Rozhovory
0

Každé vítězství je úspěch

Mimo klec přátelé, na GCF 30 však budou v roli soupeřů. Marek Bartl nastoupí v SaSaZu proti Honzovi Homolkovi. Jak se Marek na tento zápas připravuje ? V roce 2014 jsi zvládl tři profi zápasy v MMA, ale hlavně jsi se stal mezinárodním vicemistrem ČR v K1. Tento turnaj kvalitou okořenili polští zápasníci, takže konkurence byla obrovská. Je to zatím […]

Mimo klec přátelé, na GCF 30 však budou v roli soupeřů. Marek Bartl nastoupí v SaSaZu proti Honzovi Homolkovi. Jak se Marek na tento zápas připravuje ?

10468659_893937010616682_9186104908823756513_n

V roce 2014 jsi zvládl tři profi zápasy v MMA, ale hlavně jsi se stal mezinárodním vicemistrem ČR v K1. Tento turnaj kvalitou okořenili polští zápasníci, takže konkurence byla obrovská. Je to zatím tvé nejcennější umístění v K1?

Tak jelikož v mé váhové kategorii bylo 18 závodníků a z toho jsme byli asi jen čtyři Češi,  tak určitě konkurence byla více než dobrá a určitě si cením toho, že jsem se “dobouchal” až do finále. Celkově je to pro mě asi nejcennější vítězství papírově, ale já beru jako úspěch každé vítězství bez ohledu na turnaj či akci.

10951933_937594216250961_1556377214_n

Co se týče MMA máš rozhodně víc zkušeností, než tvůj soupeř na GCF 30 Jan Homolka. Jak se na zápas těšíš, vzhledem k tomu, že jste kamarádi?

Tak Honza je určitě výborný bijec co se K-1 týče, bohužel v MMA jsem neměl tu čest ho vidět, či se s ním potahat třeba na tréninku. Každopádně v tomhle sportu je jedno, jak je kdo zkušený. Je to hodně o štěstí, ale taky stačí moment nepozornosti a vše se může zvrtnout… a díky tomu je tento sport tak úžasný. Jinak na zápas se rozhodně těším, stejně jako na každý jiný a to že jsme kamarádi, nehraje žádnou roli, teda alespoň v kleci ne…

10984791_937591279584588_728441358_n

Tvé zápasy v MMA jsou kvalitní a divácky atraktivní. Jen se zdá, že často přebíráš soupeřův styl, místo abys tvrdě prosazovat svůj-tedy postoj, jak to například dělá Jirka Procházka. Snažíš se pracovat tímto směrem?

Nejde říct, že bych ho přebíral, spíš se snažím předpovídat co bude a číst si soupeře, ale ne vždy to jde hladce… Málokdy mám zápas, jako třeba teď s Honzou, že by jsme byli oba “postojáři”. Většinou mám “zemaře” a tam to nejde jen bouchat, musíte počítat se vším…

MMA i K1 dnes děláš na vysoké úrovni. Jaký sport budeš do budoucna preferovat?

Miluji oba sporty, ale v dnešní době je MMA prostě prosazované více, jak u nás, tak i ve světě a mě osobně také více baví. Je pestřejší a více nevyzpytatelné…ale K-1 je prostě řezničina, což mám rád, stejně jako všichni od nás z oddílu KBC Přerov. Takže dokud to půjde, tak budu dělat obojí a až čas ukáže, co bude pro mě priorita.

Bude tě čekat zápasově poměrně náročné jaro. Připravuješ se jen v  Přerově, nebo vyjedeš na sparingy i jinam?

Záleží, co je pro tebe náročné 🙂 Jsem zvyklý makat ve vypjatém zápasovém tempu a nedělá mi problém mít i několik zápasů za měsíc. Samozřejmě jsou zde i zranění, které můžou přijít, takže prostě v plánu je bouchat co to půjde a dokud to půjde 🙂
Příprava probíhá hlavně v domácím klubu KBC Přerov pod vedením Tomáše Tomigy a Valentina Panfiliho a dále jezdím do Prahy na tréninky pod hlavičkou organizace GCF pod vedením Michala “Háši” Hamršmída.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *