Rozhovory
0

Melvin Mané: Myslím, že Richardson bude hratelný soupeř, jako každý

Dalším českým zástupcem na sobotním turnaji ROAD TO ONE bude Melvin Mané. Melvin svým neortodoxním stylem dělá soupeřům problémy a připsal si cenná vítězství jak na Oktagon Underground, kde porazil Tomáše Hrona, tak i v K1, kde zvítězil nad Michaelem Reissingerem. Začínal jsi s fotbalem, za jaký klub a na jaké úrovni jsi hrál? Začínal […]

Dalším českým zástupcem na sobotním turnaji ROAD TO ONE bude Melvin Mané. Melvin svým neortodoxním stylem dělá soupeřům problémy a připsal si cenná vítězství jak na Oktagon Underground, kde porazil Tomáše Hrona, tak i v K1, kde zvítězil nad Michaelem Reissingerem.

Začínal jsi s fotbalem, za jaký klub a na jaké úrovni jsi hrál?

Začínal jsem v šesti letech v Dukle, mládežnický fotbal jsem hrál na Dukle, pak na Bohemce a jako dospělý jsem přešel do Admiry, kde jsem hrál asi dva roky.

Hrál jsi i profesionálně?

Ne nebyl jsem nikdy profík, za juniory jsem měl nějaké malé peníze, ale opravdu jen drobné, za muže jsem také něco dostával, ale nebyl to jako plat na uživení.

Proč jsi pak přešel k bojovým sportům?

Když jsem byl už v mužích, tak jsem zhodnotil, že na Ligu mistrů to opravdu nebude. Když jsem byl malý, tak jsem měl samozřejmě sen stát se profesionálním fotbalistou, ale časem už ambice opadly a já začal pokoukávat po něčem jiným a přestal věnovat energii fotbalu.

A proč sis právě vybral muaythai, co tě k tomu přivedlo?

Bojové sporty se mi vždy líbily, znal jsem Kubu Mírka, se kterým jsem asi do 16 let hrál fotbal a věděl jsem, že dělá bojový sport. Napsal jsem mu, zda můžu přijít někdy na trénink. Vzal mě sem do Lanna gymu a mě to začalo bavit.

Jak jsi na tom s psychikou, když jdeš do souboje se zkušeným soupeřem jako třeba Michal Reissinger? Přeci jen po dvou letech od doby, co jsi poprvé vstoupil mezi provazy na amatérské lize, se postavit proti takovému profíkovi.

Člověk musí vědět, že má odtrénováno, že má nějaké zkušenosti a schopnosti postavit se těm nejlepším a neposrat se z toho.

Což jsi nikdy neudělal, jdeš do soubojů s mnohem zkušenějšími, kteří mají za sebou léta tréninků, zápasů, kempů a ty odhodíš kopačky a jdeš je porazit. Kde bereš tu psychiku a sebevědomí?

Jednak je to tím, že vím, jak teď trénuju, a hlavně je to pořád jenom sport. Je to zápas, je tam rozhodčí a když bude nejhůř, tak to stopne, nejdeme se tam zabít.

 Na turnaji ROAD TO ONE tě čeká Rio Richardson, který v Česku porazil Martina Horského. Viděl jsi ten zápas a co říkáš na soupeře?

Viděl jsem ho, díval jsem se živě a myslím, že to první kolo měl rychlý nástupy, tak uvidíme, co to udělá. Myslím, že to bude hratelný soupeř, jako každý 😊

Kde absolvuješ přípravu na duel a v jaké formě se cítíš?

Celou přípravu jsem tady v Lanna gymu, jednou týdně jezdím k Luboši Šudovi na boxerskou přípravu. Já jsem připravený nonstop, takže forma je dobrá.

Jaké máš v bojových sportech plány do budoucna?

Zlepšit svou zem, wrestling, grappling a pak si zkusit nějaký zápas v MMA. Nechci zanevřít na postoj, ale MMA si chci zkusit.

Proč tě láká MMA?

Jsou tam momentálně lepší nabídky a lepší podmínky.

Spoustu skvělých postojářů se pustilo do MMA s vizí, že se naučí trochu zem a zápas urvou v postoji. Jenže pak tvrdě narazili. Nebojíš se toho?

Jakmile tam jde člověk, co se bojí na zemi, není si v ní jistý a snaží se zemi vyhnout, tak ten postoj je minimálně poloviční. Nemůže tam pak prodat své schopnosti ani v postoji a je připosranej i v postoji, nejde do dlouhých kombinací. To je ten největší kámen úrazu.

Ještě při amatérských zápasech v muaythai jsi nastupoval pod jménem Vachoušek, i když jsi měl i po otci jméno Mané. Proč ses pak rozhodl používat jako hlavní příjmení Mané?

Zní to líp, myslím si, že jméno Vachoušek není zrovna to, co by vzbuzovalo nějakou hrůzu 😀

Setkal ses tady někdy s rasismem?

Jediný, kdo má rasistický řeči je Tomík Nguyen 😀 U nás v gymu jsou bílý skoro v menšině, takže jsme v pohodě 😀 Teď vážně, s rasismem jsem se samozřejmě setkal. Když je člověk v nějakém konfliktu, tak se chytá toho prvního, co je na ráně, a to barva pleti samozřejmě je, stejně tak se někdo může vysmívat někomu, kdo je tlustej. To si prostě vůbec neberu nějak osobně. Jinak my si na sebe neustále děláme srandičky a pošťuchujeme se.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!