Rozhovory
0

Nejvyšší československá soutěž v olympijském boxu míří do čtvrtého kola

Tipsport RBC neboli Real Boxing Cup je nově obrozená extraliga boxu, kterou ve spojení s ČBA a společností Tisport založil její současný ředitel, Daniel Táborský. Jejím cílem je ukázat československému publiku, že jsou u nás boxeři světové úrovně, kteří dělají atraktivní zápasy na vysoké úrovni. Je výjimečná i tím, že je jde o box a nejen […]

Tipsport RBC neboli Real Boxing Cup je nově obrozená extraliga boxu, kterou ve spojení s ČBA a společností Tisport založil její současný ředitel, Daniel Táborský. Jejím cílem je ukázat československému publiku, že jsou u nás boxeři světové úrovně, kteří dělají atraktivní zápasy na vysoké úrovni. Je výjimečná i tím, že je jde o box a nejen o profit, je to organizace založená boxery pro boxery a pro československé fanoušky.

Už jen to, že většina boxerů jsou mistři republiky a účastníci prestižních mezinárodních turnajů znamená, že diváci si mohou užít kvalitní bitvy, na které si i v rámci kanceláře Tipsport mohou rovnou vsadit. Na druhé straně už tak špičkoví boxeři mají šanci ukázat se širší veřejnosti a prosadit se, mimoto v RBC dostávají šanci i vycházející hvězdy nasbírat zkušenosti proti zavedeným jménům. Celkově tak box má šanci se u nás vrátit zase na výsluní, kam patřil a patří.

Ve dnech 3. 9. a 4. 9. jsem mohli v Kulturním domě v Ústí nad Labem vidět již páté kolo letošního ročníku a opět bylo plné velkých československých, ale i zahraničních jmen. Například zápas mezi olympionikem Damianem Durkaczem a 17 násobným mistrem Slovenska Michalem Takácszem byl box na světové úrovni. Tuto taktickou šachovou partii nakonec těsně vyhrál druhý jmenovaný. O den později proběhl bojovný střet generací mezi budoucí hvězdou Kelvinem Souquessou a dnes již profi boxerem, který se ale vrací v rámci RBC zpět do olympijského ringu, Zsoldem Osaďanem. Podobně tvrdý a vyrovnaný duel s obrovským počtem úderů z obou stran se odehrál mezi teprve 18 letým Janečkem a zkušeným Robo Ráczem. Nesmíme zapomenout ani na ocenění za výkony večera pro Viliama Tanka, který v obou dnech své soupeře ukončil v prvním kole.

K vidění byli i ženy, například odveta mezi mistryní ČR Lenkou Volejníkovou a mistryní Evropy do 22 let, Miroslavou Jedinákovou.

Tipsport RBC oceňuje boxery v rámci jednotlivých kol soutěže, ale současně funguje jako týmová soutěž pro daný rok. Zveme tak diváky na 6. kolo, které se bude konat v Dubnici nad Váhom 24.9. a 25.9. v Domě kultury.

Box naživo má nenahraditelnou atmosféru a ve srovnání s jinými organizacemi je tahle cenově velmi příznivá s ohledem na špičkové výkony boxerů. Nicméně, kdo nemůže dorazit, tak může sledovat přímý přenos na ČT a nebo na našem streamu na Youtube.

 

Daniel Táborský – ředitel Tipsport RBC

www.realboxingcup.cz

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!