Rozhovory
0

Po zápase s Mindou se rozhodne, jestli zůstanu v MMA, říká Tomáš Možný

Kickboxer světové třídy Tomáš Možný se v sobotu na RFA 4 v Košicích střetne v pravidlech MMA s polským Kamilem Mindou. Tomáš v březnu na RFA Warm up zvítězil podle pravidel muaythai v malých rukavicích nad Michalem Reissingerem, který vzal zápas týden před turnajem, jelikož původní soupeř se zranil. Ihned po fightu vyzval v kleci […]

Kickboxer světové třídy Tomáš Možný se v sobotu na RFA 4 v Košicích střetne v pravidlech MMA s polským Kamilem Mindou. Tomáš v březnu na RFA Warm up zvítězil podle pravidel muaythai v malých rukavicích nad Michalem Reissingerem, který vzal zápas týden před turnajem, jelikož původní soupeř se zranil. Ihned po fightu vyzval v kleci Tomáše Alex Cverna, ale ze zápasu dvou soupeřů naprosto jiné výkonnosti sešlo.

The Giant Slovak roztočí kladiva v pravidlech MMA s čistokrevným MMA bojovníkem. Karty jsou rozdány jasně. Jestli Minda v premiéře na RFA bude chtít pomýšlet na vítězství, povede to přes úspěšný takedown a práci na zemi. To samozřejmě ví i Tomáš a vzhledem k tomu, že se zápasy začínají z postoje, můžeme od samého začátku očekávat snahu o ukončení v postoji.

Loni jsi měl zápasy v Glory a nyní startuješ v RFA. Je tedy Glory uzavřená kapitola?

Kapitola Glory ještě určitě není uzavřená, stále mi tam ještě běží smlouva. Ale Glory po kovidu začalo dělat mnohem méně turnajů a je tam přes 20 těžkých vah, takže se nedá na každém turnaji, aby všichni startovali. Smlouva mi každopádně běží ještě něco přes půl roku, a tak uvidíme, sám nevím, co bude s Glory.

Jaký byl přechod z velkých rukavic na malé?

Ještě to nedokážu dobře posoudit, první zápas trval asi minutu a teď to bude můj druhý zápas. Takže uvidíme, sám jsem zvědavý. Ještě na ně nejsem moc zvyklý, ale v té těžké váze stačí jen malý ťukec a promění se to v malých rukavicích na bombu, takže je to vážně o něčem jiném.

Po poslední výhře nad Michalem Reissingerem se v oktagonu zjevil Alex Cverna a domluvil si s tebou zápas. Mrzí tě, že z toho sešlo?

Po poslední zápase tam přišel Alex Cverna, což nechápu, k čemu to bylo dobré. Už den před zápasem na mě pokřikoval, že mi ukáže, co je MMA, že mě zbije a já nevím co ještě. Byl jsem z toho mega překvapený, kde nabral tu odvahu a já jsme to samozřejmě přijal, nemám s tím problém. Cverna dostal už třikrát datum, kdy se to může uskutečnit a pokaždé přišla nějaká výmluva, takže pochybuju, že se to vůbec uskuteční.

Nyní tě čeká v Košicích zápas a hlavně změna pravidel z Real fight na MMA. Jak jsi na MMA připraven?

Přišla náhlá změna z pravidel RFA na MMA pravidla. Ptali se mě, jak jsem připravený na MMA. No jak jsem připravený? Nejsem připravený, já jsem postojový zápasník, striker, kickboxer, thaiboxer, takže MMA přípravu jsem nedělal. Před pěti dny přišlo, že budu zápasit pod pravidly MMA s Mindou, tak přípravu jsem samozřejmě neměl žádnou na tu zem. Hodně lidí si myslí, že já tu zem vůbec neovládám. Jako nejsem nějaký specialista na páky, ale základní techniky a obrany umím, takže nemám s tím žádný problém a myslím, že to bude v pohodě. Nevěřím, že Minda bude nějaký expert na páky, takže sám jsem zvědavý, jak tohle bude probíhat.

Co říkáš na svého soupeře?

Podle mě je to velký frajer a jsem rád, že nabídku Minda přijal takhle na rychlo. Můžeme se těšit na dobrý zápas. On v nějakém rozhovoru říkal, že mě knockoutuje, tak na to jsem sám zvědavý 🙂

Jaká je tvoje ideální váha a budeš ji mít v zápase?

Moje aktuální váha je nějak lehce pod 125 kg. Záleží na tom, jak se najím, ale okolo 122, 123 kg. Kolísá to ráno a večer klidně 3-4 kila rozdíl.

Jaké jsou tvé sportovní plány do budoucna?

Mé sportovní plány do budoucna se uvidí po tomto zápase. Tento zápas hodně rozhodne. Jestli budu pokračovat dále a půjdu do MMA. Jestli vyhraju tento zápas, tak si myslím, že bude na mne velký tlak, abych zápasil dál v MMA.

Vstupenky zakoupíte v síti @ticketportalsk

PPV zakoupíte ZDE

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!