Rozhovory
0

Zápasil v Glory, teď půjde o titul RFA: Nepůjde to na 5 kol, šampionem budu moc dlouho

Chorvatský bojovník Teo Mikelič absolvuje své druhé vystoupení v rámci organizace RFA. Ve své premiéře ukončil Jakuba Kadáše na TKO ve 2. kole, ale ještě předtím zápasil v nejprestižnější světové organizaci Glory Kickboxing. V zámoří nedokázal plně prokázat svůj potenciál, avšak po návratu do Evropy se nyní opět může vrátit na vrchol. Jeho soupeřem bude […]

Chorvatský bojovník Teo Mikelič absolvuje své druhé vystoupení v rámci organizace RFA. Ve své premiéře ukončil Jakuba Kadáše na TKO ve 2. kole, ale ještě předtím zápasil v nejprestižnější světové organizaci Glory Kickboxing. V zámoří nedokázal plně prokázat svůj potenciál, avšak po návratu do Evropy se nyní opět může vrátit na vrchol.

Jeho soupeřem bude Maďar Dominik Bereczki, kterého bude hnát dopředu celá Budapešť, do které se RFA po roce vrací. Oba se pod taktovkou RFA ještě nedostali do bodového rozhodnutí a podle Mikeliče to tak i po tomto souboji zůstane. Duel proběhne 25. listopadu na RFA 13. Vstupenky si můžete zakoupit v síti Ticketportal.

Gym je jeho život
V bojových uměních se setkávají různé typy lidí, od bývalých chuligánů a pouličních rváčů až po sportovní fanatiky, pro které se stanou úpolové sporty jejich jedinou vášní. Právě ten druhý případ je Teo Mikelič, který drtivou většinu svého času stráví v gymu. „Stále jsem v gymu. Pokud netrénuji, dávám soukromé hodiny.

Pokud si najdu nějaký volný čas, rád cestuji, ochutnávám nová jídla a vyhledávám adrenalinové zážitky,“ popsal svůj život mimo ringu a klece. K bojovým uměním měl blízko už od svého útlého dětství. Postojovým disciplínám se věnuje už od osmi let, ale kickbox nebyl sport, který ho nasměroval na tuto dráhu.

„Začal jsem s taekwondem, když mi bylo 8. Až o dva roky později jsem přesedlal na kickbox. První zápas mezi profesionály jsem absolvoval hned po osmnáctce a pak už nebylo cesty zpět,“ vzpomíná na své začátky.

Rychlý zápas, po kterém nastane éra jednoho krále
Po skvělém debutu v RFA s Jakubem Kadášem vše nasvědčovalo tomu, že dříve či později dojde k jeho zápasu s dalším Kadášovým přemožitelem Dominikem Bereczkim. Oba bojovníci patří k naprosté evropské špičce a momentálně v jejich divizi není nikdo vhodnější na potenciální titulový zápas. Ten je vypsán na 5×3 minuty, ale Mikelič je přesvědčen, že 15 minut zápas trvat nebude.

„Bude to určitě těžký zápas. Bereczki je skvělý technický bojovník, budu muset přijít s velkým tlakem. Určitě to ale nepůjde na 5 kol. Ten zápas je skvělá motivace, chci velké souboje, kvalitní soupeře a tohle je přesně ten případ. Když vyhraju, zůstanu šampionem velmi dlouhou dobu,“ predikuje Mikelič.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!