Rozhovory
0

Sobotní Boxing Night pohledem Jakuba Chvala, přítelkyně a trenéra

Tuto sobotu se v Jičíně uskuteční další galavečer Boxing night, tentokrát na počest zesnulého trenéra Bedřicha Doležala staršího.  Na startovce uvidíme například zápasy Ondřej Marvan vs Josef Pavliš, Michal Slavík vs Jan Meiszár, Filip Kočí vs Michal Smola a v hlavním titulovém zápase Jakuba Chvala vs Sebastian Walas. V jednání je ještě jeden zajímavý duel […]

Tuto sobotu se v Jičíně uskuteční další galavečer Boxing night, tentokrát na počest zesnulého trenéra Bedřicha Doležala staršího.  Na startovce uvidíme například zápasy Ondřej Marvan vs Josef Pavliš, Michal Slavík vs Jan Meiszár, Filip Kočí vs Michal Smola a v hlavním titulovém zápase Jakuba Chvala vs Sebastian Walas. V jednání je ještě jeden zajímavý duel a to Karel Hořejšek vs Jindřich Velecký. O galavečeru jsme si povídali s Jakubem Chvalem, jeho přítelkyní Barborou Hlaváčkovou a trenérem Karlem Kubcem.

Zbývají dva dny do turnaje. Jsou všechny organizační věci připravené?

Ano, už jen ladíme poslední detaily, kterých je ale vždycky nejvíc samozřejmě 🙂 Jak to tak bývá, různé nemoci včetně covidu se nám bohužel nevyhnuly, takže bylo potřeba nahradit některé zápasníky.

 

Galavečer jsi už několikrát dělal nicméně poprvé v době Covidu a opatření. Jaká to pro tebe byla zkušenost?

Základ té samotné organizace galavečera je v podstatě pořád stejný, ale vzhledem ke covidu a všem těm opatřením, které se k tomu vztahují, je všechno mnohem složitější a déle to trvá. Těžší bylo i oslovit partnery akce, protože v době, kdy jsme o sponzorské dary žádali, bylo ještě hodně nejisté, jestli vůbec bude reálné akci v lednu uspořádat. Hodně firem také víc šetří a důkladněji zvažují, do čeho investují.

Ve hře je i utkání Hořejšek vs Velecký. Uskuteční se tento duel?

Je to stále v jednání, zatím to vypadá dobře a byl bych rád, kdyby zápas proběhl. Když to nedopadne, nabídneme divákům i jiné atraktivní zápasy.

 

Který ze zápasů bylo nejtěžší dát dohromady?

Těch věcí, které se vždycky musí zařídit je obrovská spousta, tohle je jedna ze starostí, kterou jsem přenechal spolupořadateli akce, což je můj dobrý kamarád a hlavní trenér jičínských boxerů, Béda Doležal.  Samozřejmě jsme spolu všechno konzultovali, ale ta finální rozhodnutí byla na něm.

Ty budeš nakonec bojovat o titul Boxing Night. Bylo těžké pro tebe sehnat soupeře?

Nejtěžší je to finální rozhodování. Původně jsem zvažoval několik českých jmen, potom se ale ozval polský matchmaker Wiktor Materan a nabídl řešení v podobě polského borce.

 

Vážení se uskuteční jen dvě hodiny před startem galavečera. Nemáš obavu, že by někdo mohl nenavážit a zápas se tak případně zrušil?

Ne, toho se nebojím.  Kromě toho, že amatéři jsou na vážení v den zápasu zvyklí, máme váhu u všech dohodnutou tak, aby nikomu nedělala velký problém a dalo se to zvládnout.

Na jaké zápasy bys rád pozval fanoušky. Můžeš nějaké vypíchnout?

Tak my hlavně doufáme, že už se nic nepokazí. Na co bych rád lidi pozval, jsou zápasy Ondřej Marvan vs Josef Pavliš, Michal Slavík vs Jan Meiszár a Filip Kočí vs Michal Smola.

Barbora: Jak jsi reagovala, když ti Jakub řekl, že se chce vrátit mezi provazy?

Na tu úplně prvotní reakci si už nevzpomínám, ale to rozhodnutí jako takový mě nepřekvapilo. Od začátku našeho vztahu jsem věděla, že Kuba je bojovník tělem i duší, že box je jeho životní láska a že se mu ještě nebude chtít do sportovního důchodu. Jsem ráda, že přes všechny ty početný zdravotní komplikace se mu to nakonec podařilo, ale bát se o něj samozřejmě budu vždycky. Sdílím s ním nadšení, zároveň ale vnímám právě ty potenciální zdravotní rizika, který bojový sporty obecně přináší, mezi tím se snažím najít nějakou zdravou rovnováhu.

 

Jak zvládáš jeho přípravu na zápas?

Jsem smířená s tím, že máme míň času pro sebe, snažím se mu pomáhat, kompletně připravuju stravu podle jídelníčku a snažím se ho nezatěžovat věcmi a informacemi, u kterých to není nutný, aby mohl mít co nejčistší hlavu. Trvale bych takhle žít nechtěla, ale v těch přípravných etapách se to dá.

Karel: Bylo těžké vybrat pro Kubu soupeře na zápas?

Vybíralo se celkem ze čtyř jmen, nakonec padla karta na polského bijce, protože boxeři z Polska jsou většinou dobře připraveni a udělají super zápas.

 

Jaká jména jste měli v hledáčku?

Jeden z dalších soupeřů, o kterých jsme uvažovali, byl například Jan Prokeš, protože to by byla také hodně zajímavá podívána.

Jak probíhala příprava na tento zápas?

Co se týče fyzické kondice, tu si Kuba řeší sám, spolu konzultujeme postup a rozložení v přípravě a taky spolu děláme technicko-taktickou část.

 

Nebo můžete zakoupit osobně v městském informačním centru Jičín (Valdštejnovo náměstí 1)
Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!