Rozhovory
0

Vypnul soupeře za 4 vteřiny, teď jde zápasit znovu: Jan Králík se chystá na reparát

Český MMA bojovník Jan Králík naposledy zápasil před rokem a půl, kdy prohrál s Michalem Dubem na body. Mezi profesionály tedy stále teprve čeká na své premiérové ​​vítězství, které může přijít už 11. listopadu. Jeho soupeřem bude Řek Nick Stamidiss, který zatím neokusil trpkost porážky. Duel bude součástí turnaje RFA x IAF Special Title Night. […]

Český MMA bojovník Jan Králík naposledy zápasil před rokem a půl, kdy prohrál s Michalem Dubem na body. Mezi profesionály tedy stále teprve čeká na své premiérové ​​vítězství, které může přijít už 11. listopadu. Jeho soupeřem bude Řek Nick Stamidiss, který zatím neokusil trpkost porážky. Duel bude součástí turnaje RFA x IAF Special Title Night. Vstupenky jsou dostupné v síti Ticketportal.cz.

shot by zetak | instagram.com/matuszetak

Přestup do MMA díky časopisu

Králík byl již odjakživa sportovně založen a měl vybudovaný pozitivní vztah k bojovým uměním. „Sportuji celý život, původně jsem hrál hokej. Na základní škole jsem pak kromě atletiky začal s taekwondem a boxem. Bojové sporty mě hned pohltily. Z internetu a z Fighters magazínu jsem se už tehdy dozvěděl o MMA. Hned mě to zaujalo svou komplexností a tvrdostí. Když jsem se pak v prvním ročníku na střední škole dostal k možnosti začít MMA trénovat, tak jsem neváhal,“ popsal svůj první kontakt s bojovými uměními.

shot by zetak | instagram.com/matuszetak

Knokaut za čtyři vteřiny

Reprezentant pražského PriMMAt Gymu měl bohatou amatérskou kariéru, během které se mu povedlo i jedno skvostné ukončení za 4 vteřiny. Podařilo se mu to v zápase proti Karlovi Ludvíkovi, který byl do té doby podle serveru Tapology neporažený se skóre 5-0. Po přestupu mezi profesionály však nezačal ideálně a hned ve svém debutu si ukrojil až příliš velké sousto. Jeho soupeřem byl elitní wrestler Michal Duba, který na začátku všech kol Králika hodil na zem a ten se odtud už nedokázal postavit.

https://www.youtube.com/watch?v=Y25T5Dv_-1M

„Celá příprava byla trochu komplikovaná přes nedoléčená zranění a bohužel se mi nepodařil ani zápas, do kterého jsem se nedokázal dostat. Michal si prosadil svou silnou stránku a byl ten večer jednoduše lepší,“ zhodnotil Králík, pro kterého to byl dosud jediný duel mezi profesionály.

shot by zetak | instagram.com/matuszetak

Návrat po delší době

Nyní ho čeká další zápas a opět v organizaci RFA. Od posledního zápasu s Dubem uběhla už velmi dlouhá doba a i když se Králík chtěl vrátit do bojového kolotoče už výrazně dříve, vždy tomu něco zkřížilo cestu. „Zpátky do klece jsem se chtěl vrátit určitě dříve a to v prosinci minulého roku, kdy mi bohužel na poslední chvíli odpadl soupeř. Letošní rok jsem pak měl docela nabitý a hektický. Zápasit až v listopadu doma v Praze je nakonec tedy pro mě ideální varianta,“ řekl Králík, jehož soupeřem bude řecký bojovník Nick Stamidiss. Vstupenky jsou dostupné v síti Ticketportal.cz.

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!