Rozhovory
0

Manager mezi provazy

Martin Krajčí se ocitl na osudovém rozcestí a čekalo ho nelehké rozhodnutí. Věnovat se práci, která ho vynesla na pozici top managera v nadnárodní společnosti, nebo se věnovat Thaiboxu coby profesionál. Obě kariéry měl velmi dobře nastartované, ale věděl, že na dvou židlí se sedět nedá. Přednost nakonec dal kariéře, nicméně i při tak náročném zaměstnání […]

Martin Krajčí se ocitl na osudovém rozcestí a čekalo ho nelehké rozhodnutí. Věnovat se práci, která ho vynesla na pozici top managera v nadnárodní společnosti, nebo se věnovat Thaiboxu coby profesionál. Obě kariéry měl velmi dobře nastartované, ale věděl, že na dvou židlí se sedět nedá. Přednost nakonec dal kariéře, nicméně i při tak náročném zaměstnání dokáže skloubit rodinu a sport.

hanuman-5

Martin pochází ze Slovenska a tam také začala jeho sportovní kariéra. Jako první mu do cesty přišlo Aikido, kterému se věnoval dva roky. Pak ale ve 22 letech navštívil v Brně Noc bojovníků, kde viděl ukázku Thaiboxu a bylo mu hned jasné, že chce dělat něco agresivnějšího a že právě tento sport bude pro něj tím pravým a Aikido si nechá až na penzi. Vyhledal v Bratislavě Hanuman gym a začal trénovat pod Ferom Starým a Michalom Vicanom. Po dvou letech se mu naskytla příležitost přestěhovat se do Prahy za prací s tehdejší přítelkyní (dnes manželkou). „Chtěl jsem změnit gym, v práci mě naháněl head hunter, do toho přítelkyně v Praze a tak jsem se koncem roku 2005 přestěhoval a mé první kroky nemohli vést jinam, než do Hanuman gymu za Petrem „Khru“ Macháčkem. Tady je nejlepší zázemí, pod nejlepším trenérem Thaiboxu u nás a já jsem hrdý na to, že patřím do této rodiny. Žádný trénink není stejný, Petr se stále učí nové techniky, které nám pak předává, dokáže člověka neuvěřitelně motivovat. Vždy máme období, kdy na něčem pracujeme, ale celkově se neodkláníme od Hanuman gym strategie – tlak a bomby. Jak se říká, v jednoduchosti je krása. Myslím, že právě tady v Hanumanu jsem přišel na to, že business a trénink mají hodně společného. Musíme rozhodnout strategii, překonávat těžká období, najímat nové lidi, rozpoznávat talenty a starat se o jejich růst. A to je zásluha Petra Macháčka, jako hlavního trenéra, ale i špičkových tvrdých zápasníků,“ prozradil nám Martin.

hanuman-7

 

 

Na startu své sportovní kariéry měl ještě na Slovensku tři zápasy, které prohrál. Za Hanuman gym Praha si však během tří let připsal sedm výher. „Můj nejcennější zápas? Asi, když jsem v roce 2007 porazil profesionálního Mistra Slovenska v druhém kole KO. Tohle mi opravdu chybí, ten pocit, když v ringu zúročíte všechen ten trénink a dokážete vyhrát.“ vzpomínal Martin.

16

Sportovní kariéra mu krásně rostla a kdo poznal jeho neuvěřitelnou tvrdost, nikdy na ni už nezapomněl. Ale jak už jsme na začátku zmínili, Martin se nakonec rozhodl pro profesní kariéru, kde dnes zastává řídící pozici ve společnosti Hewlett Packard. „V té době jsem už zastával managerskou pozici, když se mi střetly dva světy. Cítil jsem, že bych mohl v tomto sportu něco dokázat, ale nedalo by se to zvládnout při zaměstnání. A tak jsem se nakonec rozhodl racionálně a thaibox si nechal jako koníček. Těší mě, že se stále udržuji na úrovni, kdy bez problémů zvládnu trénink i s profesionálními zápasníky a jsem rád, že jim můžu pomoci s přípravou na zápas. Chtěl bych vyjádřit obrovský obdiv a respekt všem závodníkům. Zvolili si těžkou, ale krásnou cestu,“ dodal Martin.

hanuman-8

Dnes zavítá do Hanumanu 3- 4 x týdně, 1-2 x si pak dopřeje saunu, nebo posilovnu. Thaibox má při své náročné práci, jako jógu na duši. Veškerý stres z něj během prvních pár okamžiků tréninku spadne a hlava začne myslet na aktuální boj. „Samozřejmě jako při každém sportu, tak i při thaiboxu hrozí zranění, ať už drobné trhlinky (obočí,..), nakopnuté žebra, holeně,..Mě se například na jednom soustředění po večerním 50 kole sparingu utrhla achilovka, což zapříčinilo mou přezdívku Achiles. Ale je důležité se žádným zraněním nenechat odradit, přizpůsobit trénink zranění a pokračovat. Jen tak člověk stále roste a myslím, že tomu tak je i v životě. Na rozdíl od jiných sportů, je Thaibox  hodně o čestnosti. V podstatě se v ringu nedá simulovat, hrát faul, jako je to v jiných sportech. Ani jsem nikdy neslyšel, že by byl nějaký zápas předem dohodnutý.  Motivace bojovníka je v prvé řadě výhra v ringu. Je to nádherný pocit, kterému se těžko něco jiného vyrovná. Tento pocit a cíl být šampionem žene bojovníky dopředu. Proto tento sport dělají. Jak víme, finance jsou bohužel v takovýchto sportech hodně omezené. Možná je to tím, že tento druh bojových sportů nepřitahuje v našich končinách masy lidí a tím pádem jsou honoráře závodníků velmi omezené. Věřím ale, že se to změní a bojové sporty se budou těšit větší oblibě,“dodal Martin.

hanuman-4

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *