Rozhovory
0

Nikdy bych do klece nešel s kamarádem

Organizátoři Bitvy roku dnes odtajnili jméno soupeře pro Makhmuda Muradova. Je jím zatím neporažený čečenský borec Selim Agaev (6-0). Makhmudův styl boje (zejména jeho naskakovaná kolena) jsou divácky velmi atraktivní a tak se určitě máme na co těšit i v tomto souboji. Machu, ty jsi z Uzbekistánu, ale už poměrně dlouho žiješ v Česku. Za jakou zemi […]

Organizátoři Bitvy roku dnes odtajnili jméno soupeře pro Makhmuda Muradova. Je jím zatím neporažený čečenský borec Selim Agaev (6-0). Makhmudův styl boje (zejména jeho naskakovaná kolena) jsou divácky velmi atraktivní a tak se určitě máme na co těšit i v tomto souboji.

mach5

Machu, ty jsi z Uzbekistánu, ale už poměrně dlouho žiješ v Česku. Za jakou zemi oficiálně zápasíš?

Zápasím zároveň za obě země -jak za Českou republiku, tak za Uzbekistán.

I když na sherdogu máš vyrovnanou bilanci 5:5 tak podle odborníků jsi ceněn daleko více a to hlavně z důvodu, že všichni tvý soupeři jsou ze zahraničí. Kdo ti vybírá zápasy?

No to je spíš náhoda, že jsem vždy šel s cizincem. Už několikrát, myslím tak snad pětkrát jsem měl mít zápas s Čechem, ale vždy se z nějakého důvodu nakonec zrušil.  Mě je úplně jedno, s kým budu zápasit. Petr Kníže mi zavolá, že tady mám zápas a já vezmu cokoliv.

mach4

Ty sám nemáš chuť poměřit se s českou špičkou tvé váhy (Kužela, Beránek,..) ?

S Tomášem Kuželou jsme kamarádi, společně trénujeme, sparujeme a tak bych s ním určitě nešel. Do klece vlezu opravdu s kýmkoliv, jen nikdy nechci zápasit proti kamarádovi. S Petrem Beránkem, nebo s kýmkoliv jiným bych šel rád.

Taky jsi si vyzkoušel zápasit podle pravidel KMM v kterým jsi vyhrál. Jak se s odstupem času díváš na tento „hybrid“?

Celkem se mi to líbilo, neměl jsem s tím žádný problém.

mach8

Nejvíce soupeřů máš z Polska, tedy země, u které se rozhodně můžeme inspirovat. Myslíš, že i tyto zápasy tě posouvají dál, když je pro české borce menší šance na výhru?

Myslím, že určitě. Mám rád těžké zápasy, jen ty mě někam můžou posunout. Raději vezmu jeden těžký zápas, i když šance na výhru třeba nebude, než deset lehkých. Ty mi nic nedají…

Na turnaji Bitva roku tě opět čeká soupeř ze zahraničí. Už víš, s kým půjdeš?

Ano, jméno soupeře už znám, je to čečenský Selim Agaev, ale zápasí za Německo. Je to mladý zkušený borec. Já se budu snažit ukázat hezký boj a hlavně, budu chtít vyhrát 🙂

mach7

Máš nějakého zahraničního soupeře, s kterým by jsi se opravdu rád utkal?

Mě je to opravdu jedno, já si rád zazápasím s kýmkoliv, jen když to nebude přítel…

Jak se ti zamlouvá koncept Bitvy roku, kdy proti domácím zápasníkům budou soupeři výlučně ze zahraničí?

No určitě se mi moc líbí, poprvé v životě půjdu zápasit na stejné akci jako André, na to se opravdu těším. André je moc dobrý člověk a já si ho vážím.  Ale těším se i na další fighty.

mach2

Trénuješ u Petra Knížete v Monster gymu. Jezdíš před důležitými zápasy ještě někam jinam na sparingy?

Určitě jezdím, je důležité se poprat i s jinými sparingpartnery. Teď v neděli odjíždím na 20 dní do Thajska do Tiger Gymu.

Na Bitvě roku měl nastoupit i tvůj svěřenec z Muradov teamu, Renat Esenzhanov. Z jakého důvodu je jeho zápas zrušený?

Renat měl už před finále Mistrovství České republiky v MMA naraženou ruku, kterou si tam ještě pochromal víc.  Ve druhém kole si pak ošklivě vyhodil prst, včera podstoupil těžkou operaci, ale už je v pořádku. Nicméně nějakou dobu si teď nezazápasí.

Komu by jsi rád poděkoval?

Rád bych poděkoval všem trenérům, kamarádům a taky nejvíc kamarádovi Liborovi Jarošovi, který mi moc pomáhá.

mach

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *