Archiv
0

Honza Soukup: Každý zápas je pro mě výzva

Honzovi Soukupovi se jako druhému “nejaponskému” bojovníkovi podařilo vyhrát Mistrovství Japonska, které se koná jednou za čtyři roky, za což si vysloužil přezdívku “Český samuraj”. Ve světě je díky svým úspěchům velmi uznávaný, avšak našim fanouškům se představil až v létě na Yangame, kdy s přehledem vyhrál pyramidu těžkých vah. Zítra ho uvidíme na Noci […]

Honzovi Soukupovi se jako druhému “nejaponskému” bojovníkovi podařilo vyhrát Mistrovství Japonska, které se koná jednou za čtyři roky, za což si vysloužil přezdívku “Český samuraj”. Ve světě je díky svým úspěchům velmi uznávaný, avšak našim fanouškům se představil až v létě na Yangame, kdy s přehledem vyhrál pyramidu těžkých vah. Zítra ho uvidíme na Noci válečníku na Kladně, kde se postaví proti francouzskému soupeři Hucinovi Faycalovi.

_MG_4715

Tvé zápasy byly hlavně v zahraničí, můžeš nám přiblížit tvou dosavadní kariéru?

V roce 2001 jsem odcestoval do Japonska trénovat kyokushin karate, kde jsem během pěti let zvládnul  stát se Mistrem Japonska, Evropy a vicemistrem světa bez rozdílu vah, které se koná jednou za čtyři roky v Tokiu. Po tomto výkonu jsem dostal nabídku zápasit v K1 a tak jsem znovu odcestoval do Japonska a trénoval v Ichigeki stáji spolu s Feitozou, Ewerotonem, Sefem, Satem,..V K1 jsem nakonec zápasil v největší soutěži, která byla. Jakmile pak skončila japonská K1, tak jsem přijel domů a založil si svůj gym Kakutogi academy, kde trénuji jak kyokushin karate, tak i K1 styl. A na stará kolena ještě zápasím 🙂

Na Yangame jsi jednoznačně vyhrál osmičlennou pyramidu těžkých vah, kde byli přední čeští a slovenští borci. Jak se ti s nimi zápasilo?

Ani vlastně moc nevím, jak se mi zápasilo, protože jsem se s nimi moc neporval. Podařilo se mi vyhrát KO ve třech zápasech, takže to byl skvělý pocit.

Další souboj tě čeká již tento týden na Noci válečníků v Kladně. Jak dlouho jsi se na tento zápas připravoval?

Na Kladno jsem se připravoval asi dva a půl měsíce, ale příprava neprobíhala podle mých představ. Byl jsem třikrát nemocný, do toho drobná zranění, která bohužel přetrvávají. Ale snad to dobře dopadne a prodám vše v ringu!

V akademii se věnuješ trénování svých svěřenců. Který styl boje je ti nejbližší?

Pro mě je nejbližší kyokushin karate, kde mám rád disciplínu, respekt a tradici.

Jaké jsou tvé zápasnické ambice do budoucna? Budeš chtít jet zápasit opět do zahraničí, nebo se spokojíš s fighty na domácí scéně?

Ambice už moc nemám, ale každý zápas je pro mě výzva a dávám do přípravy maximum. Další zápas se bude odvíjet právě od Noci válečníků, jestli nebudu moc rozbitý a taky jak se budu cítit. Teď už bych chtěl zápasit doma, nacestoval jsem se dost a chci si udělat jméno spíše u nás.

Rád bych ještě  popřál všem čtenářům hezké Vánoce a šťastný Nový rok. Děkuji za rozhovor a držte pěsti na Noci válečníků.

_MG_4670

_MG_4701

_MG_4735

_MG_4751

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *