Rozhovory
0

Byl jsem nekonfliktní tlusté dítě, ale MMA mě doslova pohltilo, říká Petr Stříž

Petr Stříž nedávno oslavil 18 narozeniny a hned si odjel na mistrovství Evropy GAMMA vyzkoušet, jak mu to mezi dospělými půjde. Během tří dnů odzápasil pět zápasů, čtyři v MMA, jeden ve strikingu a ze všech vzešel jako vítěz. Z mistrovství si tak odvezl zlato z MMA a bronz ve strikingu, kde už nechtěl pokračovat, […]

Petr Stříž nedávno oslavil 18 narozeniny a hned si odjel na mistrovství Evropy GAMMA vyzkoušet, jak mu to mezi dospělými půjde. Během tří dnů odzápasil pět zápasů, čtyři v MMA, jeden ve strikingu a ze všech vzešel jako vítěz. Z mistrovství si tak odvezl zlato z MMA a bronz ve strikingu, kde už nechtěl pokračovat, aby šetřil síly na finále v MMA. V osmnácti letech se tak může pochlubit bilancí 22:5.

Jak dlouho se věnuješ bojovým sportům a co tě k nim přivedlo?

MMA se věnuji něco málo přes 3 roky. K MMA jsem se dostal, když nám Adam Borovec dělal střechu a řekl nám o novém klubu ve Frýdku-Místku, který si otevřel Vítězslav Rajnoch. Tak jsme to s bratrem šli zkusit.

Proč sis vybral právě MMA?

Já bych řekl, že MMA si vybralo mě. Můj bratr chtěl strašně trénovat a taťka řekl, ať si to zkusím i já. Já jsem byl takové nekonfliktní tlusté dítě. Nakonec jsem poslechl taťku a MMA mě doslova pohltilo.

Kterými kluby jsi prošel a kteří trenéři tě vedli?

Měl jsem to štěstí, že jsem začal rovnou v JMFS. Trénuju pod Jakubem Mullerem a Vítězslavem Rajnochem. Občas jezdíme do Trenčína k Tomášovi Tadlánkovi, který mi pomáhá s postojem, ale to je asi všechno.

Jaká je tvá zápasová bilance?

Momentálně 22:5. Začal jsem s 0:3, ale pak mě přestalo bavit prohrávat (smích).

Nedávno jsi zvítězil na mistrovství Evropy v MMA organizace Gamma. Kolik jsi tam měl zápasu a jak mistrovství probíhalo?

Měl jsem tam pět zápasu. Čtyři v MMA a jeden ve striking MMA. Všechny jsem vyhrál.  Bylo to hodně náročné mít pět zápasů s evropskou špičkou během tří dnů a ještě do toho si hlídat stravu, abych ráno zase navážil. Soupeři byli na hodně vysoké úrovni, většina z nich měla i profi record.

Kdy bys rád přestoupil do profi ?

Uvidíme, nemám kam spěchat. V září mi bylo 18 let. Až trenéři řeknou, že jsem připraven, tak tam půjdu.

Je nějaké jméno na Česko-slovenské scéně, se kterým by ses rád utkal?

Mám rád výzvy, tak chci zápasit s těmi nejlepšími. V tom se mi líbí Gamma, že jsem se mohl porovnat se zápasníky, kteří mají už profi zápasy. A poperu se s každým, koho přede mě postaví.

Jaké jsou tvé plány do budoucna?

Co se MMA týče, tak se dostat do profi a postupem času do nějaké velké světové organizace, kde bych chtěl titul. V osobním životě musím nejdřív dostudovat. Hlavně to všechno brát s úsměvem 🙂

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!