Rozhovory
0

David Dvořák má na poslední chvíli změnu soupeře v UFC. Jak se s tím Dave vypořádá?

Ke svému třetímu zápasu v UFC nastoupí v sobotu v Las Vegas David Dvořák. David v této nejprestižnější organizaci ještě neprohrál a svůj game plán si chce prosadit i zítra. Podle serveru mmajunkie má na poslední chvíli David změnu soupeře, kterým bude Juancamilo Ronderos (Kolumbie), pro kterého to bude premiéra v UFC.    Na cestě […]

Ke svému třetímu zápasu v UFC nastoupí v sobotu v Las Vegas David Dvořák. David v této nejprestižnější organizaci ještě neprohrál a svůj game plán si chce prosadit i zítra. Podle serveru mmajunkie má na poslední chvíli David změnu soupeře, kterým bude Juancamilo Ronderos (Kolumbie), pro kterého to bude premiéra v UFC. 

 

Na cestě za dalším zápasem v UFC jsi navštívil i galavečer boxu Alvarez vs Saunders, kde boxoval i český Jan Maršálek. Jak sis tento turnaj užil?

Honza předvedl skvělý zápas, posadil soupeře na konci čtvrtého kola na zadek, takže to byla paráda. Bohužel to sice na body nevyšlo, ale to vůbec nevadí. Předvedl skvělý výkon a my jsme si to užili. Celkově zápas Canelo Alvarez vs Billy Joe Saunders byl opravdu skvělý. 73 000 diváků na hale je fakt šílenost a takovou show jsem ještě nikdy v životě nezažil.

 Jak jsi měl na tuto cestu sestavený rozvrh, kde spíš a kde trénuješ?

Na cestu jsem měl sestavený rozvrh takový, že jsme měli být s Honzou a trénovat s ním společně, jelikož tam měli boxerské zázemí. V Dallasu jsme byli čtyři dny, takže pro mě ideální lehké tréninky. Trénoval jsem od prvního dne, co jsme tam přiletěli, tím rovnou probíhala aklimatizace. Jeden trénink jsem odjel i s klukem, který je desítka na světě v BJJ, dvojnásobný světový šampion, takže top hvězda a jméno, s ním jsem si hezky zatrénoval. Zároveň jsem si tam jel boxerské tréninky a takto jsme to měli rozvrhnuté na Dallas. Následně jsme se přesunuli do Los Angeles, kde jsme byli asi deset dní. Trénovali jsme hlavně v týmu Black house, ale stejně tak jsme se podívali i do týmu Gracie barra, kde jsme si také zatrénovali. Hlavní místo jsme ale měli v Black house, kde jsme to měli pronajmuté. Také jsme byli na veřejných tréninkách, ale pro mě už bez sparringů. Následně jsme se už přesunuli na UFC hotel, kde už bylo jen lítání mezi Performance institut a tréninky na hotelu, kde máme vlastní rozcvičovnu, takže jeden trénink na hotelu jeden v institutu a takto se to točí až do fightu.

Kdo s tebou půjde k oktagonu?

Do oktagonu se mnou jde Patrik Kincl, Honza Maršálek a Kuba Kašpar, což je stejná sestava jako posledně.

Zápas bude v sobotu 22. 5. v Las Vegas. Jak zvládáš shazování a v jaké formě se cítíš?

Co se týče hlavy, tak jsem skvěle nastavený, tělesně podle trenérů je vše tak, jak by mělo být, podle mě taky. Jsme připraveni úplně na všechno a uděláme maximum pro to, abychom přivezli třetí výhru.

Shazování šlo dobře, já to beru jako profík, nikdy nechci, aby se mi stalo, že váhu neudělám, musím to brát jako profesionál.

Jak máš nakoukaného soupeře, kterým bude Raulian Paiva? 

Soupeře máme nakoukaného hodně, viděli jsme dost jeho zápasů. Hodně toho o něm víme, takže uvidíme, s čím on přijde do zápasu. Nicméně nespoléháme na nic, co jsme nakoukali. Chceme mít připravenou naší strategii a soustředit se na moje chyby, které jsem dříve dělal, ty už nedělat a jet si čistě náš game plane. Ať už tam on předvede cokoliv, jít si za svým, co chci udělat a to tam předvedeme.  Ukončit ten zápas, buď před limitem nebo jednoznačně na body, to už je ve finále jedno. Každopádně jdeme pro výhru. (poz. red. – odpověď se týkala původního soupeře)

Chceš pozdravit fanoušky do Česka?

Chci pozdravit všechny fanoušky Czechfighters a všechny, co mi fandí. Hrozně moc si toho vážím, moc to pro mě znamená a je vždy dobrý vědět, že za ním ten národ stojí. Nejsme tady jen sami, nejsme tady kvůli sobě, chceme fakt udělat co největší jméno České republice, jít tam s vlajkou a tu zvednou nahoru, ať je pěkně vidět a celý svět ví, kde je Česká republika. Všem moc děkuji, že mi fandíte, že ve mě věříte a já vás v sobotu odměním svým zápasem.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!