Rozhovory
0

Nejsem zklamaný, že nevyšel Buchinger či Paulus, teď chci získat titul, říká Jakub Tichota

Jakub Tichota má v MMA kariéře velké ambice a již tuto sobotu k vysněným cílům může udělat velký posun vítězstvím v titulové bitvě na Oktagon MMA. Jeho cíl mu ale bude chtít překazit gruzínský Mate Sanikidze. Podaří se Jakubovi vybojovat titul? V březnu jsi porazil na body Janne Elonen Kulmalu. Jak se rodilo toto vítězství? […]

Jakub Tichota má v MMA kariéře velké ambice a již tuto sobotu k vysněným cílům může udělat velký posun vítězstvím v titulové bitvě na Oktagon MMA. Jeho cíl mu ale bude chtít překazit gruzínský Mate Sanikidze. Podaří se Jakubovi vybojovat titul?

V březnu jsi porazil na body Janne Elonen Kulmalu. Jak se rodilo toto vítězství?

Za zápas s Elonenem jsem velmi rád, jelikož splnil účel, se kterým jsme do zápasu šli. Věděli jsme, že ostřílený soupeř jako Elonen bude trestat každou malou chybičku a tím nám ukáže detaily, na kterých můžeme zapracovat, zdokonalit. Na všechny chyby, které jsem dělal v zápase, jsem se zaměřil a věřím, že jsem je napravil.

Po zápase jako další případné soupeře jsi jmenoval Romana Pauluse a Ivana Buchingera. Jsi zklamaný, že ani jedno jméno nevyšlo?

Hlavním cílem bylo a je získat titul, což mi je teď umožněno. Takže zklamání z těchto neuskutečněných zápasů nepociťuji.

 Na Oktagonu 37 v Ostravě se v titulovém zápase střetneš vs Mate Sanikidze. Jak hodnotíš svého soupeře?

Sanikidze je šikovný soupeř. Nevím, jestli je nejtěžší, ale určitě si od něj lehký zápas neslibuji. Věřím však, že jsem lepší, a že zápas dopadne jednoznačně v můj prospěch.

Vnímáš jeho narážky na tvoji osobu?

Nevnímám, protože to skoro nikdo neřeší.

Kde se na zápas připravuješ a v jaké formě se cítíš?

Na zápas se připravuji v Reinders MMA pod vedením Andrého Reinderse a All Around Figters pod Jaroslavem Moltašem. Silovou přípravu mi zřizuje Viktor Šebák a Radek Rosa. Zároveň jsem v této přípravě absolvoval i camp ve švédském All Stars. Cítím se ve skvělé formě.

Kdo jsou tví nejčastější sparingpartenři?

Snažím se využívat pestrost sparingpartnerů, které u nás v gymu máme, ale nejvíce se připravuji s Janem Fajkem.

Jaké máš sportovní cíle do budoucna?

Chci být nejlepší a nejkomplexnější zápasník na světě.

Vstupenky zakoupíš na www.oktagonmma.cz  

PPV www.oktagon.tv 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!