zápas mohl skončit úplně jinak. Jak ty na to vzpomínáš?

Tohle pro mě byl celoživotní zážitek. Když jsem začínal s thajským boxem, tak první video, které jsem viděl bylo právě s Buakawem a říkal jsem si, že s tímhle týpkem bych nechtěl zápasit a najednou za pár let jsem proti němu stál v ringu. Byl to velký zážitek a skvělá zkušenost.

Původně měl být ten zápas na pět kol, ale pak to změnili na tři kola. Já jsem byl připravený na pět kol, takže ta změna mi úplně nehrála do karet. Každopádně Buakaw v zápase prodal své zkušenosti a pohlídal si ten zápas. To, co já dělám s ostatními, tak on udělal se mnou 😊 Ve třetím kole jsem byl počítaný a řekl jsem si, že už není co ztratit, nastoupil jsem do něj trochu víc a viděl jsem na něm, že ty síly jdou dolů. Myslím, že kdyby bylo čtvrté, páté kolo, tak by se misky vah trochu přelily.

Měl bys zájem na delším působením v ONE Championship s tamními pravidly?

Kdyby nějaká nabídka přišla, tak bych po ní sáhnul ať už v malých nebo velkých rukavicích. Takovéto nabídky se neodmítají.

Studoval jsi nějak svého soupeře, kterým bude Manuel Sembera?

Trenér ho studoval, já jsem na něj ještě nekoukal, ale musím se na něj taky podívat 😊 Víme, co soupeř dělá, jsme na to připraveni a nemělo by nás potkat žádné překvapení.

Jak jsi spokojený s přípravou na zápas a kde jsi ji absolvoval?

Vzhledem k tomu, že je to nějaké dva měsíce od Undergroundu, nějakou dobu jsem se hojil, tak chvilku trvalo, než jsem se dostal do tréninkového tempa. Ale měl jsem hodně natrénováno na Underground a takže jsem se jen vrátil do tréninku a byl brzy připravený jako předtím.

Byl jsi zvyklý trénovat hodně i v zahraničí, jak velký problém pro tebe je, že jsi mohl trénovat jen doma?

Dříve jsme několikrát ročně vyjížděli na soustředění do Běloruska, kde jsme týden trénovali s těmi nejlepšími, a to nám dalo vždycky opravdu hodně a příprava do zápasu byla perfektní. To mi v uplynulém roce opravdu hodně chybí, na druhou stranu máme tady dost kvalitních sparingpartnerů, jsou tady kluci na vysokých úrovní, takže si do nějaké míry vystačíme sami.

Pamatuješ si na svůj první profesionální duel?

Pamatuju, to bylo v Thajsku, když mi bylo 16 let. Táta mě vzal do Thajska, kde jsem dva měsíce trénoval a na závěr jsem si tam dal první profesionální zápas bez chráničů. U nás v Čechách jsem měl první profesionální zápas v Jesenici v roce 2009.

Kolik amatérských zápasů jsi měl za sebou, než jsi nastoupil k prvnímu profi?

Myslím, že jsem měl kolem patnácti zápasů.

 

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!