Rozhovory
0

Matěj Kuzník: Obhajoba je pro mě teď priorita

Dosud nedobytná pevnost, Matěj Kuzník, bude poprvé obhajovat svůj titul v pérové váze na GCF 30. Jestli je těžší titul získat, či obhajovat, zjistí v očekávaném zápase s vyzyvatelem Jardou Pokorným. S bojovými sporty jsi začínal v JMFS u Jakuba Mullera. Jak dlouho a co jsi zde trénoval? Trénoval jsem tam MMA zhruba 2,5 roku. Co byl pro tebe impuls […]

Dosud nedobytná pevnost, Matěj Kuzník, bude poprvé obhajovat svůj titul v pérové váze na GCF 30. Jestli je těžší titul získat, či obhajovat, zjistí v očekávaném zápase s vyzyvatelem Jardou Pokorným.

kuznik3

S bojovými sporty jsi začínal v JMFS u Jakuba Mullera. Jak dlouho a co jsi zde trénoval?

Trénoval jsem tam MMA zhruba 2,5 roku.

Co byl pro tebe impuls změnit klub?

Cítil jsem, že mi JMFS už nemá co dát, potřeboval jsem nový impulz.

kuznik2

Málokdy se stane, že by český fighter šel do zahraničního klubu na Slovensko. Proč právě OFA?

Byl jsem na soustředění pořádaném OFA, kde se mě zeptali, jestli bych k nim nechtěl přestoupit a já souhlasil, protože tam jsem zjistil, jak se správně trénuje MMA.

Jak vypadají tvé tréninkové plány?

V přípravě před zápasem trénuji dvoufázově, víkend regenerace…mimo přípravu mám volnější režim. V Ostravě mě kondičně připravuje zkušený trenér Radim Polášek, MMA piluji ve Fighting Clubu Ostrava pod Jirkou Černým a Ivošem Chrastinou, na Slovensku je to kompletní MMA příprava s hlavním trenérem Iljou Škondričem, Peterem Slukou a trenérem boxu Michalem Kirchnerem.

Dojíždíš do Bratislavy. Nebo jsi se tam i usadil?

Do Bratislavy zatím bohužel musím dojíždět většinou na 1 – 2 týdny (hlavně v přípravě), což je náročné jak po stránce finanční, tak i sociální. Ze začátku bylo docela obtížné finančně utáhnout přípravu na Slovensku, ale s příchodem sponzora, pana Lahody z Ostravy, se to v podstatě vyřešilo, za což jsem mu velmi vděčný.

kuznik4

Ve tvém titulovém zápase s Michalem Lebduškou soupeř nenavážil a první rozhodnutí GCF bylo, že zápas nebude titulový. To asi v tobě pěkně hrklo, ne?

No to jasně že jo, upřímně jsem po té zprávě byl hodně vytočený, protože do přípravy jsem dal spoustu času a peněz a navíc se tento zápas už jednou rušil, takže dost nepříjemné DeJaVu.

Vůči tobě to nebylo fér a tak se sešla komise rozhodčích ČSMMA a upravila pravidla, že titul může získat pouze borec, který vyhraje a zároveň splnil váhový limit. Pomohlo ti psychicky, že můžeš jen získat a v případě prohry by titul zůstal stále volný?

To určitě ne, pro mě se nic neměnilo, chtěl jsem za každou cenu vyhrát a brát titul.

Nakonec z toho byla zasloužená výhra na body. V SaSaZu tě čeká první obhajoba proti Jardovi Pokornému, který loni vyhrál oba své zápasy ze zkušenými borci. Připravuješ se na obhajobu nějak speciálně, nebo stejně jako na každý jiný zápas?

Moje příprava je v podstatě stejná jako na jiný zápas, ale protože jde o obhajobu titulu, dávám do ní určitě něco navíc, plus konkrétní taktická příprava na Jardu. Navíc tentokrát mohu s klidným srdcem říci, že moje příprava na tuto obhajobu je poprvé úplně profesionální a to od kondičního trenéra až po výživového poradce jak tady v Čechách, tak i na Slovensku.

Kdo tě bude doprovázet do oktagonu?

Jelikož můj hlavní trenér Ilja Škondrič je bohužel v tu dobu ve Švédsku, kde se připravuje na svůj zápas, tak mě budou doprovázet sparingpartneři a kamarádi z OFY, Robo Pukač a František Fodor.

V případě úspěšné obhajoby, chtěl by jsi si zkusit nějakou významnější soutěž v zahraničí?

Určitě, nabídky ze zahraničí už dokonce byly, ale momentálně je pro mě obhajoba titulu priorita č.1 a potom se uvidí.

Komu by jsi chtěl závěrem poděkovat?

V prvé řadě bych chtěl poděkovat celému klubu OFA za to, že zde můžu trénovat a zlepšovat se, klubu FCO za pomoc v přípravě, všem svým sparingpartnerům a taky svému kondičnímu trenérovi Radimu Poláškovi, výživovému poradci Martinu Jelínkovi. Dále všem svým sponzorům – hlavně panu Lahodovi, rodině za podporu a taky všem svým kamarádům, kteří mě podporují, hlavně Marcelovi Hrubému, který mi hodně pomáhá a já si toho vážím.

kuznik

Foto zdroj facebook Matheus Kuzník

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *