Rozhovory
0

K MMA jsem si našel cestu i přes zákaz rodičů

Na svou velkou výzvu se chystá Jakub Němec. Na galavečeru Way of Warrior se postaví tváří v tvář Mariu Brezovskému, který má za sebou již 25 zápasů a pyšní se dvěma tituly MAMMAL. Kuba ale rozhodně nejede do Žiliny prohrát a vzhledem k tomu, že trénuje v brněnském Jetsaam gymu, kde se rodí šampioni, můžeme […]

Na svou velkou výzvu se chystá Jakub Němec. Na galavečeru Way of Warrior se postaví tváří v tvář Mariu Brezovskému, který má za sebou již 25 zápasů a pyšní se dvěma tituly MAMMAL. Kuba ale rozhodně nejede do Žiliny prohrát a vzhledem k tomu, že trénuje v brněnském Jetsaam gymu, kde se rodí šampioni, můžeme se těšit na skvělou štípanou. 

Jak dlouho trénuješ bojové sporty?

Bojovým sportům se věnuji pět let. Ve svých 15 letech jsem si víc začal všímat MMA a líbil se mi ten sport takovým způsobem, že jsem se tomu chtěl věnovat, ale tím, že jsem nebyl plnoletý, tak bylo potřeba potvrzení od rodičů, ale doma byl úplně opačný názor na to, co chci dělat, takže to nešlo, jak jsem si představoval…

Proč rodiče nechtěli, abys dělal MMA? Změnila se již situace doma? Podporují tě nyní rodiče?

Nebyl to úplně mámin šálek kafe a spíše si nedokázala představit, že její syn se chce mlátit v kleci a byla striktně proti tomu, ale časem to pochopila.

Dělal jsi někdy i jiný sport?

Už od mala jsem se věnoval sportování, cvičení, celkově pohybu. Od osmi let mě máma dala na fotbal. Po čas fotbalu jsem se věnoval cvičení, občas jsem chodil na kruhové tréninky boxu, ale pokračoval jsem ve fotbalu až do 15 let, kdy jsem se začal věnovat MMA.

Kdo tě k bojovým sportům přivedl?

S bojovým sportem jsem se poprvé setkal na základní škole, kdy jsem chvíli dělal judo, ale k MMA jsem si našel cestu sám.

Trénuješ ve stejném gymu jako Jiří Procházka. Je pro tebe Jirka vzorem?

Jirka je krásnou ukázkou toho, že když něco chceš, jdeš si za tím a plně v to věříš, že to jde. Takže je pro mne Jirka velkou inspirací.

Kolik máš za sebou zápasů?

Mám teď osm zápasů (6:2)

Jaké máš pocity před vstupem do klece?

Před zápasem jsem nastavený tak, že jdu vyhrát a ukázat, co ve mně je. Je tam i zdravá nervozita, ale ta k tomu proste patří a není tak velká, abych tomu podvolil celý zápas.

V sobotu budeš zápasit s domácím Mariem Brezovským. Co víš o svém soupeři?

Mário je zkušený kluk, má víc zápasů než já, má zkušenosti z mistrovství Evropy a s takovými já chci zápasit a porážet.

Jak často trénuješ? Co rád děláš ve volném čase?

Trénuju každý den a o víkendu trávím čas s kamarády. Buď si jdeme zatrénovat nebo mám nějaký aktivní odpočinek.

PPV zakoupíte zde: wowtv.cz

Vstupenky zakoupíte ZDE

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!