Rozhovory
0

V Rusku nejsou slabí soupeři, nemůžete si udělat umělý rekord, říká o zápase Vaška Siváka Martin Wodecki

Vašek Sivák si ve svém debutu v organizaci Fair Fight připsal výhru nad domácím Viktorem Mikhailovem. Vašek s ním v minulosti prohrál a tak tímto zápasem vyrovnal bilanci a zajistil si tak možnost dalších zápasů. Jak viděli jeho výhru 2:1 domácí, jsme se zeptali promotéra Martina Wodeckiho. Jak se líbil tobě a představitelům Fait Fight […]

Vašek Sivák si ve svém debutu v organizaci Fair Fight připsal výhru nad domácím Viktorem Mikhailovem. Vašek s ním v minulosti prohrál a tak tímto zápasem vyrovnal bilanci a zajistil si tak možnost dalších zápasů. Jak viděli jeho výhru 2:1 domácí, jsme se zeptali promotéra Martina Wodeckiho.

Jak se líbil tobě a představitelům Fait Fight výkon Vaška Siváka?

Tak jak jsem říkal od začátku Vaška čekal těžký a charakterní soupeř. Viktor Mikhailov na turnajích dokáže bojovat i se zlomenou čelistí a je to opravdu kvalitní bojovník u nás v RCC, potažmo ve Fair Fight jsou vždy vybíráni soupeři, aby to bylo vyrovnané a většinou i trochu v neprospěch domácích borců, aby mohli růst ve své kariéře. Myslím, že Vaška boj byl opravdu dobrý a vyrovnaný. A taky divácky hodně zajímavý. Výsledek byl velmi těsný.

Zaznamenal jsi ohlasy v Rusku, že vítězství mělo být opačně?

Upřímně čekal jsem extraround, i když jsem moc chtěl, aby Vašek vyhrál, jelikož představuje náš projekt egocombat.cz Champions Team. Nakonec rozhodčí viděli vítezství Vaška 2:1 a to díky přesnosti a kvalitě úderu Vaška. A jak vidíte, u nás může vyhrát bojovník z ciziny nad domácím na body. A padají předsudky, že v Rusku se nedá jinak vyhrát než KO. To už bylo i v případě Davida Kozmy na RCC, kde boj s Shurkevicem byl těsný, ale vyhrál David Kozma. Můžu říci, že na tomhle turnaji byly dva teamy, které podali odvolání na výsledek zápasu. A to byl Alexandr Skvarcov a v titulovém utkání Sher Mamazulunov. My jako pořadatelé jsme oslovili nezávislé rozhodčí z ciziny. A na základě jejich posudku budeme postupovat dál. A je pravděpodobné, že oba výsledky můžou být zrušené. Na Vaškův zápas protest nebyl podán, takže i team Mikhailova uznal porážku 2:1 na body.

Jsou pravidla Fair Fight nějak upravená na rozdíl od klasické K-1?

Pravidla jsou podobná K1, ale s tím rozdílem, že jsou povolena dvě kolena v klinči. Bojuje se na 3×3 min plus extraround v případě remízy po třech kolech. Titulové zápasy jsou vždy na 5 x 3 min.

Co říkáš na to, že se Vašek rozhodl zápasit v Rusku?

Jsem rád, protože tady může opravdu vyrůst, jelikož tady nejsou slabý soupeři, takže tady nepůjde udělat umělý rekord. Dále my již dnes spolupracujeme s ONE FC a připravujeme turnaje i s Glory. Jejich manageři se účastní našich turnajů a vybírají si bojovníky. Také si všimněte kvality bojovníků na našich turnajích, jsou to přední světový bojovníci.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!