Rozhovory
0

Michal Vostrý: Na Artema jsem připravený

Michal Vostrý z Penty Gym Praha nastoupí na Bitvě roku proti ukrajinskému borci Artemovi Kotovovi, který trénuje po boku Karlose Vémoly v anglickém klubu London Shootfighters.   Své začátky v MMA jsi spojil s klubem MMA Chomutov. Nyní trénuješ v Penta Gymu u Dana Bartáka. Proč právě Penta? Ty jsi se do Prahy přestěhoval? S MMA jsem opravdu začal v Chomutově u […]

Michal Vostrý z Penty Gym Praha nastoupí na Bitvě roku proti ukrajinskému borci Artemovi Kotovovi, který trénuje po boku Karlose Vémoly v anglickém klubu London Shootfighters.

vostry

 

Své začátky v MMA jsi spojil s klubem MMA Chomutov. Nyní trénuješ v Penta Gymu u Dana Bartáka. Proč právě Penta? Ty jsi se do Prahy přestěhoval?

S MMA jsem opravdu začal v Chomutově u Bédi Požárka, nicméně po prohraném zápase s Alešem Ježíškem jsem cítil, že by to chtělo nějakou změnu. No a protože z Penty jsem znal pár kluků, tak jsem začal dojíždět k Danu Bartákovi a začal pod ním i zápasit. Do Prahy jsem se sice nepřestěhoval, dojíždím tak 3-4x týdně na tréninky, ale třeba se jednou odvážím přesunout nadobro do velkoměsta. Zatím to plácám současně v Chomutově i v Pentě.

S kým v Pentě nejčastěji sparuješ? Vyjíždíš na sparingy i někam jinam?

V Pentě jsou všichni strašně dobří, ale nejvíc váhově a výkonnostně mi sedí Standa Futera, Tomáš Stehlík a Víťa Vávra. Oblíbil jsem si MMA Wrestling pořádaný Hášou, tam se nás sjede vždycky hromada a je z toho super trénink, no a každý rok se vydávám do Znojma na letní soustředění, které pořádají kluci Křížovi z Valetudo RK Znojmo, kde se hodně objevují kluci z Brna, Slovenska a celkově z druhého konce republiky. Mohli by ho pořádat častěji, vždycky si to užiju.

vostry6

V roce 2014 jsi měl jenom dva zápasy-byl to záměr, nebo jsi bojoval se zdravím?

Rok 2014 sice hezky začal, ale pak to šlo z kopce. V létě jsem musel odříct zápas s Radkem Šopovem kvůli zranění zad, měsíc na to další zrušený zápas na Slovensku, tentokrát kvůli nemoci a korunu tomu nasadila šílená viróza v den vážení před pyramidou na Slovensku. No a ve finále jsem prohrál v Rusku. Takže asi takhle k roku 2014.

Na Bitvě roku tě čeká Artem Kotov z London Shootfighters (zřejmě slušný oddíl). Zjišťoval jsi si o něm něco?

Viděl jsem Artema zápasit na videu, MMA i pár zápasů ve wrestlingu. No je menší než já, zato o dost svalově vybavenější. Bude mít určitě ukrutnou páru, ale jsem na to připravený.

vostry7

Artem je anglický i ukrajinský šampion ve wrestlingu. Vyhovují ti soupeři, jenž dominují právě v zápasu?

Nevím, čeho všeho je šampion, tohle je MMA. Nedá se říct, že by mi vyhoval přímo nějaký styl soupeřů, já jsem totiž začal rovnou s MMA bez žádné předchozí průpravy z bojových sportů. Ale asi se s ním na zem nepohrnu, pokud mě teda nepředběhne 🙂

Turnaj Bitva roku je očekávaná jako největší MMA událost letošního roku. Ty sám jsi zápasil už i v Rusku, nicméně myslíš, že to bude tvůj zatím nejprestižnější turnaj?

Jsem docela v očekávání, jak to celé bude vypadat. Bitva roku je skvěle zpromovaná, samé videa, články a další srandy, tak se necháme překvapit a budeme bojovat. Nemůžu teď hodnotit, jestli to bude můj nejprestižnější turnaj, ale určitě jeden z nejtěžších soupeřů. 🙂

Ještě bych rád využil prostor pro VELKÉ DÍKY všem fanouškům, trenérům, sparingům, přátelům a sponzorům. Rád bych vyzdvihnul hlavně kamaráda Péťu Valeše a jeho firmu BestCars4U, který mi hodně finančně pomáhá, abych se mohl věnovat tréninku a ne práci 🙂

vostry5

Artem Kotov

Artem má za sebou pět profesionálních MMA zápasů. Jeho vzorem v MMA je Fedor Emelianenko a Igor Vovchanchyn. Artem je bývalý člen ukrajinského olympijského týmu ve wrestlingu a patří mezi nejvýše umístěné britské zápasníky v roce 2014. Mezi jeho sportovní úspěchy patří Grapplers Showdown Champion, British Senior Wrestling Champion a Ukraine Wrestling Champion.

 

Nenechte si ujít tento zápas! Vstupenky k získání na »bit.ly/vstupenkyBITVAROKU

11002509_789714001123496_7214815717212488136_n

 

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *