Rozhovory
0

Trénoval po boku hvězd UFC

Ondra Moravec se před pár dny vrátil z Ameriky, kde v Seattlu trénoval po boku UFC šampiona Demetriouse „Mighty Mouse“ Johnsona a jeho trenéra Matt „TheWizard“ Huma. Na Bitvě roku ho čeká švédský zápasník Amir Albazi, který stejně jako Ondra v oktagonu ještě neprohrál.   Jak dlouho trénuješ MMA a co tě k němu přivedlo? S MMA jsem začal asi […]

Ondra Moravec se před pár dny vrátil z Ameriky, kde v Seattlu trénoval po boku UFC šampiona Demetriouse „Mighty Mouse“ Johnsona a jeho trenéra Matt „TheWizard“ Huma. Na Bitvě roku ho čeká švédský zápasník Amir Albazi, který stejně jako Ondra v oktagonu ještě neprohrál.

 

Soupeřem pro Ondřeje bude prozatím neporažený bojovník s iráckými kořeny Amir Albazi. Amir se po přestěhování z Iráku do Švédska věnoval BJJ, i když měl zájem o box či K-1, především pod dojmem sledování UFC. Sám udává velkou zkušenost v soubojích pod pravidly BJJ, graplingu, i MMA, celkové číslo by mělo být téměř neuvěřitelných 400 zápasů. Pyšní se také několika světovými, i evropskými tituly v BJJ a příbuzných disciplínách. Jeho mateřským klubem je aktuálně Lonfod Shootfighters, kde trénuje s českým zápasníkem a ex-UFC fighterem, Karlosem Vémolou.

Soupeřem pro Ondřeje bude prozatím neporažený bojovník s iráckými kořeny Amir Albazi. Amir se po přestěhování z Iráku do Švédska věnoval BJJ, i když měl zájem o box či K-1, především pod dojmem sledování UFC. Sám udává velkou zkušenost v soubojích pod pravidly BJJ, graplingu, i MMA, celkové číslo by mělo být téměř neuvěřitelných 400 zápasů. Pyšní se také několika světovými, i evropskými tituly v BJJ a příbuzných disciplínách. Jeho mateřským klubem je aktuálně Londod Shootfighters, kde trénuje s českým zápasníkem a ex-UFC fighterem, Karlosem Vémolou.

Jak dlouho trénuješ MMA a co tě k němu přivedlo?

S MMA jsem začal asi před třemi lety. Předtím jsem se už od dětství věnoval bojovým sportům, ale byla to taková všehochuť, chvíli karate, taekwondo, box. Pak mě víc chytil až kickbox, ten jsem dělal aktivně od roku 1999 do roku 2008. V Kosagymu, kde jsem tehdy trénoval, jsem potkal Lukáše Bártu s kterým od té doby trénuju a spolupracuju. K němu jsem se připojil poté, co začal trénovat u Petra v MMA Monster. Petr a Lukáš mě společně trénují. Ještě dělám jako instruktor Krav Maga na Václavském náměstí a Národní třídě.

Zápasíš za Monster gym, proč jsi si vybral právě Petra Kníže?

Dříve jsem ho neznal, jednou jsem ho viděl někde trénovat. Chtěl  jsme vyzkoušet něco nového a věděl jsem, že Lukáš začal chodit na MMA k Petrovi, tak jsem ho poprosil, aby mě vzal sebou a hned po prvním tréninku se mi trénink MMA zalíbil.

foto_102

Teď jsi se vrátil z Ameriky, kde jsi trénoval s hvězdou UFC Johnsonem.  Jaký je rozdíl v tréninku mezi českým a americkým MMA?

Každé dopoledne jsme jeli fyzičku v tělocvičně  Endzone Athletics, kde se mi věnoval american strong man Patrick Castelli a jeho kolega Howard Clark. Střídali jsme různé typy tréninku zátěže, posilovali jsme, běhali na pásech, venku šplhali po stěně,..  Odpoledne jsme pak trénovali bojové techniky-někdy lapy, thai box, grappling. Pátky jsme měli wrestling s hlavním trenérem  v AMC Mattem „TheWizard“ Hume. A v sobotu jsme  jeli komplet MMA. AMC Pankration, kde jsem trénoval, byl první gym ve Spojených státech vůbec a hodně tam dbají, aby zápasníci měli dobré základy. Takže netrénují širokou škálu technik, ale zaměřují se na ty kvalitní základy.

Jak dlouho jsi v Seatllu byl a budeš se chtít do Ameriky zase vrátit?

Byl jsem tam 11 týdnů. Určitě bych se tam rád někdy vrátil. Myslím, že mi to dalo hodně, ale hlavně jsem si odpočinul od běžné rutiny tady v Čechách.

603993_396247607145011_647939282_n

Na Bitvě roku tě čeká soupeř ze Švédska. Myslíš, že to bude tvůj dosud nejtěžší zápas?

Jednoduchý zápas to rozhodně nebude!  Koukal jsem na jeho zápasy a je to velmi šikovný bojovník, na druhou stranu nikdo není neporazitelný a určitě se s ním dá utkat.

Tvůj soupeř zatím vyhrál vše před limitem. Připravuješ se na něj speciálně?

Zatím si jedu jen svoje a se speciální přípravou začnu až od příštího týdne. Trénink pojmu komplexně, nebudu trénovat nic nového, ale pilovat to, co mi jde .

20150117_140033

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *