Rozhovory
0

Jan Homolka: Do klece se těším

Jako novou výzvu označuje Jan Homolka důvod, proč chce vstoupit do oktagonu. Jak to půjde fighterovi, který má dlouholeté zkušenosti v Thaiboxu a K1 se dozvíme 25. února v SaSaZu na GCF30. Máš za sebou bohatou „postojářskou“ kariéru, kde jsi získal profi titul ME EUMS v K1. Jak dlouho trénuješ MMA? MMA jsem se věnoval okrajově asi dva […]

Jako novou výzvu označuje Jan Homolka důvod, proč chce vstoupit do oktagonu. Jak to půjde fighterovi, který má dlouholeté zkušenosti v Thaiboxu a K1 se dozvíme 25. února v SaSaZu na GCF30.

yangameII-40

Máš za sebou bohatou „postojářskou“ kariéru, kde jsi získal profi titul ME EUMS v K1. Jak dlouho trénuješ MMA?

MMA jsem se věnoval okrajově asi dva roky, ale bylo to spíše jako zpestření, protože jsem v nabitém programu  “stand-up” fightů neměl čas se do toho potopit, ale lákalo mě to… No a minulý rok se sešlo dost okolností a odjel jsem na pět měsíců do thajského Team Quest Thailand, kde jsem nedělal nic jiného, než trénoval MMA.

Českým příznivcům se představíš poprvé v oktagonu na GCF 30. Kromě vyhraného zápasu v Thajsku, máš i nějakou další zkušenost z klece?

Nene, nemám… ale dost se mi tam líbilo, tak se těším, až se tam zase postavím.

yangameII-49

Co tě vedlo k tomu zkusit ve 30 letech sport, v kterém jsi oproti K1 a MT nováček?

Nová výzva… ve stand-upu toho mám za sebou dost… uvidíme kam mě vítr zavane dál.

Kromě Pepy Jelínka, který je profesionální Mistr Evropy MMA Cage XFC a předpokládám tvým hlavním sparingem a poradcem, trénuješ ještě pod někým jiným?

Pepa je můj hlavní tréninkový parťák na tuhle “část hry”.

yangameII-52

Vystupuješ pod hlavičkou Fair play Fighter a hlavní heslo zní vyhrávat s pokorou, prohrávat se ctí. Je to tvá hlavní myšlenka, kterou se řídíš v SKS Aréně?

Je to myšlenka pod kterou zápasím… a chytají se toho lidi nejen z mého domácího klubu SKS Arena. Stojí to nad klubovou úrovní a to mě těší.

Tvým soupeřem v SaSaZu bude kamarád Marek Bártl. Všichni se těší, na kvalitní postojářskou bitvu, ale přeci jenom, není lepší pro boj soupeře neznat co se týče přátelství, či dokonce „nenávidět“?

Zápas je zápas… je vlastně jedno s kým, protože tak jako tak si po zápase podáme ruce. Marek je kamarád a taky správnej “pacient” takže by to mohlo být dobrý.

yangameII-63

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *