Rozhovory
0

Když už chrčel hodně, věděl jsem, že bude konec, řekl David Dvořák ke svému třetímu vítězství v UFC

Šestnácté vítězství v řadě a třetí v UFC, tak to je parádní jízda, kterou v posledním zápase David Dvořák završil škrcením jednou rukou. Jak se David vypořádal se změnou soupeře na poslední chvíli a podařilo se mu už někdy někoho uškrtit jednou rukou? S jakou myslí jsi šel do zápasu poté, co se ti z […]

Šestnácté vítězství v řadě a třetí v UFC, tak to je parádní jízda, kterou v posledním zápase David Dvořák završil škrcením jednou rukou. Jak se David vypořádal se změnou soupeře na poslední chvíli a podařilo se mu už někdy někoho uškrtit jednou rukou?

S jakou myslí jsi šel do zápasu poté, co se ti z důvodu nenavážení změnil soupeř?

Do zápasu jsem šel s úplně čistou hlavou, jen jsem tam prostě šel vyhrát ten zápas. Věděli jsme přesně, co mám jet, měli jsme strategii, která byla sice upečená hodně narychlo, ale věděli jsme, co dělat, takže už jsem byl 100 % koncentrovaný. Sice ten den a půl před zápasem byl masakr, na tu hlavu tam byl obrovský nápor, pořád se něco měnilo. Dvě hodiny před zápasem měl ještě Patrik pozitivní test na kovid, takže se vůbec nevědělo, jestli něco takového bude, takže jsem rád, že to nakonec dopadlo, mohli jsme jít do zápasu, dobře jsme se rozcvičili a tam už jsem byl v hlavě správně nastavený.

Jak probíhá v UFC předvážení?

Váha se testuje 4 dny před zápasem, každý den musíme hlásit, jakou máme váhu. Když odjíždíme z hotelu na oficiální vážení, který je ráno, tak nás z hotelu nepustí, dokud váhu nemám hotovou. Dojedeme na halu, kde se znovu vážíme, zjistí, jakou mám váhu a teprve pak může jít člověk na oficiální vážení.

Jaká byla taktika proti Juancamilo Ronderosovi?

Taktika na kolumbijského soupeře byla strašně jednoduchá, chodit mu hodně za přední rukou, dávat přímé údery, přímé kopy, nebo háky které by měly přecházet přes jeho dvoják, který si drží, ideálně čistě na střed břicha nebo na střed hlavy mezi ruce. Žádné dlouhé plaváky nebo oblouky, aby pode mne mohl skákat a házet mě. Toto byla zhruba naše strategie. Věděli jsme, že dává záda, protože on trénuje to, že dá záda a hned z toho vstává. Ale jak řekl trenér, když dá záda mě, tak je to problém 😊

Věřil jsi, že to škrcení dokončíš pouze jednou rukou?

Po pravdě, jak jsem ho držel jednou rukou, tak x krát se mi podařilo soupeře uškrtit u nás na tréninku. Takhle čistě jednou rukou to pro mě není úplně nová věc, vím, že to funguje, technicky si myslím, že jsem to měl celkem dobře chycený. Pro mě bylo hlavní si to podržet a čekal jsem, až se mi uvolní druhá ruka, abych to mohl ukončit, protože jsem věděl, že ta moje ruka, kterou mi on drží, už malinko klouzala ven. Nicméně jsem cítil, že je to hodně těsný, že malinko v tom chrčí, a tak jsem si řekl ok, spadnu na jednu stranu a zkusím to ukončit jednou rukou. Jakmile už hodně chrčel, věděl jsem, že bude konec.

Už jsi takto dokončené RNC na takovéto úrovni někdy viděl?

Popravdě upřímně jsem to nikdy neviděl v zápase. Na tréninkách jsem se s tím setkal, ale tam se člověk musí setkat s ledasčím. V zápase jsme tohle ještě neviděl.

Jaké jméno bys chtěl do dalšího zápasu?

Přemýšleli jsme nad X jmény, ale ten Paiva nám do toho hodil klacek, protože než abych myslel na jiné jména, tak jsem spíš pořád naštvaný na to, jak on se choval, jak to celé bylo a jaký trable nám všem včetně UFC způsobil, takže jsem si řekla, že nechám úplně vyklidnit emoce a v nejbližší době uvidíme, co nám UFC připraví.

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!