Rozhovory
0

Jarda Pokorný: Kimono brzy opráším

Jediným titulovým zápasem na GCF 30 bude souboj mezi Jaroslavem “Jubox“ Pokorným a Matějem Kuzníkem. Jestli “Jubox“ potvrdí svoji vzrůstající formu i proti šampiónovi se dozvíme 25. února. Myslím, že v tomto fightu se opravdu máme na co těšit. V SaSaZu tě čeká titulový zápas v kategorii do 66 kg. Dlouho jsi zápasil v lehké, takže přesun o váhu […]

Jediným titulovým zápasem na GCF 30 bude souboj mezi Jaroslavem “Jubox“ Pokorným a Matějem Kuzníkem. Jestli “Jubox“ potvrdí svoji vzrůstající formu i proti šampiónovi se dozvíme 25. února. Myslím, že v tomto fightu se opravdu máme na co těšit.

gcftrenink3-124

V SaSaZu tě čeká titulový zápas v kategorii do 66 kg. Dlouho jsi zápasil v lehké, takže přesun o váhu níž je hlavní z důvodu jít o titul?

Není to priorita, ale na 70 kg jsem malý a čím víc jsem měl zápasů, tak přicházeli kvalitnější soupeři a bohužel jsem se svojí odulou muskulaturou ztrácel 🙂

K titulu jsi měl už jednou blízko. V roce 2013 jsi však ve vyhecovaném zápase prohrál s Davidem Kozmou. Jak dnes hodnotíš tento souboj?

Měl jsem v hlavě takový MMA guláš. Před Davidem mi stačilo pouze judo, ale Patrik mi jasně ukázal, že do budoucna tahle cesta nevede a začal mi můj styl měnit. Sedlo si to sice později, ale jsem za to rád. Teď jsem po MMA stránce úplně někde jinde.

gcftrenink3-48

Loni jsi zaznamenal výborný rok, kdy jsi vyhrál oba své zápasy a potvrdil tak skvělou sezonu pro Good luck gym. Hodně se psalo, že zápas s Jardou Poborským může být pro oba zlomový, co se týče jak dál s kariérou. Vnímal jsi to taky tak?

Věděl jsem, že to bude důležitý zápas, ale spíš jsem vnímal to, že mi ten zápas může v mé kariéře pomoci.

Tvůj soupeř Matěj Kuzník ještě nikdy v oktagonu neprohrál a jeho bilance je 9-0. Myslíš, že bude pod větším psychickým tlakem než ty jako vyzyvatel?

Já na sobě žádný tlak necítím a myslím si, že Matýsek bude taky v klidu 🙂

 

Bude to tvůj druhý zápas do 66 kg, když s Číňanem byla domluvena váha do 68 kg. Naposledy kdy jsme se viděli jsi měl nějaké to kilo navíc. Jak zvládáš upravovat váhu?

Teď jsem se teda trošku urazil 🙂 Já prostě miluji jídlo a pivo a když mám volno, tak prostě kynu a kynu 🙂 Mám velké štěstí, že mi s úpravou hmotnosti pomáhá kamarád Martin Moltaš a nehubnu žádným drastickým způsobem a v zápase po jeho dietě se cítím skvěle.

10382148_810272835687757_17203462583405848_n

Zápas je vypsán na 5 x 5 min a když končí na body, tak je to opravdu dlouhé…Připravuješ se fyzicky na tuto variantu?

Na to se snad ani připravit nedá:-) , ale dělám maximum, abych připraven byl.

Hodně fighterů před takto důležitými zápasy vyjíždí do zahraničí. Je to i tvůj případ? Chystáš se někam?

Byl jsem v polské Lodži, která patří mezi nejlepší polské kluby a tenhle klub už měnit nebudu. Jezdím tam strašně rád.

Máš nastudovaný Matějův styl, nebo se zaměřuješ na sebe a eliminaci svých chyb?

Viděl jsem jeho titulový zápas s Lebduškou a nějaký obrázek jsem si udělal, ale jeho styl jsem nestudoval.

 

gcftrenink3-39

Jsi ještě aktivní judista, nebo máš kimono už hluboko ve skříni?

Hluboko ve skříni ho mám, ale pořád vím, v jaké skříni je. Nešlo spojit tyhle dvě věci dohromady, ale pořád judo sleduji a po zápase kimono zase opráším a na nějaké ty závody vyjedu.

S Patrikem Kinclem pořádáš každoročně charitativní vánoční turnaj. Připravujete i něco v průběhu roku?

Musím jmenovat Honzu Maršálka, který s charitativním turnajem začal a my s Patrikem jsme na to navázali. Ale máš pravdu, něco by to chtělo 🙂 Dobře…Když vyhraju titul, tak pás na místě vydražím a věnuji na handicapované děti. Aspoň je zase o motivaci více 🙂

Komu by jsi závěrem rád poděkoval?

Chtěl bych moc poděkovat firmám FIT-PRO.CZ, Talanda invest, Pitbull West Coast, Hanzákovi a velké díky patří Patrikovi.

gcftrenink3-47

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *