Rozhovory
0

OKTAGON 23 nabídne 13 zápasů: návrat legendy, souboj o post welterového vyzyvatele a několik zahraničních bitev

Již popáté v letošním roce se OKTAGON vrací do brněnské pevnosti a nabízí turnaj s pořadovým číslem 23 a hned 13 atraktivními zápasy. Hlavním tahákem celého večera je návrat legendy domácí scény Petra Monstera Knížete. Ten začínal s judem, zažil i garážové turnaje a jeho první zápas v MMA se datuje už do roku 1999. […]

Již popáté v letošním roce se OKTAGON vrací do brněnské pevnosti a nabízí turnaj s pořadovým číslem 23 a hned 13 atraktivními zápasy. Hlavním tahákem celého večera je návrat legendy domácí scény Petra Monstera Knížete.

Ten začínal s judem, zažil i garážové turnaje a jeho první zápas v MMA se datuje už do roku 1999. Později stál u rodu české scény, která se tvořila hlavně kolem něj. Ve svých dvanácti profesionálních zápasech našel jediného přemožitele, a to v roce 2013 další českou legendu, Karlose Vémolu, který se v té době vrátil ze svého angažmá v UFC. Petr Kníže teď přichází pod křídla OKTAGONU dovršit svůj odkaz a získat dle svých slov to jediné, co mu na domácí scéně ještě chybí, a to je titul v kategorii do 77 kilogramů. Proti zápasníkovi a trenérovi, který stojí za úspěchy Macha Muradova, nastoupí italský bojovník Andrea Fusi, který své zápasové zkušenosti sbíral i v Bellatoru. Teď se italský “Il Barbaro” pokusí, aby Monsterovi návrat do klece pořádně zhořknul.

Hlavním předzápasem turnaje a dvanáctým duelem v pořadí bude souboj dvou zahraničních bojovníků, kteří se pod vlajkou OKTAGONU představili už v minulosti. Polák Robert Bryczek, který už delší dobu patří mezi nebezpečné postavy welterové kategorie, se střetne s Brazilcem Kaikem Britem, který na turnaji OKTAGON 15 v prvním kole porazil oblíbeného Gábora Borárose. Vítěz tohoto souboje se stane příštím titulovým vyzyvatelem šampiona welteru.

Na hattrick v zisku bonusů za TIPSPORT výkon večera bude útočit miláček publika Leo Brichta. Kvality čtyřky lehké váhy OKTAGONU, která si myslí na titulovou šanci, prověří veterán Bellatoru, izraelský bojovník Kirill Medvedovsky.

Představí se i jeden z objevů loňské sezony, královna podsvětí Tereza Bledá. Svěřenkyně Andrého Reinderse se chystá do svého třetího zápasu. V těch prvních dvou na půdě OKTAGONU zatím nenašla přemožitelku, teď proti Tereze nastoupí brazilská bojovnice Karoline Martins Moreira.

Diváci uvidí i návrat Václava Mikuláška, který chce dát zapomenout na nepovedenou bitvu s Karlosem Vémolou z prosince loňského roku. S jeho nejnovějším soupeřem, norským policistou Thomasem Robertsenem, je pojí právě společný poslední soupeř. Veterán BCMMA i Cage Warriors zároveň oznámil, že souboj s Mikuláškem bude tím posledním v jeho profesionální kariéře.

Posledním zápasem na hlavní kartě bude duel těžkých vah. Polák Kamil Minda se měl na blížícím se turnaji utkat v titulové bitvě s Martinem Budayem, ten byl však nucen ze zápasu odstoupit, a tak Polák dostává jiného soupeře. Tím je další Brazilec, čtyřiadvacetiletý Kerisson Leal. Oba bojovníci mají a svém kontě i rychlá ukončení, Minda svého soupeře porazil za 12 sekund, Kerisson zažil zápas, kde mu to trvalo jen o sedm vteřin déle.

V rámci prelims čeká na diváky šest duelů. V souboji lehkých vah se představí Karol Ryšavý s Matějem Kuzníkem, další duely welterové kategorie obstarají nedávný titulový vyzyvatel Maté Kertész proti Portugalci Brunovi Carvalhovi a Andrej Kalašnik s Tomášem Bolem. Druhý ženský souboj na kartě má složení Ewelina Wozniak versus Vanessa Rodrigues.

A do akce se vrací i vítěz Undergroundu Matouš Kohout v duelu s Janem Širokým. Na svůj předešlý výkon na československé půdě bude chtít navázat čtvrtý Brazilec na turnajové kartě Rafal Xavier, který vyzve maďarského bojovníka Csabu Hocze. Na turnaji bohužel neuvidíme Jakuba Tichotu. Jeden z největších talentů domácí scény se zranil, a tak jeho duel se Szymonem Ratkowiczem musí být odložen.

 

Celý turnaj odstartuje souboj pátého šampiona OKTAGON Výzvy Romana Pauluse s účastníkem třetí série Michalem Konrádem v novince, takzvaném Free prelims. Tento zápas od 18:00 poběží online zdarma na Facebooku a YouTube. Zbylých dvanáct zápasů pak diváci uvidí tradičně přes PPV na adrese www.OKTAGON.tv. Celý přenos startuje 1. května už v 17:15 předzápasovým studiem Round ZERO, rovněž na Facebooku a YouTube. Po turnaji bude následovat pozápasové studio s hosty a poté také pravidelná tisková konference.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!