Rozhovory
0

Svou soupeřku hodlá zmlátit. Stojí jí v cestě za milionem dolarů

Přípravě podřídila úplně vše a zítra v oktagonu vše zúročí. Martinu Jindrovou čeká další zápas v pyramidě organizace PFL, na jejímž konci čeká pro vítězku pohádková výhra v hodnotě jednoho milonu dolarů. I když na začátku přípravy musela léčit zranění z předchozího zápasu s Portugalkou, nyní se cítí perfektně připravena a svou soupeřku hodlá ukončit […]

Přípravě podřídila úplně vše a zítra v oktagonu vše zúročí. Martinu Jindrovou čeká další zápas v pyramidě organizace PFL, na jejímž konci čeká pro vítězku pohádková výhra v hodnotě jednoho milonu dolarů. I když na začátku přípravy musela léčit zranění z předchozího zápasu s Portugalkou, nyní se cítí perfektně připravena a svou soupeřku hodlá ukončit již v prvním kole.

V prvním zápase PFL ses přiblížila k zisku pásu a také výhře v hodnotě milion dolarů. Jak ses cítila v prvním utkání?

V prvním zápase jsem se cítila úplně perfektně. Když jsem nastupovala do zápasu, tak jsem si hodně věřila. Soupeřka mě naštvala už před zápasem tím, jak se chovala a byla arogantní, takže jsem se těšila do zápasu, jak jí pořádně zbiju, což se mi nakonec povedlo, ale dostala jsem taky spoustu úderů. Bylo to trochu náročnější fyzicky, protože jsem jí chtěla v druhém kole knouckoutovat. Cítila jsem, že je tam velká šance, tak jsem do toho dala všechno a pak jsem měla ve třetím kole trošku co dělat, ale ten závěr jsem pak zase zvládla, takže se to povedlo a jsem za to šťastná.

Je pro tebe lepší, když tě takto soupeřka naštve? Dokáže tě to více vybudit?

Asi to pro mne lepší je. Minule mi to pomohlo, jak mě nasrala, tak jsem se těšila do toho zápasu a chtěla jsem jí o to víc zbít. Tady ta soupeřka působí trošku jinak, ale zmlátit jí chci samozřejmě taky. Uvidíme, jestli mě naštve u staredownu.

V druhém tě čeká Brazilka Vanessa Melo. Jaké si o ní zjistila informace?

Koukali jsme s trenéry na její zápasy. Má přes dvacet zápasů, poslední čtyři má v UFC, takže má za sebou obrovský zkušenosti. V tom je asi mezi námi největší rozdíl, jelikož já mám zatím jen šest zápasů. Na druhou stranu ona celou kariéru zápasila ve váze 61 kg, takže teď jde o dvě váhy výš, což si myslím, že je dost velký rozdíl. Já jsem tedy přešla o jednu váhu výš, ale ty dvě si myslím, že je strašně moc, a to přesně ucítí v  zápase. Já budu určitě rychlejší, ona je o 7 cm menší, takže budu mít delší údery, budu si jí hlídat na dálku, zatímco ona bude chtít chodit na blízko, ale k tomu jí nepustím. Myslím si, že jsem ve výhodě.

Jakou taktiku jste s trenéry na ní připravili?

Naše taktika bude držet si zápas v postoji. Myslím, že si v prvním kole bude taky chtít zkusit postoj, protože si v něm věří a na zem už moc nechodí, většinou vše brání a zvedá se zase do postoje. Pokud se ale dostaneme do druhého kola, tak si myslím, že bude chtít zkusit jít na zem, protože v postoji budu přesnější já, budu mít delší ruce, takže jí budu trefovat o hodně víc, zatímco ona mne nebude trefovat. Taktika je tedy co nejdéle zůstat v postoji a kdybych se náhodou cítila, že je to v postoji vyrovnaný, tak budeme určitě chtít zkusit udělat nějaký takedown. Plán ale je ukončit zápas na konci prvního kola.

Jak dlouho trvala příprava na tento zápas?

Příprava trvala osm týdnů, což byla doba mezi zápasem s Portugalkou a tímto. Na začátku jsem musela dost odpočívat, jelikož jsem měla nějaká zranění a nemohla jsem boxovat. Celou přípravu používám houbičky na nádobí, kterými si vycpávám bandáže, abych mohla vůbec dávat údery. Pak jsme se do toho ale pustili, trénovala jsem s Petrem Monsterem Knížetem, byla jsem chvilku i u Lemmyho Krušiče v Rakousku. Každým tréninkem jsem se posouvala dál a cítila jsem se líp a líp, takže do zápasu jsem teď perfektně připravená.

Jaké zranění jsi konkrétně měla?

Měla jsem rozmlácené klouby na ruce, možná nějaké praskliny, to nevím. Nemohla jsem dávat tou rukou údery, ale tím, jak jsme to vychytali různýma tejpama a houbičkou, tak se s tím trénovat dalo, akorát jsem se musela soustředit na to, abych údery trefovala přesně, což jsem dělala, takže dobrý. Pak jsem měla ještě různé naraženiny, no bylo toho víc.

Co vše jsi přípravě podřídila?

Přípravě jsem musela podřídit úplně všechno. Samozřejmě jsem ubrala všechny své další sportovní aktivity jako je tenis a fotbal. Věnovala se hlavně MMA, víc i té regeneraci a až v závěru přípravy jsem si dopřála nějaké výjezdy do Třince na hokej, kde jsme sledovala hokejové finále, ale jinak jsem se věnovala opravdu jen tomu MMA.

Ty jsi vyznavač trashtalků?

Asi nejsem vyznavač trashtalků, já každého soupeře respektuju a přijde mi to spíš taková komedie.

S kým nejčastěji u nás spáruješ?

Spáruju s klukama u Monstra, s Tondou Beckem, Kubou Krtilem, Petrem Beranem, Ondrou Kuchtou, Tomášem Fialou a dalšími.

Jakou soupeřku by sis ráda představila ve finále?

Finále bych šla nejraději s Kaylou Harrison, která je favoritka. Byla bych ráda, kdybych se s ní mohla potkat až v tom finále. Je tady ještě druhá favoritka Larissa Pacheco a s tou bych chtěla jít v semifinále. Ta teda vypadá jako David Hošek 😊 a všechny ty soupeřky obvykle knockoutuje v 1. kole, maximálně ve 2. kole. Ta podle mě shazuje nějakých 15 kilo a to je velmi těžká soupeřka. Další zajímavou je Julia Budd, která má za sebou spoustu zápasů v UFC, Bellatoru, je to šampionka Bellatoru a s tou bych taky moc ráda zápasila. Když o tom tak mluvím, tak bych vlastně do semifinále raději tu Budd, která držela v Bellatoru pás a je to hlavně moje váhovka, což by pro mě byla příjemnější varianta a byla by to pro mě velká výzva zápasit s takovou zkušenou soupeřkou.

Jak velká je pro zápasníka motivace, když v pozadí kromě titulu stojí takto velká částka? Není to naopak trochu víc svazující, že to člověk tak moc chce vyhrát, až udělá chybu, nebo to vůbec neřešíš?

Ten milion dolarů je určitě obrovská motivace pro každou zápasnici, ale já koukám na zápas, který mě čeká teď a nesoustředím se na to, co mě čeká potom. Můj cíl je postoupit do semifinále a pak se uvidí, co dál. Úplně nad tím tedy nepřemýšlím, ale samozřejmě mi to taky už problesklo hlavou, co bych dělala, jelikož se mě na to lidé pořád ptají. Občas jsem nad tím tedy přemýšlela, ale určitě se teď tím nezabývám a řeším zápas, který je teď přede mnou.

 

 

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!