Rozhovory
0

Je komické, když si na McGregora hrají kluci s pár zápasy, říká Jakub Müller

Již tuto sobotu se v Ostravě uskuteční RP RECORDS FIGHT NIGHT: DEN BOJOVNÍKŮ, tedy akce, kterou Jakub Müller a klub JMFS pořádá od roku 2010. Tentokrát nás čeká deset zápasů MMA, ve kterých bojovníci předvedou to nejlepší, co v nich je. Jak dlouho pořádáš Den bojovníků a je letošní akce v něčem jiná? Od roku […]

Již tuto sobotu se v Ostravě uskuteční RP RECORDS FIGHT NIGHT: DEN BOJOVNÍKŮ, tedy akce, kterou Jakub Müller a klub JMFS pořádá od roku 2010. Tentokrát nás čeká deset zápasů MMA, ve kterých bojovníci předvedou to nejlepší, co v nich je.

Jak dlouho pořádáš Den bojovníků a je letošní akce v něčem jiná?

Od roku 2010. Byli jsme vlastně první, kdo začal dělat amatérské zápasy v bambulích a tenkých holeních. Ještě před vznikem MMAA a ČSMMA. Akce je vždycky plus minus stejná. Místním klukům najdeme soupeře, ať se poperou a snažíme se sehnat co nejvíc peněz, aby to nějak vypadalo, byly hezké poháry a tak. Jednou to vyjde lépe, jindy hůře. I liga MMAA na začátku akce je už spíše tradice. Takže asi jedinou novinkou bude zápas o titul krále přelivů mezi Tobiášem Bartákem a Ondrou Pawliczkem, kde to bude hodně vyhrocené a přes sociální sítě se přestřelovali i jejich barbeři. Ozvali se i Patrik Kutil a Adam Król. Možná pak budeme muset udělat nějakou pyramidu.

Představování účastníků je zábavnou formou místo řekněme “ budou lítat bomby“ Proč ses takhle rozhodl?

Nevím, přijde mi všechno promo úplně stejné. Borci se nejdříve strašně nesnáší, žduchají do sebe, pak se po zápase objímají a klaní se. Hlavně když si na McGregora hrají kluci s pár zápasy, tak je to spíš komické. Děláme si z toho srandu, ale je za tím i záměr, ať to ti kluci neberou tak vážně, akce je spíš pro začátečníky a je to jenom sport.

V hlavních zápasech akce nastoupí z domácího týmu Petr Stříž a Adam Król. Bylo obtížné pro ně sehnat soupeře?

Tak ta situace na trhu je dnes jiná. Kdysi se dal dovést šikovný Srb, na kterém by si třeba udělali těžce vydřenou výhru, třeba za 300-400 euro. Dneska si říkají o 1500 borci s bilancí 1-1. Nicméně Juřík pro Stříže je zajímavý a je mnohem lepší, než říká bilance. Má tituly mistra ČR v zápasení a i s Toporcerem i s Vráblíkem prohrál vyhraný zápas hloupou chybou. Což doufám, že se u nás nestane a bude to kvalitní a dlouhý zápas. Za mě nejlepší zápasy na startovce jsou Tereza Augustynková vs. Amina Mukhamed, přebarvené duo Toba s Ondrou a těším se na našeho Honzíka Kačmáře s Kindlem z Penta Gymu, kdy se nám snad poprvé povedlo sehnat pro něj soupeře, který není o 10 kilo těžší. V tuto chvíli největší hvězdy z JMFS Vítězslav Rajnoch a Vojtěch Garba startují v zahraničních prestižních organizací jako ACA nebo KSW.

Je šance, že je někdo další z tvých svěřenců bude v brzké době následovat?

To je hodně dobrá otázka. Třeba z KSW se do UFC moc nechodí. Zkuste si na sherdogu rozklikat Poláky, kteří tam teď jsou a spíš tam šli z menších organizací. Ale zase kluci by chtěli co nejdřív ten fame, být vidět. Takže to je spíš otázka na ně, jakou cestou se rozhodnou jít. Já jim do toho mluvit nebudu.

 

Chtěl bys na sobotní Den bojovníků pozvat diváky a na co všechno se můžou těšit?

Ale jo, přijďte se podívat, bude tam kupa dobrých zápasů. Dejte si pivo a podporujte všechny. Domácí i soupeře. Jsou to sportovci, většinou mladí a začínající, tak ať si to užijou a naučí se zápasit beze strachu. Teď se to v Ostravě sešlo, že je kupa akcí. Box, kickbox, MMA. Tak si můžete udělat hezký měsíc s bojovými sporty a obejít všechny akce.

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!