Rozhovory
0

Oktagon MMA přichází do Anglie s novým titulem a s trojcí českých fighterů

První galavečer Oktagon MMA v Anglii se uskuteční již tuto sobotu a my v něm uvidíme hned tři české zástupce. Jakuba Bahníka, Zdeňka Polívku a ve vyhroceném souboji policajt vs rošťák Jaroslava Pokorného. Do mužské divize OKTAGONU MMA vstupuje nová váhová kategorie a s ní i historicky první titul šampiona flyweight. O ten se utká […]

První galavečer Oktagon MMA v Anglii se uskuteční již tuto sobotu a my v něm uvidíme hned tři české zástupce. Jakuba Bahníka, Zdeňka Polívku a ve vyhroceném souboji policajt vs rošťák Jaroslava Pokorného.

Do mužské divize OKTAGONU MMA vstupuje nová váhová kategorie a s ní i historicky první titul šampiona flyweight. O ten se utká britský bojovník Aaron Aby, který svým silným životním příběhem inspiruje daleko za hranicemi klece a Američan Elias Garcia, bývalá světová #49, který mimo zápasy v UFC zůstává neporažený.

V catchweight 92,5 kg se střetne zkušený velikán bojové scény Scott Askham s německým tvrďákem Marcem Doussisem, který všech svých 9 výher získal před limitem.

Vysoce zajímavý zápas nabídne i setkání bývalého trojnásobného šampiona Cage Warriors Jacka Cartwrighta a Antuna Račiće, který na šampionský pás dosáhl hned dvakrát v KSW. Oba borci ochutnali světovou stovku, ale jen vítěz bude novým titulovým vyzyvatelem nebezpečného Brazilce Felipe Limy.

Obrovská nenávist mezi policistou a rebelem vyvrcholí v duelu Jaroslava Pokorného a Shem Rocka, kteří už několik ostrých kol vyhroceně zápasí na sociálních sítích.

Další český zástupce na hlavní kartě, Jakub Bahník, má šanci stát se právoplatným “ničitelem Britů”, cestu mu ale zkříží vždy usměvavý Akonne Wanliss.

V neposlední řadě budeme také svědky dvou velkolepých finále reality shows, které účastníkům umožnily poznat svět profesionálního sportu. Ve finále Stage to the Cage se utkají dvě britské superhvězdy, stand-up komik Paul Smith, na jehož turné lze už jen těžko sehnat lístky, a televizní megastar Jack Quickenden.

O čest rodné země se pak bude bojovat ve finále nejnovější OKTAGON Výzvy: Anglie vs. Irsko, ve které si to rozdá zástupce britské strany George Staines s Irem Denisem Frimpongem. Oba se už od začátku celé série doslova nenávidí a to, že jsou ve finále právě spolu, je naprostou třešničkou na dortu.

Mimo to se můžeme těšit na oblíbená jména všech fanoušků OKTAGONU: o lepší místo v žebříčku welterové váhy bude bojovat Alex Lohoré a Ion Surdu, jehož oblíbenost naposledy potvrdila i vysoká příčka v hlasování o Lucky Losers v milionové pyramidě Tipsport Gamechangeru.

O vaření to nebude, i přesto se velezkušený “Řezník” Lee Chadwick pokusí nadělat z Polívky sekanou – veterán Cage Warriors, Bellatoru a mnoha dalších, ukončí hvězdnou kariéru v zápase, kterého se na poslední chvíli ujal právě Zdeněk Polívka. Pro toho je to už čtvrté vystoupení před zahraničními fanoušky v řadě. Čeká ho tak hodně náročná výzva, i přesto určitě udělá vše, aby se konečně vrátil na vítěznou vlnu.

Nouze o fantastické sportovní talenty nebude v duelu Shoaiba Yousafa, jednoho z mála bojovníků s pákistánskou krví a ostříleného Francouze Konmona Deha či v prvním zápase večera, kde si své účty konečně vyřídí dva velcí nepřátelé z poslední řady OKTAGON Výzvy, Hascen Neri Gelezi a Aaron McDonald.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!