Rozhovory
0

IAF Reality show, 6. díl: konečně zápasy! Ženy jsou dál všechny, Stráník překvapil

Konečně se fanoušci MMA dočkali. Reality show I Am Fighter (IAF) dospěla do fáze, kdy už to bude hlavně o zápasení. A přestože na jeden duel nakonec nedošlo, nudný šestý díl opravdu nebyl. Jestli něco IAF a její promotér Petr „Píno“ Ondruš umí, tak dávat druhé šance. Dalším z naší show, kdo si prošel hodně těžkým […]

Konečně se fanoušci MMA dočkali. Reality show I Am Fighter (IAF) dospěla do fáze, kdy už to bude hlavně o zápasení. A přestože na jeden duel nakonec nedošlo, nudný šestý díl opravdu nebyl.

Jestli něco IAF a její promotér Petr „Píno“ Ondruš umí, tak dávat druhé šance. Dalším z naší show, kdo si prošel hodně těžkým obdobím a strávil i nějaký čas za mřížemi, byl 27letý Josef Stráník.

„Nastoupil jsem do vězení v roce 2019, dostal jsem 54 měsíců za těžké ublížení na zdraví. Ten kluk si to zasloužil, bohužel jsem se dostal do potyčky na špatném místě… Odseděl jsem si 27 měsíců,“ začal odkrývat svou temnější minulost mimo jiné skvělý boxer, kterého v Pražském rohovníku cepuje velezkušený kouč Karel „Vrták“ Vrtiška.

„Není těžké být ve vězení, daleko těžší bylo žít dva životy. Většinu času jsem trávil v budce na telefonu, protože se mi čerstvě narodilo dítě s přítelkyní. Udržovat s nimi kontakt, to bylo na tom všem nejtěžší,“ přidal mladý muž, do kterého byste pobyt za mřížemi ani zálibu v bojových sportech neřekli. Pokud byste jej potkali na ulici.

Jenže zdání klame. Ve chvíli, kdy vstoupí do klece a upře svůj zrak na soupeře, mění se v tichou bestii. Což ostatně poznal také jeho soupeř Martin Kačer. Ten šel do souboje s jasně stanovenou taktikou – dostat duel co nejdříve na zem. To se mu také povedlo, jenže Stráník jej dokázal šikovně přetočit a pak svými kladivy umlátit. „Utekl mi z lopaty a dokázal prodat, co v něj je. Maká, je to dříč, já spíše takový punker,“ usmíval se milovník jógy po prohraném duelu.

A svěřenec Petra „Monstra“ Knížete ani po tomto neúspěchu rozhodně nemá v úmyslu s MMA seknout. „Jóga je skvělá v tom, že se tam dokážu vypotit a na pět minut si přijdu svatý. Ale zápasení je něco úplně jiného. Strašně mě to baví, být v té komunitě, kluci v gymu jsou jako rodina,“ pokračoval klidně 42letý veterán. Aby následně trefně dodal: „Je fajn se mazlit s holkama a prát s klukama.“

Jestli se někdo s někým nemazlil, tak Monika Rychtaříková s Anet Vechtovou. Mladá puška MMA Brothers Gymu byla papírovou favoritkou prvního souboje žen ve váze do 63 kg (všechny dámy navážili 60,15 kilo, zatímco Monika si dala po ranní váze ovesnou kaši s broskví, Anet s Natálii Trikalovou zamířili do mekáče), ovšem už v prvním kole slavila triumf Rychtaříková.

A ta byla před zraky tatínka a dvojčete Kláry blízko i úspěšné odvetě za prohru z prvního vzájemného duelu s Natálkou. Jenže ta nakonec ve třetím kole dokázala duel zvrátit pro sebe a soupeřku uškrtit. Došlo tak na duel, který si David Závoda a nikdo z jeho gymu nepřál – „sesterský“ mezi Anet s Natálkou.

Výsledek? Na submisi ve druhém kole zvítězila Anet, takže do semifinále k Tereze Garbaczewské postoupily všechny tři bojovnice. „Co mi ty zápasy ukázaly? Že Natálie není tak dobrá, jak jsem si nejen já myslela, takže to bude ještě hodně zajímavé a těším se,“ zakončila den sebevědomým prohlášením zatím v reality show naprosto suverénní Garbaczewská.

Na závěr je třeba dodat, že vedle Kačera opustil naší show také Frederico Komuenha. Ten se totiž v jednom z prvních tréninků na duel s Jakubem Krtilem zranil a neměl možnost nejen vyshazovat, ale také se kvalitně připravit. A jelikož Krtil dokázal s vypětím všech sil splnit váhový limit (75 kg), mohl po vážení spokojeně zamířit doplnit energii a pořádně se najíst.

Co nabídne další, sedmý díl? O tom zase příště, v pondělí 24. října od 21:30 hodin na O2 TV Sport.

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!