Rozhovory
0

V zápase nechám maximum

V SaSaZu ke svému čtvrtému zápasu nastoupí Tomáš Vacek, který se v kleci utká s Viktorem Pavlíčkem. Tomáš za sebou nemá zázemí velkého gymu, trénuje v Tachově sám s partou kamarádů, nicméně do zápasu je odhodlaný dát vše. MMA jsi začal trénovat v roce 2010 v Karlových Varech. Který trenér stál u tvého začátku? Na úplném začátku se mě a mého kamaráda […]

V SaSaZu ke svému čtvrtému zápasu nastoupí Tomáš Vacek, který se v kleci utká s Viktorem Pavlíčkem. Tomáš za sebou nemá zázemí velkého gymu, trénuje v Tachově sám s partou kamarádů, nicméně do zápasu je odhodlaný dát vše.

vacek1

Tomáš Vacek na snímku vlevo

MMA jsi začal trénovat v roce 2010 v Karlových Varech. Který trenér stál u tvého začátku?

Na úplném začátku se mě a mého kamaráda ujal Tomáš Kužela, kterého jsem se zeptal, zda k němu můžeme přijet trénovat. Tomáš nám vyšel maximálně vstříc, za což bych mu rád poděkoval. Nějakou dobu jsme jezdili k němu do Karlových Varů, ale pak se do toho zamotaly pracovní a finanční důvody a my museli přestat dojíždět. Pak jsme začali trénovat u nás doma v Tachově.

Nyní zápasíš za MMA Fighter Tachov, kdo vede váš klub?

Klub vedu já a tím pádem je jasné, že žádného trenéra nemám. Do rohu mi chodí už zmiňovaný kamarád a sparingpartner, s kterým jsem začínal, Petr Bureš. O to je těžší se někam posouvat. Jsme tady tak trochu odřízlí, ale vynahrazuju si to pílí a makám o to víc, ačkoliv bych samozřejmě raději trénoval v kvalitně vybaveném gymu pod kvalitním trenérem, ale na to bohužel není finanční zázemí.

Vacek3

Spolupracuješ, nebo navštěvuješ jiné týmy z důvodu sparingů, či získávání zkušeností?

Co se týče sparingpartnerů, tak trénuju s klukama, který jsou se mnou od začátku tady v Tachově. Minulý rok jsme jezdili na sparingy v postoji do Weidenu do Eagle Teamu Rolanda Dabinovciho a nyní navazujeme spolupráci s nedalekým KODY-AK gymem Mariánské Lázně.

Můžeš nám přiblížit svoji amatérskou a profesionální zápasnickou historii?

Oficiální bilanci mám jedna výhra, dvě prohry, ale na sherdogu je napsaný jen jeden zápas a to výhra z Karlových Varů.

Sám se typově hodnotíš jako wrestler. Makáš také na komplexnosti?

Ten wrestler je trochu zavádějící, nicméně si myslím, že je mi asi nejblíže. Ale samozřejmě se snažím být komplexním zápasníkem a být dobrý jak v postoji, tak i na zemi, takže makám na všem.

Na GCF 30 tě čeká Viktor Pavlíček. Zjišťuješ si o soupeři nějaké informace, nebo se soustředíš jen na sebe?

Soupeře neznám, ani nemám žádné informace, což není úplně ideální. Ale já v první řadě musím sám předvést dobrý výkon a nechat v zápase maximum.

Vacek2

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *