Archiv
0

Obstojí nový rozhodčí v kleci?

V rámci finálového večera amatérské ligy MMAA Aréna Cup se konal i seminář rozhodčích MMA. Jak tomu nasvědčoval i popis semináře, šlo skutečně o seminář nabitý informacemi a novinkami.   Cíle semináře stanovil Zdeněk Ledvina, předseda trenérsko – metodické komise, a vycházely z poznatků za uplynulý rok. MMA je u nás teprve na začátku a tak by […]

V rámci finálového večera amatérské ligy MMAA Aréna Cup se konal i seminář rozhodčích MMA. Jak tomu nasvědčoval i popis semináře, šlo skutečně o seminář nabitý informacemi a novinkami.

 skoleni_MMA-8

Cíle semináře stanovil Zdeněk Ledvina, předseda trenérsko – metodické komise, a vycházely z poznatků za uplynulý rok. MMA je u nás teprve na začátku a tak by bylo směšné a smutné zároveň si myslet, že víme vše a vše děláme nejlépe na světě.. MMAA si vzala za své zvýšení kvality jak vzdělávání, tak i úrovně absolventů. K již zaběhlému systému licencí rozhodčích přibylo nově i testování rozhodčích v praxi. Cílem těchto kroků je zabránit sběratelům certifikátů v zisku další licence a to hlavní, k rozhodování zápasu pustit skutečně jen erudované rozhodčí.

skoleni_MMA-21

Semináři předcházelo oficiální vážení finalistů Aréna Cup, kdy mohli účastníci semináře vidět v akci hlavního rozhodčího Jakuba Mullera. Na úvod semináře představil Zdeněk Ledvina novinky, které se týkají rozhodčích a to jak stávajících, tak i nových zájemců. Poté si již vzal slovo mezinárodní rozhodčí Jakub Muller a zastavil se až po několika hodinách.

skoleni_MMA-5

Skvělá přednáška plná nejen teorie, ale hlavně prokládaná praktickými ukázkami, rozbory zápasů na videu, to vše dělalo tento seminář výjimečným a to i co se obsazenosti týče. Na tři desítky posluchačů, mezi kterými nechyběli ani známé tváře MMA, jako Andre Reinders, Lukáš Ťupa, Petr Neplech, Jakub Šafra, Jan Veverka a další..

skoleni_MMA-30

Závěr semináře patřil testu. Pro ty, kdo úspěšně absolvovali, má MMAA přichystáno ještě testování v praxi. Teprve poté nováčci nabydou platnou licenci rozhodčí „C“ a mohou se zapojit do rozhodování MMA zápasů.

skoleni_MMA-35

TZ MMAA

 

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *