Archiv
0

ALOIS ŠKEŘÍK:PO TŘECH LETECH VLEZU DO RINGU

Po dlouhých třech letech se vrací do ringu trenérská legenda Alois Škeřík. Představí se před domácím publikem na Night of warriors 6, která se uskuteční 29.listopadu. Kromě něj se můžete těšit i na zápasy Jardy Kozelky x Martinovi Príslupským, Tomáše Berana x Jirkovi Apeltauerovi, Marka Procházky x Miroslavovi Smolárovi, Radima Kušniraka x Jakubovi Klaudovi, nebo […]

10577026_10152589213877398_6672477353765081452_n

Po dlouhých třech letech se vrací do ringu trenérská legenda Alois Škeřík. Představí se před domácím publikem na Night of warriors 6, která se uskuteční 29.listopadu. Kromě něj se můžete těšit i na zápasy Jardy Kozelky x Martinovi Príslupským, Tomáše Berana x Jirkovi Apeltauerovi, Marka Procházky x Miroslavovi Smolárovi, Radima Kušniraka x Jakubovi Klaudovi, nebo Georgimu Fibichovi  x Michalovi Reissingerovi. Kompletní startovku naleznete na www.nightofwarriors.cz

Kdy a jak vznikl nápad na pořádání galavečeru Night of warriors?

S Martinem Berkou jsme již několik let pořádali menší galavečery v Babylonu. Tam jsme to měli pokaždé narvané hlavu na hlavě. Byl čas se trochu rozrůst. Hledali jsme větší prostor a díky jeho dlouholetému kamarádovi a partnerovi Danielovi Pernerovi, jsme se ocitli v liberecké Tipsport Aréně. Vzpomínám si, že to byly opravdu nervy jestli jsme to nepřestřeli. Tenkrát tu byli na vrcholu Titáni a Heroes Gate a my se prostě učili. Dnes si jdeme vlastní cestou a myslím, že úspěšnou. Trenéři volají jestli nemáme místo pro jejich kluka ve startovce a nějaký lidi taky chodí 🙂

Dařilo se vám v minulosti galavečer vyprodat? Přeci jen jsou lidi často líní někam jezdit, i když je fightcard nabitá skvělými bojovníky.

Nejvíce bylo myslím kolem třech tisíc diváků, to už byl hukot a atmosféra neuvěřitelná. Ale kapacita arény je úplně jinde. Je to náš takový malý sen jednou tu halu naplnit fanoušky bojových sportů. Ano fanoušci líní jsou, ale je to jejich mínus. Atmosféra v liberecké aréně je opravdu vyjímečná, všichni co tam byli, vědí o čem mluvím. Když chce někdo doma radši sedět na zadku, je mi ho upřímně líto.

Velkým tahákem večera bude právě tvůj zápas. Znáš už soupeře?

Ano, nechal jsem se ukecat právě proto, že budu pro liberecko-jablonecké publikum tahákem. Lidi mě tam znají, ať už ze dveří (ochranka klubu) nebo z hokeje, fotbalu atd.. Myslím, že na mě přijde hodně lidí, kteří by normálně na galavečer nešli. Budou zvědaví, jak dostanu do tlamy, nebo jestli budu pořád tak klidný a chladný jako normálně. Předjednaný soupeř je Stanislav Godla, který startuje v tento čas na mistrovství světa a čeká se jestli nebude zraněn.

10639352_10152484806092753_11626316488107218_n

Kdy jsi zápasil naposledy?

To bylo v listopadu 2011 a nechal jsem si na památku dát do ruky šest šroubů. Tímto zdravím pana doktora Radka Kebrleho, který už odoperoval půlku mého klubu a upřímně doufám, že přijme pozvánku na galavečer, kdybych musel rovnou na sál 🙂

Trénuješ  nejen Iron fighters, ale také reprezentaci. Zvládáš  se připravovat na zápas a k tomu plnit trenérské povinnosti?

Ještě jsi zapomněla na Tiger team, kde také vedu svěřence. V první řadě bych chtěl říct, že jsem trenér. To je to v čem jsem dobrý. Jako zápasník jsem nic nedokázal a nechtěl bych, abych zastínil svým jménem výkony těch kluků co budou na NoW6 bojovat. Letos jsem odjel letní přípravu se závodníky a řekl bych, že asi nejpoctivěji. Vyklepal jsem je na běhách, jinak bych se do toho zápasu nepouštěl. Připravuji se sám, jen tu a tam otravuji své závodníky, aby mi dali lapy, nebo mě zmlátili. Udělal jsem maximum a bohužel musím říct, že jsem měl vrchol tak před 14 dny. Začal jsem přípravu příliš brzy a tělo to nezvládlo. Takže teď se snažím se co nejvíc zhojit. K tomu mi pomáhá firma NISA CREDIT bez které bych už se dávno rozpadl. Ta hradí doplňky a hlavně rehabilitaci. Nicméně v zápase to bude o hlavě a já budu na 100% připraven.

Kdo ze svěřenců ti v poslední době dělá nejvíc radost?

Všichni co tomu něco obětují a nevymlouvají se. A je mi jedno jestli to jsou výhry nebo prohry, na to kašlu. Nic pro mě neznamenají. Jen výkon a to jaký jsou to lidi. Jmenovitě Petr Kareš, Jiří Havránek, Marek Procházka, Jan Fendrich, z holek pak Sandra Mašková, Míša Kerlehová, Martina Fendrichová, která se teď vrací i s malým prckem a má víc odhodlaní, než kdykoli předtím. Jsou i jiní, ale jim ještě chybí takový to sebezapření , že když si zlomím nohu, tak přijdu bouchat do hrušky. Když si zlomím ruku, tak přijdu na trénink kopat.

Kromě tvého zápasu je velké očekávání od fightu Georgije Fibicha s Michal Reissingerem. Tipneš si výsledek?

Tak samozřejmě věřím Georgimu, ale neočekáváme nic lehkého. Soupeř snese hodně do hlavy, uvidíme, kolik snese do brady. Rozhodně se diváci nudit nebudou a o to jde. Nás to baví a chceme bavit lidi s Georgim. Výsledek je až v druhé řadě. Něco vyhrajeme, něco prohrajeme, ale zeptej se lidí, kdo se jim líbí na koho se chtějí dívat? Bojuje s rukama dole, v této váze je to jedinečný, oku lahodící styl.

10170899_514864315317581_2479652217433680652_n

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *