Rozhovory
0

Martínek, Částková a Martiník zabojují dnes večer na KSW 75

Hned tři česká jména jdou už dnes do boje v rámci MMA galavečera KSW 75. Představí se David Martiník, Petra Částková a v očekávaném hlavním předzápase večera i Michal Martínek. Přímý přenos z Nového Sadce, kam se vydal i štáb TV Nova, odvysílá exkluzivně Voyo. KSW 75 se odehraje v pátek 14. října Novém Sadci, polském městě […]

Hned tři česká jména jdou už dnes do boje v rámci MMA galavečera KSW 75. Představí se David Martiník, Petra Částková a v očekávaném hlavním předzápase večera i Michal Martínek. Přímý přenos z Nového Sadce, kam se vydal i štáb TV Nova, odvysílá exkluzivně Voyo.

KSW 75 se odehraje v pátek 14. října Novém Sadci, polském městě 200 kilometrů od českých hranic. Karta nabídne celkem 8 zápasů a vše odstartuje debutující Petra Částková v 19:00. Celý galavečer bude možné sledovat na Voyo. O hlavní zápas večera se měl původně postarat šampion polotěžké váhy Ibragim Chuzhigajev, který měl hájit svůj pás proti Ivanovi Erslanovi z Chorvatska. Kvůli cestovním omezením byl šampionovi s ruským a tureckým občanstvím vstup na území Polska odepřen a zápas byl prozatím odložen na neurčito. Novým hlavním zápasem je tak souboj v pérové váze mezi dosud neporaženým Robertem Ruchalou a UFC veteránem Damianem Stasiakem. Na místě bude i štáb TV Nova za účelem získání rozhovorů s fightery a exkluzivních záběrů přímo z místa.

​Tři česká jména na KSW 75

Petra Částková – svěřenkyně Andrého Reinderse po Bellatoru a dvou výhrách na tuzemské scéně míří do další světové organizace. Při své KSW premiéře se střetne s rovněž debutují, domácí zápasníci Adrianou Kreftovou, která se MMA věnuje pět let a mezi profesionály má zatím bilanci 3-0, z toho dvakrát soupeřku ukončila před limitem.

David Martiník – hned po Petře Částkové do klece nastoupí v KSW už ostřílený rodák z Těrlicka. Čech trénující převážně v Polsku má v KSW zatím 1 výhru a 2 porážky. Prohrál vždy na body, kdy nedokázal využít svou výškovou převahu a přesné kopy z dob taekwonda, naopak výhru získal rychlým ukončením Lemmyho Krušiče. Nyní se do KSW vrací po prohře na tuzemské scéně, aby čelil méně zkušenému Kamilu Szkaradekovi, který trénuje své dovednosti v Krakowě po boku Roberta Ruchaly.

Michal Martínek – žebříčkově nejlépe postaveným českým zápasníkem na KSW 75 bude těžkotonážník s přezdívkou Blackbeard. Bývalý šampion OKTAGONU se pod vedením Andrého Reinderse do KSW vrací čtyři měsíce po svém úspěšném debutu jako pětka těžké váhy, aby pokračoval v cestě za titulem. Tentokrát se střetne se zkušeným Danielem Omielanczukem. Čtyřicetiletý veterán patří k nejzkušenějším bojovníkům v Polsku, s bilancí 4-5 prošel UFC a pak 3 roky strávil v ruské ACA, kde působil i Martínek. Poslední tři zápasy sice prohrál včetně boje s Ricardem Praselem, ale před tím si připsal výhry nad dvěma ze tří Martinkových přemožitelů – Danielem Jamesem a Denisem Smoldarevem. V prvním zápase na půdě KSW Martínek taktickým výkonem jasně přebodoval polského obra Filipa Stawowyho. Oba soupeři ale hlásí, že jsou připraveni na válku a jak je známo, v těžké váze může snadno rozhodnout jediný úder. Kvůli změně hlavního zápasu se duel Martínek vs. Omielanczuk stal hlavním předzápasem večera.

Bývalý šampion i soupeř Karlose Vémoly

Vedle českých jmen na kartě figurují i další zápasníci, kteří by neměli ujít Vaší pozornosti. Například bývalý šampion Tomasz Narkun se do klece vrací poprvé od ztráty titulu polotěžké váhy, aby přivítal v KSW debutujícího Brazilce Luise Henrique da Silvu.  V roce 2019 se utkal s Karlosem Vémolou, zápas prohrál po třech kolech na body.

Zápasová karta

pérová váha: Damian Stasiak (13-8) vs. Robert Ruchala (7-0)

těžká váha: Michal Martínek (10-3) vs. Daniel Omielanczuk (25-13-1)

polotěžká váha: Tomasz Narkun (18-5) vs. Luis Henrique da Silva (18-8)

pérová váha: Adam Soldaev (6-1) vs. Oleksii Polischuck (10-3)

polotěžká váha: Adam Tomasik (6-1) vs. Madalin Pirvulescu (4-0)

lehká váha: Yann Liasse (8-1) vs. Adrian Gralak (5-0)

bantamová váha: David Martiník (5-4) vs. Kamil Szkaradek (2-0)

muší váha: Adriana Kreft (2-0) vs. Petra Částková (6-4)

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!